Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Drukarka 3D Zortrax Inkspire

7 290,00 zł netto
8 966,70 zł brutto

Drukarka 3D Zortrax Inkspire - nowa jakość druku z żywicy fotopolimerowej. Drukuje do 8 razy szybciej i do 9 razy dokładniej od wiodących drukarek 3D typu SLA.

W zestawie z Ultrasonic Cleaner
 • Nie
 • Tak
Gwarancja
 • 12 miesięcy
 • 24 miesiące
Ilość
Produkt dostępny na zamówienie


Zortrax Inkspire - Obraz Główny

Zortrax Inkspire

Nowa jakość druku z żywicy fotopolimerowej

Zortrax Inkspire to wydajna drukarka 3D działająca w technologii UV LCD

Opiera się na ekranie LCD o wysokiej rozdzielczości z podświetleniem LED UV, które utwardza fotopolimery warstwa po warstwie

Zortrax Inkspire - Wygląd

Nowa jakość druku z żywicy fotopolimerowej

Technologia UV LCD w Zortrax Inkspire opiera się na ekranie LCD o wysokiej rozdzielczości z podświetleniem LED UV, które utwardza fotopolimery warstwa po warstwie.

Mikroskopijna precyzja

Najmniejszy możliwy obiekt wydrukowany na Zortrax Inkspire to prostopadłościan o rozmariach 50x50x25 mikronów

Stała prędkość

Ta sama wysoka prędkość 20-36 mm/h jest utrzymywana niezależnie od wielkości wypełnienia pola roboczego

Kompatybilne żywice

Obsługiwane są wszystkie żywice, które można utwardzać światłem o długości fali 405 nm

Elastyczne ustawienia

Ustawienia drukowania, takie jak czas naświetlenia warstwy lub przerwy między warstwami, można zmieniać na bieżąco

Zortrax Inkspire - Element

Poznaj technologię UV LCD

Dwie tradycyjne techniki druku 3D z żywicy fotopolimerowej to SLA (Stereolithography) i DLP (Digital Light Processing). W przypadku SLA dokładność pozostaje stała, ale szybkość działania jest odwrotnie proporcjonalna do ilości obszaru roboczego zajmowanego przez model. Przy DLP stała jest szybkość działania, ale precyzja spada wraz ze wzrostem ilości wykorzystywanego obszaru roboczego. Zortrax UV LCD oferuje stałą wysoką prędkość i precyzję, niezależnie od tego, ile przestrzeni roboczej jest w użyciu.

Zortrax Inkspire - Produkcja Seryjna

Produkcja seryjna

Drukarki 3D Zortrax Inkspire mogą być dowolnie łączone ze sobą w farmy druku 3D. Ponieważ jedna Zortrax Inkspire może wykonać 77 zaślepek HDMI w ciągu półtorej godziny, 30 współpracujących ze sobą drukarek może zaoferować przybliżoną miesięczną moc produkcyjną rzędu 360 000 do ponad 500 000 części, w zależności od ilości zmian pracujących przy obsłudze farmy. Dlatego Zortrax Inkspire może służyć jako narzędzie krótko, średnio lub wysokoseryjnej produkcji.

Dedykowane żywice

Zortrax Inkspire pracuje z dedykowanymi żywicami Zortrax. Żywice zewnętrznych dostawców są w pełni wspierane o ile mogą być utwardzane światłem o długości fali wynoszącej 405 nm.

Dostępne żywice Zortrax: PRO, FLEXIBLE, DENTAL MODEL, BASIC

Żywica Zortrax Resin Pro

Zortrax Resin PRO

Podwyższona odporność

Zortrax Resin PRO to żywica epoksydowa, która w porównaniu z Zortrax Resin BASIC ma podwyższoną wytrzymałość na uderzenia oraz zginanie. Oferuję przy tym wysoki poziom detali oraz łatwość post-processingu.

Żywica Zortrax Resin Flexible

Zortrax Resin FLEXIBLE

Elastyczność i wytrzymałość

Zortrax Resin FLEXIBLE to żywica epoksydowa, która w pewnym zakresie powraca do swojego pierwotnego kształtu po odkształceniu. Zapewnia przy tym gładkie powierzchnie, wysoki poziom detali oraz precyzyjne odwzorowanie krawędzi.

Żywica Zortrax Resin Dental

Zortrax Resin DENTAL MODEL

Faktura gipsu

Zortrax Resin DENTAL MODEL to precyzyjna żywica fotopolimerowa, która w dotyku przypomina gips. Zapewnia bardzo wysoki poziom detali, odpowiedni dla dokładnego modelowania dziąseł i zębów. Nie jest biokompatybilna i nie nadaje się do użytku doustnego.

Żywica Zortrax Resin Basic

Zortrax Resin BASIC

Nienaganna precyzja

Zortrax Resin BASIC to żywica epoksydowa przeznaczona dla Zortrax Inkspire. Gwarantuje wysoką precyzję oraz bardzo dobre właściwości mechaniczne. Jest także trwała, łatwa w malowaniu i wymaga krótkich czasów naświetlania.

Zewnętrzne Żywice

Zewnętrzne żywice

Wszystkie żywice zewnętrznych producentów utwardzane światłem o długości fali wynoszącej 405 nm są w pełni wspierane, a ich stosowanie nie ogranicza funkcjonalności drukarki. Oprogramowanie Z-SUITE udostępniane bezpłatnie z każdą drukarką 3D Zortrax posiada sekcję 'Zewnętrzne żywice', gdzie można ręcznie ustawić wszystkie parametry druku rekomendowane przez producenta żywicy. Wybrane ustawienia można następnie zapisać jako profil materiału, aby uniknąć ponownego ustawiania ich podczas dalszej pracy z daną żywicą.

Zastosowania

Drukowanie 3D w żywicy to technologia idealna dla profesjonalistów pracujących w dziedzinach, w których potrzebne są bardzo małe, ale niezwykle szczegółowe modele. Precyzja i szybkość Zortrax Inkspire sprawia, że jest to przełomowe narzędzie dla dentystów jubilerów i producentów zegarków.

Zortrax Inkspire - Zastosowanie przy produkcji

Elastyczna produkcja

Drukarki 3D Zortrax Inkspire oferują elastyczne możliwości produkcyjne dla firm wymagających niewielkich, ale precyzyjnych komponentów. Zortrax Inkspire to także doskonałe narzędzie dla inżynierów pracujących w działach badawczo-rozwojowych lub przy liniach produkcyjnych w motoryzacji, lotnictwie czy elektronice użytkowej.

Zortrax Inkspire - Zastosowanie w sztuce

Sztuka i rozrywka

Małe, ale pięknie zaprojektowane modele wydrukowane 3D w żywicy są przydatne dla artystów i branży rozrywkowej. Szczegółowe figurki mogą być wykonane do gier planszowych. Małe skomplikowane prezenty w limitowanych seriach są idealne dla działów marketingu i PR.

Zortrax Inkspire - Zastosowanie w stomatologii

Protetyka stomatologiczna

Drukowanie 3D w żywicy jest szczególnie przydatne do wykonywania odlewów dentystycznych szybciej i wydajniej. W porównaniu z tradycyjnymi technikami modelowania dentystycznego, Zortrax Inkspire umożliwia mniej inwazyjne zabiegi wymagające niewielkiego lub żadnego zaangażowania pacjenta. Wydrukowane w 3D modele jamy ustnej pacjentów służą do wykonywania odlewów dentystycznych, protez i mostów.

Zortrax Inkspire - Zastosowanie przy biżuterii

Biżuteria i wzornictwo

Modelowanie skomplikowanych pierścionków, naszyjników i innej biżuterii wymaga ogromnej precyzji, jaką oferuje dobra drukarka 3D pracująca na żywicy fotopolimerowej. Modele drukowane w 3D są używane w procesie odlewania w wosku traconym. Model główny zanurzany jest w ogniotrwałym materiale odlewniczym w celu utworzenia formy do ostatecznych wyrobów jubilerskich wykonanych z różnych metali.

Zortrax Inkspire - Chirurgiczna Precyzja

Chirurgiczna precyzja

Od sztuki po inżynierię, Zortrax Inkspire jest idealny we wszystkich branżach, w których wymagana jest najwyższa precyzja. Rozmiar pikseli 50x50 mikronów i minimalna wysokość warstwy 25 mikronów pozwala drukować modele 3D bez widocznych warstw lub pionowych linii. Ludzkie oko nie może zobaczyć pojedynczych pikseli, gdy obraz posiada ponad 336 pikseli na cal. Gęstość pikseli w modelach 3D drukowanych na Zortrax Inkspire przekracza tę wartość niezależnie od kąta patrzenia.

Dbałość o szczegóły

Zortrax Inkspire został zaprojektowany do drukowania bardzo szczegółowych modeli 3D. Tworzy modele z małych prostopadłościanów o wymiarach 50 x 50 x 25 mikronów. Z powodu tych mikroskopijnych wymiarów Zortrax Inkspire może być do 9 razy bardziej precyzyjny niż okrągły punkt lasera wiodących drukarek 3D SLA, zwłaszcza przy drukowaniu prostokątnych kształtów. Porównaj dokładność Inkspire i wiodącej drukarki 3D SLA poniżej.

Zortrax Inkspire - Dbałość o szczegóły
Zortrax Inkspire - Dbałość o szczegóły - Pionek3D

Z-SUITE dla Zortrax Inkspire

Z-SUITE to dedykowane oprogramowanie do cięcia modeli na warstwy i zarządzania farmami druku 3D, które jest dostępne bezpłatnie z każdą drukarką 3D Zortrax. Teraz posiada wiele dodatkowych funkcjonalności, które sprawiają, że praca z Zortrax Inkspire to bezproblemowe doświadczenie.

Narzędzie autorotacji

Narzędzie autorotacji automatycznie ustawia model w przestrzeni roboczej tak aby zmniejszyć ilość drukowanych podpór, poprawić adhezję modelu do platformy lub skrócić czas druku. W ten sposób mniej zaawansowani użytkownicy mogą uzyskać wysoką jakość wydruków.

Profile Żywic

Z-SUITE ułatwia pracę ze wszystkimi dostępnymi żywicami. Ustawienia dla dedykowanych żywic Zortrax są predefiniowane i łatwo dostępne. Dla żywic zewnętrznych, wszystkie parametry jak czas naświetlania czy spoczynku mogą być ustawione ręcznie zgodnie z zaleceniami producenta. Raz wybrane ustawienia można zapisać dzięki czemu nie ma potrzeby wprowadzania ich ponownie.

Inteligentne podpory

Czas naświetlania dla modelu i struktur podporowych może być ustawiony oddzielnie. Dłuższe naświetlanie utwardza podpory modelu, które mogą być dzięki temu cieńsze. W ten sposób model wymaga mniej obróbki po wydrukowaniu.

Zdalne zarządzanie

Wydruki mogą być wstrzymywane i wznawiane, a ich postęp może być zdalnie monitorowany dla każdej drukarki Zortrax Inkspire podłączonej do tej samej sieci Wi-Fi. Większe gabinety stomatologiczne lub pracownie protetyczne mogą zdalnie zarządzać wieloma drukarkami z jednej stacji roboczej.

Zortrax Inkspire - Z-Suite

Akcesoria

Zortrax Inkspire - Ultrasonic Cleaner

Zortrax Ultrasonic Cleaner

dla Zortrax Inkspire

Zortrax Ultrasonic Cleaner to urządzenie do automatycznego czyszczenia modeli, wykorzystujące fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości rozchodzące się w czyszczącym płynie. Po prostu napełnij pojemnik płynem, włóż model i włącz urządzenie. Proces czyszczenia trwa do 3 minut.

Prezentacje Zortrax Inkspire

Zawartość zestawu Zortrax Inkspire

W zestawie z drukarką 3D Zortrax Inkspire otrzymają Państwo również dedykowane oprogramowanie oraz bogaty komplet przydatnych akcesoriów i narzędzi:

 • Żywica UV Zortrax Photopolymer Resin Basic (500 ml)
 • Oprogramowanie Z-Suite
 • Starter Kit
 • Moduł Wi-Fi
 • Moduł USB
 • Folia FEP
 • Komplet okablowania
 • Pojemnik do Czyszczenia Wydruków
 • Przewodnik Szybkiego Uruchomienia
 • Zortrax Ultrasonic Cleaner jest dostępny opcjonalnie

Zortrax Inkspire - Zestaw

Specyfikacja

Technologia druku
UV LCD
Obszar pola roboczego
74 x 132 x 175 mm
Obsługiwane materiały
Żywica fotopolimerowa
Grubość warstwy
25, 50, 100 mikronów
Typ wyświetlacza
Dotykowy; 4'' IPS 800 x 480
Łączność
WiFi, Ethernet, USB
Oprogramowanie
Z-SUITE
Obsługiwane typy plików
.stl, .obj, .dxf, .3mf, .zcodex
Systemy operacyjne
Mac OS X / Windows 7 i nowsze
Prędkość druku
20-36 mm/h
Maksymalna moc pobierana
50 W
Źródło światła
Zintegrowane światło UV (długość fali 405 nm)
Temperatura przechowywania
0°-35° C
Struktury podporowe
Usuwalne mechanicznie – drukowane z materiału modelowego
Procesor główny
Quad Core
System operacyjny
Android
Natężenie prądu
110 V ~ 5.9 A 50/60 Hz 240 V ~ 2.5A 50/60 Hz
Temperatura otoczenia pracy
20 - 30° C
Waga
9,2 kg
Waga transportowa
10,5 kg
Wymiary
210 x 210 x 420 mm
zortrax_inkspire

Specyfikacja

Technologia druku
UV LCD
Obszar pola roboczego
74 x 132 x 175 mm
Obsługiwane materiały
Żywica fotopolimerowa
Grubość warstwy
25, 50, 100 mikronów
Typ wyświetlacza
Dotykowy; 4'' IPS 800 x 480
Łączność
WiFi, Ethernet, USB
Oprogramowanie
Z-SUITE
Obsługiwane typy plików
.stl, .obj, .dxf, .3mf, .zcodex
Systemy operacyjne
Mac OS X / Windows 7 i nowsze
Prędkość druku
20-36 mm/h
Maksymalna moc pobierana
50 W
Źródło światła
Zintegrowane światło UV (długość fali 405 nm)
Temperatura przechowywania
0°-35° C
Struktury podporowe
Usuwalne mechanicznie – drukowane z materiału modelowego
Procesor główny
Quad Core
System operacyjny
Android
Natężenie prądu
110 V ~ 5.9 A 50/60 Hz 240 V ~ 2.5A 50/60 Hz
Temperatura otoczenia pracy
20 - 30° C
Waga
9,2 kg
Waga transportowa
10,5 kg
Wymiary
210 x 210 x 420 mm

Specyficzne kody

Zobacz także