Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
SKANER 3D SHINING EINSCAN-PRO+
 • SKANER 3D SHINING EINSCAN-PRO+
 • SKANER 3D SHINING EINSCAN-PRO+
 • SKANER 3D SHINING EINSCAN-PRO+
 • SKANER 3D SHINING EINSCAN-PRO+

Skaner 3D SHINING EinScan PRO+

26 707,32 zł netto
32 850,00 zł brutto

Profesjonalny, wielozadaniowy skaner 3D EinScan-Pro+ umożliwia precyzyjne skanowanie obiektów, statuetek, popiersi, postaci ludzkich. Maksymalne wymiary skanowanego obiektu to aż 400cm!

Kamera do tekstur
 • TAK
 • NIE
Statyw i stolik obrotowy (industrial pack)
 • TAK
 • NIE
Kamera HD (HD prime pack)
 • TAK
 • NIE
Oprogramowanie Solid Edge ST10 for SHINING w zestawie
 • TAK
Ilość

 • Polityka bezpieczeństwa Polityka bezpieczeństwa
 • Zasady dostawy Zasady dostawy
 • Zasady zwrotu Zasady zwrotu

Skaner 3D EinScan-Pro+

Skaner 3D EinScan-Pro+

EinScan-Pro+ to profesjonalne, wielofunkcjyne narzędzie do skanowania 3D czyli digitalizacji fizycznych przedmiotów. Skaner posiada cztery tryby pracy, umożliwia skanowanie zarówno w trybie ręcznym jak i stacjonarnym. W zestawie ze statywem oraz stolikiem obrotowym pozwala również na automatyzację procesu skanowania. Przy użyciu opcjonalnej kamery możliwa jest również szybka i dokładna digitalizacja tekstury obiektu.

W nowym skanerze EinScan Pro w wersji + zastosowano szereg zmian oraz udogodnień:

 • Ręczny tryb skanowania w wysokiej rozdzielczości (ręczny skan HD) został wyposażony w nową opatentowaną technologię, która pozwala na uzyskanie idealnego połączenia szybkości skanowania 3D i bardzo wysokiej jakości detali nawet do 0,05mm.
 • Zakres skanowania pojedynczej klatki został rozszerzony 1,6x aby zaoferować znaczną poprawę szybkości skanowania w trybie ręcznym.
 • EinScan-Pro+ oferuje ulepszony ręczny tryb skanowania HD poprzez wdrożenie nowej technologii skanowania liniami światła. W modelu EinScan-Pro+ podczas jednego skanu jest emitowane 100 linii co przekłada się na imponujący stosunek jakości do szybkości dzięki czemu skaner jest klasyfikowany jako urządzenie profesjonalne. Szybkość skanowania w trybie ręcznym HD wynosi do 550 000 punktów na sekundę.
 • Zasięg skanowania zwiększony 1.6x -EinScan-Pro+ posiada zakres skanowania jednostronnego 300 x 170 mm (11,8 x 6,69 cala). Obszar skanowania pojedynczej klatki jest powiększany 1,6 razy. Ręczna szybkość skanowania w przypadku obiektów o dużych rozmiarach jest znacznie wyższa w porównaniu do poprzedniego modelu EinScan Pro. Skanowanie dużych obiektów za pomocą EinScan-Pro + jest teraz bardziej wydajne.

Praca w 4 trybach skanowania

Shining EinScan-Pro - ręczny skan szybki

Ręczny skan szybki

Tryb ręczny, szybki - używany przy skanowaniu sylwetek ludzi oraz dużych obiektów. Skaner jest trzymany w dłoni operatora, skanowanie odbywa się z prędkością 450 000 punktów na sekundę oraz dokładnością 0.3 mm

Shining EinScan-Pro - ręczny skan szybki

Ręczny skan HD

Tryb ręczny o wysokiej dokładności - używany przy skanowaniu obiektów muzealnych, dzieł sztuki, obiektów o skomplikowanej geometrii. Na obiekcie są umieszczone znaczniki pozycjonujące, skanowanie odbywa się z prędkością 550 000 punktów na sekundę oraz dokładnością 0.1 mm

Shining EinScan-Pro - automatyczne skanowanie

Tryb automatyczny

Tryb automatyczny - używany przy skanowaniu szczegółowych detali z wykorzystaniem znaczników pozycjonujących, statywu oraz stolika obrotowego. Skanowanie z najwyższą dokładnością 0.05 mm

Shining EinScan-Pro - automatyczne skanowanie

Tryb statyczny

Tryb statyczny - używany przy skanowaniu szczegółowych detali z wykorzystaniem znaczników pozycjonujących, statywu bez stolika obrotowego. Skanowanie z najwyższą dokładnością 0.05 mm

Ręczny skaner 3D EinScan-Pro+

Zastosowanie

Inżynieria odwrotna

Skanowanie 3D inżynieria odwrotna

Inżynieria odwrotna w przemyśle - to kluczowe zastosowanie skanerów Shining EinScan Pro. Poprzez wykonanie skanu w 3D projektanci są w stanie uzyskać cyfrowy obraz praktycznie dowolnego przedmiotu, który następne może zostać poddany dalszej analizie oraz obróbce w programach typu CAD aby finalnie posłużyć jako baza do dalszego rozwoju produktu bądź jego skopiowania z zastosowaniem druku 3D lub maszyn CNC.

Druk 3D i szybkie prototypowanie

Skanowanie 3D druk 3D, szybkie prototypowanie

Skaner 3D w połączeniu z drukarką 3D to potężne narzędzie, które znajduje zastosowanie podczas szybkiego prototypowania. Dzięki zasotsowaniu skanera 3D można szybko uzyskać cyfrowy model obiektu bez konieczności inwestowania dużych nakładów czasowych na jego zaprojektowanie od podstaw. Zeskanowane a następnie wydrukowane obiekty mogą posłużyć jako prototypy przed finalnym wdrożeniem produktu do produkcji.

Edukacja

Skanowanie 3D edukacja

Edukacja - systemy skanowania 3D Shining są wdrażane w szkołach i na uczelniach wyższych nie tylko w Polsce ale i na całym świecie. Skaner 3D stanowi niezbędne narzędzie do kształcenia przyszłych inżynierów. Technologia digitalizacji obiektów do formy cyfrowej stanowi podstawę w nowoczesnych przedsiębiorstwach produkcyjnych do których trafiają przyszli absolwenci kierunków technicznych.

Architektura, renowacja zabytków, rękodzieło

Skanowanie 3D w architekturze

EinScan-Pro+ pomaga architektom oraz konserwatorom zabytków w ich codziennej pracy. Pole robocze skanera wynosi aż do 4m co umożliwia precyzyjne przenoszenie do formy cyfrowej nawet bardzo dużych obiektów. Skaner może dodatkowo wykorzystywać znaczniki pomocnicze aczkolwiek przy wrażliwych obiektach jak dzieła sztuki - ich użycie nie jest konieczne.

Solid Edge 10ST for Shining - oprogramowanie do obróbki modeli 3D

Oprogramowanie Solid Edge® to kompleksowy system do projektowania 3D, który wykorzystuje technologię synchroniczną do przyspieszenia projektowania, szybszego wprowadzania zmian i umożliwienia lepszego ponownego wykorzystania. Od 1 czerwca 2018 skanery EinScan-Pro oraz EinScan-Pro+ są sprzedawane w zestawie z oprogramowaniem SolidEdge dzięki czemu uzyskujemy kompletne rozwiązanie dla inżynierii odwrotnej, które umożliwia dalszą obróbkę zeskanowanych modeli. Wartym podkreślenia jest fakt, że oprogramowanie jest dostarczane z licencją wieczystą - z darmowymi aktualizacjami przez 12 miesięcy.

Solid Edge firmy Siemens PLM Software oferuje projektantom sprawdzone rozwiązanie do opracowywania produktów 3D, łatwe w implementacji i nauce oraz wyposażone w zaawansowane funkcje. Solid Edge to najbardziej kompletny hybrydowy system CAD 2D / 3D, który wykorzystuje technologię synchroniczną. Skaner 3D w połączeniu z profesjonalnym oprogramowaniem CAD to potężne narzędzie, które pozwala zaoszczędzić olbrzymie ilości czasu w stosunku do projektowania modeli 3D od zera. Zeskanowane modele mogą zostać podane dalszej obróbce w Solid Edge dzięki czemu mogą zostać poprawione, zmodyfikowane oraz rozbudowane. Pakiet obejmuje oprogramowanie SolidEdge dedykowane do skanerów SHINING z kluczem sprzętowym podpinanym do portu USB.

Oprogramowanie EinScan 2.0

Nowe ulepszone oprogramowanie EinScan 2.0

Najważniejsze zalety oprogramowania EinScan v2.0 obejmują lepszą obsługę, ulepszoną przyjazność dla użytkownika interfejsu oprogramowania, przesyłanie danych jednym kliknięciem do platformy "Sketchfab" i usprawniony proces udostępniania zeskanowanych danych 3D bezpośrednio przez Internet. EinScan v2.0 zawiera również wiele nowych i ulepszonych funkcji.

Oprogramowanie EinScan 2.0

Nowy design skanera EinScan-Pro+

Nowy lśniący design

Poza wysoką jakością i szybkością skanowania w modelu EinScan-Pro + przywiązano dużą wagę do wykończenia wizualnego skanera. Skaner posiada delikatną i głęboką metaliczną teksturę - nie tylko działa ale również wygląda profesjonalnie. Wymiary fizyczne: 248 x 156 x 48 mm lub 9,76 x 6,14 x 1,89 cala); Waga: 0,8 kg (1,76 funta).

Dostępne akcesoria

Kamera do tekstur dla skanera EinScan-Pro+

Color pack - Kamera do tekstur

Dzięki zewnętrznej kamerze EinScan-Pro+ może skanować geometrię obiektów wraz z teksturami w pełnym kolorze. Uwaga - skanowanie tekstur nie jest dostępne w trybie ręcznego skanu HD.

Statyw i stolik obrotowy dla skanera EinScan-Pro+

Industrial pack - statyw i stolik obrotowy

Użycie stolika obrotowego oraz statywu umożliwia skanowanie w trybie automatycznym oraz statycznym.

Dodatkowa kamera HD dla skanera EinScan-Pro+

HD Prime pack - dodatkowa kamera HD

Zewnętrzna kamera dzięki której skanowanie w trybie ręcznego skanu HD jest jeszcze szybsze (30%) i bardziej szczegółowe. Dodatek jest dedykowany do skanowania zabytków, obiektów muzealnych oraz dzieł sztuki.

Instalacja skanera

Kalibracja skanera

Ręczy skan szybki

Statyczny skan z użyciem statywu

Automatyczny skan z użyciem stolika obrotowego i kamery do tekstur

FAQ - najczęściej zadawane pytania

1. Czy skaner umożliwia rozpoznawanie kolorów skanowanych obiektów?

TAK - skanowanie tekstur obiektów jest możliwe przy użyciu dodatkowej kamery "color pack" - zakup tej kamery jest opcjonalny.

2. Czy w zestawie znajduje się oprogramowanie do edycji zeskanowanych modeli?

TAK - od 1 czerwca 2018 wszystkie skanery EinScan-Pro oraz EinScan-Pro+ są sprzedawane w pakiecie z oprogramowaniem Solid Edge ST10 Classic.

3. Czy istnieje możliwość zobaczenia skanera przed zakupem?

TAK - posiadamy modele prezentacyjne wybranych skanerów 3D.

4. Czy skaner może pracować na zewnątrz pomieszczeń?

TAK - należy jednak unikać skanowania w pełnym słońcu. Można użyć np. parasola aby osłonić obiekt przed słońcem

5. W wymaganiach technicznych jest podana karta graficzna NVIDIA - czy jest ona konieczna?

TAK, na chwilę obecną skaner współpracuje wyłącznie z kartami NVIDIA (minimum GTX660 lub lepsze).

6. Czy jest możliwe skanowanie metalowych (odbijających światło) przedmiotów?

TAK - jeżeli skanowany przedmiot odbija światło należy go zmatowić specjalnym sprayem lub np. pudrem kosmetycznym.

7. Czy skaner współpracuje z drukarką 3D?

Efektem skanowania może być gotowy model w formacie .STL, który można następnie przesłać prosto do drukarki 3D.

Specyfikacja

Waga
0.8 kg
Systemy operacyjne
Windows 7, 8 lub 10, 64bit
Obsługiwane typy plików
OBJ, STL, ASC, PLY
Wymagania sprzętowe
Obsługiwana jest tylko karta graficzna z serii NVIDIA GTX, GTX660 lub wyższa, Pamięć wyświetlacza: większa niż 2G, Procesor: I5 lub wyższy, Pamięć: 8G lub więcej
Dokładność skanowania
Ręczny skan HD : 0,1 mm, Ręczny szybki skan : 0,3 mm, Automatyczny i Manualny : 0,05 mm
Praca na zewnątrz
TAK - nie w bezpośrednim świetle słonecznym
Tryb skanowania
Ręczny skan HD, Ręczny skan szybki, Automatyczny , Manualny
Szybkość skanowania
HD : 550,000 punktów/sekundę , Szybki : 450,000 points/sec, Automatyczny i Manualny : mniej niż 2 s
Rozdzielczość
HD : 0,2 - 3 mm, Szybki : 0.7 - 3 mm , Automatyczny i Manualny : 0.24 mm
Rozmiar skanowanego przedmiotu
HD : 10 - 4000 mm, Szybki : 150 - 4000 mm , Automatyczny : 30 - 150 mm , Manualny : 50 - 4000 mm
Skanowanie tekstur
HD - Nie, Szybki, Automatyczny i Manualny - Tak
Wielkość pojedynczego skanu
300x170 mm
Specjalny obiekt skanowania
Dla przezroczystego, odbijającego lub ciemnego obiektu należy pokryć przedmiot proszkiem matującym przed skanowaniem
Zakres skanowania
400 - 600 mm
Rodzaj światła
Białe światło LED
Drukowanie danych wyjściowych
Tak
Współpraca z Sketchfab
Tak

Specyfikacja

Waga
0.8 kg
Systemy operacyjne
Windows 7, 8 lub 10, 64bit
Obsługiwane typy plików
OBJ, STL, ASC, PLY
Wymagania sprzętowe
Obsługiwana jest tylko karta graficzna z serii NVIDIA GTX, GTX660 lub wyższa, Pamięć wyświetlacza: większa niż 2G, Procesor: I5 lub wyższy, Pamięć: 8G lub więcej
Dokładność skanowania
Ręczny skan HD : 0,1 mm, Ręczny szybki skan : 0,3 mm, Automatyczny i Manualny : 0,05 mm
Praca na zewnątrz
TAK - nie w bezpośrednim świetle słonecznym
Tryb skanowania
Ręczny skan HD, Ręczny skan szybki, Automatyczny , Manualny
Szybkość skanowania
HD : 550,000 punktów/sekundę , Szybki : 450,000 points/sec, Automatyczny i Manualny : mniej niż 2 s
Rozdzielczość
HD : 0,2 - 3 mm, Szybki : 0.7 - 3 mm , Automatyczny i Manualny : 0.24 mm
Rozmiar skanowanego przedmiotu
HD : 10 - 4000 mm, Szybki : 150 - 4000 mm , Automatyczny : 30 - 150 mm , Manualny : 50 - 4000 mm
Skanowanie tekstur
HD - Nie, Szybki, Automatyczny i Manualny - Tak
Wielkość pojedynczego skanu
300x170 mm
Specjalny obiekt skanowania
Dla przezroczystego, odbijającego lub ciemnego obiektu należy pokryć przedmiot proszkiem matującym przed skanowaniem
Zakres skanowania
400 - 600 mm
Rodzaj światła
Białe światło LED
Drukowanie danych wyjściowych
Tak
Współpraca z Sketchfab
Tak

Pliki do pobrania

EinScan-Pro+ Quick Guide

Pliki do pobrania (7.52M)

Instrukcja obsługi EinScan-Pro+

Instrukcja obsługi EinScan-Pro+

Pliki do pobrania (4.63M)

Zobacz także