Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Drukarka 3D BCN3D Epsilon – przemysłowe rozwiązanie dla innowacyjnej firmy

W: Root Dodano: Wyświetlono: 2373

Zaprojektowana, aby umożliwić profesjonalistom dalsze wdrażanie innowacji, nowe urządzenie BCN3D Epsilon to najmocniejsza, niezawodna i precyzyjna drukarka 3D. Jej przemysłowe zastosowanie gwarantuje niezrównaną wydajność zarówno w laboratoriach przemysłowych jak i w halach produkcyjnych.

Po długich badaniach i rozwoju, firma BCN3D z dumą zaprezentowała urządzenie BCN3D Epsilon, stanowiące nową generację drukarek 3D, łącząc wysoką wydajność, niezawodność klasy przemysłowej i pełną dostępność dla bezproblemowej codziennej pracy.

To całkowicie profesjonalne rozwiązanie do drukowania 3D zostało opracowane, aby umożliwić innowatorom - od producentów poprzez inżynierów i projektantów - łatwe tworzenie funkcjonalnych części, prototypów, przyrządów produkcyjnych, narzędzi i wiele wiele więcej, przy najwyższej przepustowości dla uzyskania maksymalnej wydajności.

Drukarka 3D BCN3D Epsilon – przemysłowe rozwiązanie dla innowacyjnej firmy

Rozwiązanie dla produkcji dużych rozmiarów

Drukarka BCN3D Epsilon ma jedną z największych powierzchni roboczych na rynku, o polu wydruku 420 x 300 x 400 mm. Urządzenie pozwala na wydruk dużych obiektów z wykorzystaniem wodo-rozpuszczalnych podpór, czy też wielu małych części umiejscowionych na całym stole roboczym, tak aby uzyskać dokładnie takie wymiary jakie zostały zaprojektowane.

Epsilon - przemysłowe pole robocze

BCN3D Epsilon z systemem IDEX: podwójna duża przestrzeń do pracy w przemyśle

Dzięki połączeniu bardzo dużej powierzchni roboczej z technologią dwóch niezależnych od siebie głowic (IDEX), która umożliwia drukowanie w trybie odbicia lustrzanego lub powielanie, drukarka 3D BCN3D Epsilon okazuje się idealnym narzędziem do ekonomicznej produkcji małoseryjnej.

Rozszerzenie portfolio filamentów BCN3D

Epsilon BCN3D został zaprojektowany do obsługi najbardziej wymagających wydruków dzięki zastosowaniu takich funkcji jak w pełni zamykana i pasywnie ogrzewana komora robocza, w których temperatura może dochodzić nawet do 60ºC.

Właśnie dlatego BCN3D współpracuje z renomowanymi firmami chemicznymi BASF i Mitsubishi Chemical (MCPP), aby stale powiększać portfolio filamentów BCN3D i zapewnić pełen wsparcie drukarki BCN3D Epsilon do współpracy z nimi. Obecnie oferta filamentów BCN3D obejmuje następujące materiały: ABS, PP, PET-G, PA, PLA, TPU i PVA.

Epsilon - przemysłowe filamenty

Wiele nowych zastosowań przemysłowych jest również w zasięgu ręki dzięki nowej głowic drukującej Hotend X, wykonanej ze specjalnego stopu stali narzędziowej. W połączeniu z BCN3D Epsilon daje to możliwość drukowania na materiałach wypełnionych włóknem, dzięki czemu można drukować sztywniejsze części, zaprojektowane tak, aby były odporne na najbardziej wymagające zadania. Dobrym przykładem tych technicznych materiałów są nowe PP GF30 (30% włókna szklanego) i PAHT CF15 (15% włókna węglowego), opracowane przez BASF wyłącznie dla BCN3D Epsilon.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu – zawsze

Ważne jest aby przy praca z materiałami technicznymi i ściernymi, zagwarantować odpowiednie bezpieczeństwo. Epsilon BCN3D ma niezrównane funkcje bezpieczeństwa, w tym filtr HEPA i filtr węglowy, które zapobiegają uwalnianiu się potencjalnie szkodliwych cząstek i oparów do powietrza; zapewniając bezpieczeństwo dla osób przebywających wokół drukarki.

Epsilon - filtr HEPA i węglowy

Nowa funkcja pauzy, to kolejny element bezpieczeństwa który z kolei zatrzyma proces drukowania za każdym razem, gdy drzwiczki urządzenia zostaną otwarte, dzięki czemu użytkowanie drukarki 3D będzie zawsze całkowicie bezpieczne.

Epsilon - funkcja pauzy

Pełna łączność dla płynnej pracy

Drukarka 3D Epsilon BCN3D jest wyposażona w najnowsze funkcje łączności. Dzięki nowej usłudze pracy w chmurze BCN3D oraz łączności przez Wi-Fi, z łatwością można wysyłać swoje projekty do wydruku z dowolnego miejsca, co pozwoli na uzyskanie jeszcze bardziej bezproblemowej pracy.

Można także zapomnieć o ręcznych aktualizacjach oprogramowania urządzenia: jeśli tylko użytkownik będzie chciał zaktualizować oprogramowanie, aktualizacje „Over The Air” (OTA) sprawią, że drukarka 3D będzie zawsze pracowała na zaktualizowanym oprogramowaniu.

BCN3D Cloud - zarządzanie w chmurze

Drukarka 3D BCN3D Epsilon - dotykowy ekran

Zintegrowany z panelem przednim responsywny wielojęzyczny ekran dotykowy o przekątnej 5 cali sprawia, że obsługa jest łatwa i intuicyjna - można po prostu z intuicyjnego menu wybierać opcje które są w danym momencie potrzebne, na przykład szczegółowe informacje, takie jak temperatura platformy roboczej i temperatury dysz, zapewniają bieżące informacje o wykonywanych pracach i umożliwiają łatwe wprowadzanie bieżących zmian w ustawieniach.

Ekstrudery na których możesz polegać

Podobnie jak w drukarkach BCN3D Sigma i Sigmax, tak i w BCN3D Epsilon stawiamy na wydajny system wydruku, wykorzystujący zaawansowane technologicznie ekstrudery Dual Drive firmy Bondtech i hotendy e3D™. W rezultacie Epsilon BCN3D oferuje solidny i niezawodny efekt końcowy, niezależnie od użytego materiału.

Wbudowany czujnik filamentu inteligentnie wykrywa obecność materiału. Aby zabezpieczyć wydruk w przypadku gdy skończył się filament, Epsilon BCN3D automatycznie wstrzyma proces drukowania i wyświetli komunikat ostrzegający o braku materiału.

Drukarka 3D Epsilon BCN3D jest również kompatybilny z szeroką gamą hotendów (głowic drukujących): 0.4, 0.6, 0.8 i 1,0 mm; co zwiększa jej wszechstronność zastosowania, od drukowania małych, delikatnych detali po solidne, duże części.

Solidne i dostępne: idealne narzędzie dla rozwijającej się firmy

Wszystkie te cechy, które sprawiają, że Epsilon to najbardziej zaawansowana jak dotąd drukarka 3D firmy BCN3D. Solidna metalowa rama o prostej i przejrzystej konstrukcji, zaprojektowana tak, aby pasowała do innowacyjnej firmy oraz wytrzymała ciężkie warunki pracy w fabryce.

Epsilon to drukarka 3D która zapewnia wytrzymałość, zaawansowaną technologię i niezawodność na światowym poziomie. Został zaprojektowany do tworzenia skomplikowanych części o zaawansowanych właściwościach mechanicznych - dzięki niej możliwości są nieograniczone

Epsilon BCN3D został zaprojektowany do działania, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze: innowacjach.

Oprogramowanie BCN3D Cura 3.0 + nowe materiały

Nowe techniczne materiały są już dostępne w sprzedaży u dystrybutorów BCN3D. Dzięki współpracy w firmami BASF oraz Mitsubishi Chemicals firma BCN3D oferuje nie tylko bardzo dobrej jakości urządzenie do druku 3D ale również najwyższej klasy materiały, dzięki którym możliwe jest używanie najbardziej wymagających wydruków. Ponadto najnowsza wersję 3.0 oprogramowania do drukowania 3D BCN3D Cura, posiada domyślnie konfiguracje dla wszystkich nowych materiałów, a także nową platformę pracy w chmurze BCN3D.

Poznaj najnowszą drukarkę 3D BCN3D Epsilon

Drukarka 3D Epsilon jest już dostępna w sprzedaży u oficjalnego dystrybutora urządzeń BCN3D - w firmie GLOBAL 3D. W salonie wystawowym możliwe jest zapoznanie się z potencjałem urządzenia oraz porozmawiania z ekspertami, którzy pomogą dobrać optymalną konfigurację poszczególnych elementów drukarki 3D, tak aby można było skupić się na tym co najważniejsze – na innowacyjnych rozwiązaniach w firmie.

ZOBACZ WIĘCEJ