Drukarka 3D BCN3D Epsilon W50
  • Drukarka 3D BCN3D Epsilon W50
  • Drukarka 3D BCN3D Epsilon W50
  • Drukarka 3D BCN3D Epsilon W50

Drukarka 3D BCN3D Epsilon W50

35 900,00 zł netto | 44 157,00 zł brutto

BCN3D Epsilon W50 - generacja 2.0. to przemysłowa drukarka 3D do dużych części z materiałów klasy przemysłowej z systemem IDEX o polu roboczym 420mm x 300mm x 400mm.

Nowa, udoskonalona wersja drukarek BCN3D drugiej generacji wyróżnia się nowym wyglądem, ulepszoną elektroniką oraz automatyczną kalibracją XYZ.

DARMOWA WYSYŁKA
Ilość
W magazynie. Wysyłka w 24h

help_outlineZapytaj o ofertę
Drukarka 3D BCN3D Epsilon W50

Drukarka 3D BCN3D Epsilon W50

 

Loading...

Zobacz także

BCN3D Smart Cabinet


19 987,50 zł

BCN3D Smart Cabinet


19 987,50 zł

Smart Cabinet (SC) przeznaczony jest dla drukarek BCN3D Epsilon W50 i W27. Zwiększa wydajność drukarek, utrzymując materiały w optymalnym stanie i znacznie poprawiając jakość...

BCN3D Metal Pack


6 494,40 zł

BCN3D Metal Pack


6 494,40 zł

Metal Pack to zestaw umożliwiający szybkie prototypowanie oraz produkcję końcową z metalu z wykorzystaniem druku 3D. Rozwiązanie to, doskonale sprawdzi się jako alternatywa lub...

BCN3D Fiber Pack


4 624,51 zł

BCN3D Fiber Pack


4 624,51 zł

BCN3D Fiber Pack to zestaw filamentów z dodatkiem włókna węglowego i materiałów eksploatacyjnych zaprojektowanych specjalnie do zastosowań wymagających wysokiej odporności...

BCN3D Epsilon W50 - drukarka 3D

BCN3D Epsilon

przemysłowa drukarka 3D hiszpańskiego producenta zaprojektowana do dostarczania dużych części z materiałów klasy przemysłowej dzięki takim cechom, jak pasywnie ogrzewana komora i pełna zabudowa. BCN3D Epsilon wyposażony w system dwóch niezależnych ekstruderów (IDEX), dostarcza wyjątkowo mocne, funkcjonalne części o jakości i precyzji.

BCN3D Epsilon

przemysłowa drukarka 3D z pasywnie grzaną komorą roboczą

Działalność BCN3D z siedzibą w Barcelonie rozpoczęła się w 2012 roku, a jej głównym celem jest podniesienie jakości prototypowania oraz produkcji poprzez dostarczanie niezawodnych, wszechstronnych i łatwych w użyciu produktów, aby umożliwić klientom wdrożenie wszystkich korzyści technologicznych dla ich firm. Model Epsilon został po raz pierwszy zaprezentowany na targach FormNext 2019 we Frankfurcie nad Menem, jego pojawienie się zapoczątkowało nową erę dostępu do przemysłowych technologii wytwarzania przyrostowego w przystępnej cenie.

Zaprojektowana, aby umożliwić profesjonalistom dalsze wprowadzanie innowacji, nowa drukarka 3D Epsilon to najbardziej zaawansowana, niezawodna i precyzyjna drukarka 3D wyprodukowana przez BCN3D. Przemysłowa konstrukcja gwarantuje niezrównaną wydajność zarówno podczas protypowania jak i produkcji finalnych części i elementów maszyn w halach produkcyjnych.

BCN3D Epsilon W50

Niezrównana wydajność

Opierając się na możliwościach stacjonarnych drukarek 3D Sigma i Sigmax, BCN3D z dumą przedstawiamy nową generację maszyn łączących wyższą wydajność, niezawodność klasy przemysłowej i pełny dostęp do bezproblemowej codziennej pracy. To kompletne profesjonalne rozwiązanie do drukowania 3D zostało opracowane, aby umożliwić innowatorom - od producentów po inżynierów i projektantów - łatwe tworzenie funkcjonalnych części, prototypów, przyrządów produkcyjnych i narzędzi; i wszystko, co możesz sobie wyobrazić z najwyższą wydajnością.

BCN3D Epsilon to drukarka 3D pracująca w technologii nakładania kolejnych warstw stopionego plastiku (FFF) idealna do środowiska warsztatowego, odpowiednia do zastosowania w prototypowaniu i produkcji małych partii z wykorzystaniem najbardziej zaawansowanych materiałów. Dzięki technologii IDEX, dużej objętości (ponad 50 litrów pojemności) oraz trybowi duplikacji i kopii lustrzanej, BCN3D Epsilon jest w stanie zapewnić rozwiązania technologiczne dla wielu różnych segmentów przemysłu.

Nowa generacja drukarek BCN3D

Seria drukarek Epsilon została ulepszona co sprawiło, że powstała nowa generacja najlepszych drukarek BCN3D. Firma BCN3D unowocześniła oraz wprowadziła ulepszenia techniczne do swoich drukarek z serii Epsilon takie jak nowy wygląd, automatyczna kalibracja oraz ulepszona elektronika.

Rama drukarek wyprodukowana przez Farguell została przemodelowana, tak aby uzyskać bardziej elegancki wygląd. Dodatkowo dół drukarki został wzmocniony co poprawia sztywność i prawidłową równoległość osi.

Nowa generacja drukarek BCN3D

Ulepszona elektronika

Drukarki Epsilon zyskały nowy system wentylacji, nowe sterowniki silnika oraz nową płytę główną. Ulepszone sterowniki silnika Trinamic TMC2130 zapewniają bardzo cichą pracę oraz większą wydajność, natomiast nowa płyta główna została zaprojektowana specjalnie pod drukarki 3D Epsilon tak, aby wszystkie komponenty znajdowały się na jednej płycie.

Automatyczna kalibracja

Autokalibracja XYZ to kolejna niedawno dodana funkcja i zarazem najszybsza na rynku. Za naciśnięciem jednego przycisku ten automatyczny proces może skrócić czas konfiguracji drukowania z 40 minut do zaledwie 6 minut. Ponadto ta niezawodna technologia eliminuje zależność od ludzkich kryteriów, zmniejszając miejsce na błąd i gwarantując za każdym razem prawidłowe przyleganie pierwszej warstwy. Proces kalibracji odbywa się poprzez pomiar wielu punktów w celu automatycznego dostosowania wysokości powierzchni drukowania i przesunięcia (XY) między obiema dyszami. Odbywa się to poprzez użycie kwadratu znajdującego się z tyłu powierzchni druku. Głowice wykorzystują ten mały otwór do dotykania boków głowicami, obliczania ich pozycji na osi lewej i prawej, a następnie kalibrowania właściwych przesunięć między nimi. To wyrównanie XY zapewnia, że są one idealnie wyrównane i pozwala uniknąć krzyżowania się lub przesuwania warstw podczas drukowania w trybie duplikacji.

BCN3D nowa generacja

Przemysłowa prędkość druku 3D

BCN3D Epsilon to najnowszy model przemysłowej drukarki 3D z systemem dwóch niezależnych ekstruderów (IDEX), która umożliwia druk 3D w wysokiej rozdzielczości - z zastosowaniem wielu materiałów.

Drukarki BCN3D korzystają z systemu IDEX, który umożliwia każdej z dwóch głowic drukujących poruszanie się w osi X zupełnie niezależnie od siebie. Dwie niezależne głowice umożliwiają między innymi druk w trybach duplikacji i odbicia lustrzanego a ich efektem jest znaczne skrócenie czasu projektowania i produkcji.

Epsilon idealnie sprawdzi się w:

  • produkcji małoseryjnej: dzięki trybom duplikacji i lustra oraz najlepszym materiałom przemysłowym
  • druku 3D części do maszyn: możliwość drukowania na materiałach z domieszkami włókien, zapewniających najlepszą jakość i wytrzymałość.
  • prototypowaniu: Możliwość drukowania za pomocą ABS, PP i PA w celu uzyskania najlepszych prototypów lub koncepcji.
BCN3D Epsilon - podwójny ekstruder IDEX
Independed Dual Extruder System - IDEX BCN3D

Nowy standard

Unikalny system dwóch niezależnych ekstruderów IDEX pozwala drukować jednocześnie z dwóch różnych materiałów lub kolorów, zapewniając jednocześnie najlepszą jakość wykończenie powierzchni.

Podczas gdy jedna głowica drukuje, druga - bezczynna pozostaje zaparkowana, co zapobiega kapaniu stopionego plastiku na wydruk.

BCN3D Epsilon wielomateriałowe wydruki

Wydruki multimateriałowe i multikolorowe

Twórz funkcjonalne części, łącząc właściwości dwóch różnych materiałów, takich jak sztywne i elastyczne filamenty lub uatrakcyjnij swoje projekty, drukując w dwóch różnych kolorach.

BCN3D Epsilon wielomateriałowe wydruki

Wodorozpuszczalne struktury podporowe

Unikaj ograniczeń geometrycznych i drukuj najtrudniejsze części dzięki rozpuszczalnym podporom. Wystarczy zanurzyć model w wodzie i obserwować, jak wsporniki znikają.

Dwukrotnie większa produktywność z jednego urządzenia

Dzięki systemowi IDEX BCN3D Epsilon W50 oferuje dwa nowe, bardzo wydajne tryby drukowania.

IDEX pozwala na podwójne przyspieszenie druku w porównaniu do konwencjonalnych drukarek 3D, możliwy jest również druk tego samego modelu jednocześnie z dwóch różnych kolorów oraz materiałów.

Tryb duplikacji

Umożliwia drukowanie dwóch identycznych modeli z użyciem obu głowic w efekcie czego zyskujemy podwójną wydajność. Tym samym uzyskujemy dwukrotnie wyższą wydajność niż w przypadku standardowych drukarek jednogłowicowych.

Tryb lustra

Umożliwia drukowanie dwóch modeli jednocześnie w odbiciu lustrzanym dzięki czemu skrócony jest nie tylko czas druku ale również samego projektowania.

Niezrównana wydajność

W drukarce BCN3D Epsilon zastosowano hotendy ulepszone i wyprodukowane przez e3D oraz ekstrudery Bondtech - globalnych specjalistów.

Ekstruder pobierając materiał ze szpuli, przepuszcza go przez czujnik, który zatrzyma aktualny wydruk w przypadku wyczerpania materiału. Następnie filament trafia do hotendu e3D, gdzie jest topiony i z najwyższą precyzją osadzany kolejno warstwa po warstwie.

BCN3D wymienne hotendy

Wymienne hotendy

hotendy używane w Epsilonie zostały starannie przeprojektowane przez e3D™, aby zapewnić najbardziej płynne i niezawodne wytłaczanie niż kiedykolwiek wcześniej. W zależności od potrzeb i specyfiki danego modelu - dostępne są hotendy z dyszami o średnicach 0.4mm, 0.6mm, 0.8mm i 1mm oraz specjalna utwardzana głowica Hotend X 0.6mm.

Hotendy od e3D ze względu na unikalną konstrukcję cechują się zdecydowanie wyższą stabilnością temperaturową dzięki czemu możemy cieszyć się wyższą precyzją oraz zredukowaną ilością artefaktów wizualnych na wydruku.

Ekstrudery Bondtech

Ekstrudery w drukarkach BCN3D są wyposażone w zaawansowane, podwójne napędy firmy Bondtech ™, które zapewniają większą kontrolę nad podawaniem materiału, ostrzejsze szczegóły i doskonałą wydajność, bez względu na zastosowany filament.

BCN3D Ekstruder Bondtech
BCN3D Metal Pack

BCN3D Metal Pack

Metal Pack umożliwia szybkie prototypowanie oraz produkcję końcową z metalu z wykorzystaniem druku 3D. Metoda ta, doskonale sprawdzi się jako alternatywa lub uzupełnienie dla klasycznych technologii MIM i CNC, oferując podobne właściwości mechaniczne i znacznie większą swobodę projektowania.

Metal Pack zawiera jedną szpulę Ultrafuse® 316L (3kg) i jedną Ultrafuse® 17-4PH (3kg), dedykowany klej adhezyjny Magigoo 316L, który jest również kompatybilny z materiałem 17-4PH, dwa nowe Hotendy M i nowe, mosiężne wycieraczki dyszy do metalu.

Epsilon zamknięta grzana pasywnie komora z filtrem HEPA i węglowym

Zamknięta komora z filtrem HEPA i węglowym

Zamknięta komora robocza, dzięki zastosowaniu pasywnego podgrzewania komory - zapewnia stałą, wyznaczoną temperaturę podczas druku, zapobiega wypaczaniu oraz podwijaniu wydruków przy drukowaniu z materiałów technicznych takich jak ABS, PET-G, Nylon, PP, PP GF30, PAHT CF15. Filtr HEPA i filtr węglowy wbudowane w drukarkę, chronią środowisko pracy przed potencjalnie szkodliwymi cząsteczkami oraz nieprzyjemnym zapachem topionego plastiku. Zastosowany w drukarce system kontroli poziomu zużycia filtrów pozwala na uzyskanie informacji o dokładnym zalecanym czasie wymiany zużytych elementów.

Ponadto dzięki pełnej zabudowie drukarka pracuje jeszcze ciszej.

BCN3D wyświetlacz dotykowy

Dotykowy wyświetlacz

Drukarka 3D BCN3D Epsilon posiada kolorowy 5" ekran dotykowy za pomocą którego wykonywana jest cała obsługa urządzenia. Atrakcyjny i intuicyjny interfejs jest w wyposażony w zaawansowane funkcje, oraz kreatory które prowadzą użytkownika krok po kroku przez procesy kalibracji, druku i konserwacji.

BCN3D pole robocze drukarki 3D, wielkoformatowy druk 3D

Pole robocze 420mm x 300mm x 400mm

Obszerna komora robocza pozwala na umieszczenie filamentów wewnątrz drukarki, istnieje również możliwość stosowania szpul 2 i 4kg.

Wnętrze drukarki jest oświetlone diodami LED dzięki czemu mamy stały podgląd na przebieg procesu druku 3D. Szklana platforma robocza posiada mocowania, które umożliwiają jej wyjęcie z drukarki w zaledwie kilka sekund.

BCN3D Epsilon czujnik końca filamentu

Czujnik końca filamentu

Mechaniczny czujnik końca filamentu w porę zaalarmuje użytkownika jeśli skończy się materiał na szpuli, wydruk zostanie zapauzowany a następnie uruchomiony ponownie w momencie załadowania nowego materiału. Mechaniczne czujniki gwarantują pełną niezawodność i utrzymanie ciągłości druku - nawet przy dużych i wielogodzinnych wydrukach 3D - bez względu na rodzaj i kolor używanego włókna.

BCN3D filamenty BASF i Mitsubishi Chemical

Filamenty do
zastosowań przemysłowych:

- PA
- PP
- PAHT CF15
- PP GF30
- PVA
- TPU
- ABS
- PLA

Filamenty BCN3D zostały opracowane przez wiodące marki
BASF oraz Mitsubishi Chemical.Drukarka BCN3D Epsilon obsługuje materiały: PLA, ABS, PET-G, TPU, Nylon, PVA (wodorozpuszczalny filament podporowy) PP, PAHT CF15 (kompozyt nylonu z włóknami carbonu), PP GF30 (kompozyt polipropylenu z włóknem szklanym), wszelkiego rodzaju inne kompozyty. Dzięki otwartej polityce materiałowej możesz stosować również filamenty dowolnych innych producentów.

Drukarki 3D BCN3D cechują się niebywałą jakością wykończenia powierzchni oraz wiernym odwzorowaniem detali. Głowice pracujące w systemie IDEX posiadają karetki czyszczące dysze dzięki czemu wydruki dwukolorowe i dwumateriałowe są idealnie czyste a kolory nie mieszają się.

BCN3D Epsilon wydruki 3D

Oprogramowanie BCN3D Stratos

W zestawie z drukarką dołączone jest dedykowane oprogramowanie BCN3D Stratos, które obsługuje proces przygotowania modeli do druku 3D. Program konwertuje cyfrowy model 3D na zestaw instrukcji zrozumiałych dla drukarki 3D. Ten złożony proces został starannie zoptymalizowany i przetestowany pod kątem współpracy z drukarkami BCN3D w rezultacie czego użytkownik cieszy się bezbłędnymi i niezawodnymi wydrukami 3D.

BCN3D Stratos z łatwością korzysta ze wszystkich zalet systemu IDEX: oprócz kluczowych funkcji tj. duplikacji i lustra - możliwe jest łączenie modeli wielomateriałowych, generowanie struktur podporowych, a nawet skracanie czasu drukowania poprzez zastosowanie hotendów z różnymi rozmiarami dysz podczas jednoczesnego drukowania.

Oprogramowanie zawiera zestaw gotowych profili druku dla wszystkich obsługiwanych przez drukarkę materiałów producenta. Licencja oprogramowanie przewiduje możliwość uruchomienia na dowolnej ilości komputerów.

BCN3D Cura - oprogramowanie do drukarki 3D
BCN3D Ekstruder Bondtech
BCN3D serwis w Polsce

12 miesięcy gwarancji i serwis w Polsce

Wszystkie drukarki 3D marki BNC3D zakupione w ramach Polskiej dystrybucji, są objęte 12 miesięczną gwarancją w naszym serwisie w Polsce (12 miesięcy gwarancji obowiązują również dla firm).

Istnieje również możliwość przedłużenia okresu gwarancyjnego nawet do 24 miesięcy!

GLOBAL 3D jest oficjalnym dystrybutorem drukarek 3D BCN3D

Firma GLOBAL 3D jest wyłącznym, autoryzowanym dystrybutorem drukarek 3D BCN3D w Polsce. Zakup drukarek 3D w naszej firmie to gwarancja otrzymania oryginalnego urządzenia z dystrybucji na rynek polski oraz szybkiej i fachowej pomocy technicznej. Prowadzimy profesjonalne centrum serwisowe drukarek 3D oraz oferujemy dedykowane przez Producenta części zamienne. Dodatkowo oferujemy szkolenie wdrożeniowe z zakupionego urządzenia.

Prezentacje drukarki 3D BCN3D Epsilon

Specyfikacja

Technologia
FFF
Obszar pola roboczego
420mm x 300mm x 400mm
Obsługiwane materiały
PLA / ABS / Nylon / PET-G / TPU / PVA / Kompozyty, PP, PA + z Hotendem X: PP GF30, PAHT CF15. (otwarta polityka materiałowa - możliwość używania filamentów innych producentów)
Średnica filamentu
2,85 mm
Ekstruder
IDEX - system podwójnych niezależnych ekstruderów, hotendy e3D
Ilość ekstruderów
2
Rozdzielczość warstw
0,05mm - 0,5mm (profile niestandardowe)
Temperatura dyszy
Max. 300 ºC
Platforma drukowania
Szklana, podgrzewana
Max. temperatura platformy drukowania
120 ºC
Kalibracja
W pełni automatyczna
Tryby drukowania
Zwykły, Dual - IDEX duplikacja, Lustrzany
Typ wyświetlacza
Dotykowy 5"
Język interfejsu
Hiszpański, Angielski, Niemiecki, Francuski, Włoski, Japoński, Portugalski, Chiński
Filtr HEPA
Filtr HEPA, filtr z węglem aktywnym
Łączność
Wifi / Ethernet / Karta SD
Oprogramowanie
W zestawie oprogramowanie dedykowane producenta BCN3D Cura, kompatybilność z Slic3r, Simplify3D
Obsługiwane typy plików
STL, 3MF, OBJ, AMF
Systemy operacyjne
Windows, Mac, Linux
Czujniki
Czujnik końca filamentu
Dokładność pozycjonowania X/Y/Z
1,25 µm / 1,25 µm / 1 µm
Rodzaj komory roboczej
W pełni zamknięta, grzana pasywnie do 60 ºC, funkcja pauzy w druku przy otwarciu drzwi
Średnica dyszy
Dysza mosiężna: 0,4 mm (domyślnie) | 0,6mm | 0,8mm | 1,0mm, Hotend X: 0,6mm
Pobór mocy
840 W
Temperatura otoczenia pracy
15°C - 35°C
Firmware
BCN3D Embedded Linux distribution, BCN3D Epsilon - Marlin
Certyfikaty
CE, FCC
Waga
37 kg
Waga transportowa
46 kg
Wymiary zewnętrzne
530mm x 690mm x 900mm (z kablami)
Gwarancja
12 miesięcy
BCN3D_Epsilon
4 Przedmioty

Specyfikacja

Technologia
FFF
Obszar pola roboczego
420mm x 300mm x 400mm
Obsługiwane materiały
PLA / ABS / Nylon / PET-G / TPU / PVA / Kompozyty, PP, PA + z Hotendem X: PP GF30, PAHT CF15. (otwarta polityka materiałowa - możliwość używania filamentów innych producentów)
Średnica filamentu
2,85 mm
Ekstruder
IDEX - system podwójnych niezależnych ekstruderów, hotendy e3D
Ilość ekstruderów
2
Rozdzielczość warstw
0,05mm - 0,5mm (profile niestandardowe)
Temperatura dyszy
Max. 300 ºC
Platforma drukowania
Szklana, podgrzewana
Max. temperatura platformy drukowania
120 ºC
Kalibracja
W pełni automatyczna
Tryby drukowania
Zwykły, Dual - IDEX duplikacja, Lustrzany
Typ wyświetlacza
Dotykowy 5"
Język interfejsu
Hiszpański, Angielski, Niemiecki, Francuski, Włoski, Japoński, Portugalski, Chiński
Filtr HEPA
Filtr HEPA, filtr z węglem aktywnym
Łączność
Wifi / Ethernet / Karta SD
Oprogramowanie
W zestawie oprogramowanie dedykowane producenta BCN3D Cura, kompatybilność z Slic3r, Simplify3D
Obsługiwane typy plików
STL, 3MF, OBJ, AMF
Systemy operacyjne
Windows, Mac, Linux
Czujniki
Czujnik końca filamentu
Dokładność pozycjonowania X/Y/Z
1,25 µm / 1,25 µm / 1 µm
Rodzaj komory roboczej
W pełni zamknięta, grzana pasywnie do 60 ºC, funkcja pauzy w druku przy otwarciu drzwi
Średnica dyszy
Dysza mosiężna: 0,4 mm (domyślnie) | 0,6mm | 0,8mm | 1,0mm, Hotend X: 0,6mm
Pobór mocy
840 W
Temperatura otoczenia pracy
15°C - 35°C
Firmware
BCN3D Embedded Linux distribution, BCN3D Epsilon - Marlin
Certyfikaty
CE, FCC
Waga
37 kg
Waga transportowa
46 kg
Wymiary zewnętrzne
530mm x 690mm x 900mm (z kablami)
Gwarancja
12 miesięcy

Specyficzne kody