Global 3D


Firma GLOBAL 3D to zespół ekspertów specjalizujących się we wdrażaniu technologii druku 3D i skanu 3D w przemyśle oraz w jednostkach naukowo-badawczych. Oferujemy profesjonalne doradztwo zarówno w wyborze pojedynczych urządzeń dopasowanych do potrzeb klienta indywidualnego jak i przy budowie całych laboratoriów. Zapewniamy kompleksowe wdrożenia i wysokiej jakości szkolenia, które przyczynią się do pełnego wykorzystania innowacyjnych rozwiązań w rozwoju Twojej firmy. Wspieramy również w doborze odpowiednich akcesoriów i urządzeń peryferyjnych do pracy z wydrukami, dedykowanych do wybranego modelu drukarki 3D.

Współpraca


Nasza firma bardzo prężnie rozwija się w zakresie usług 3D. Jako oficjalny i autoryzowany dystrybutor urządzeń i akcesoriów marek wiodących producentów, mamy możliwość zaoferowania szerokiej gamy produktów z zakresu skanu i druku 3D. Naszą domeną jest podniesienie świadomości jak drukowanie 3D wpływa na współczesny rynek, stwarzając tym samym wiele możliwości i korzyści wynikających z zastosowania tej nowoczesnej, rozwojowej, przyszłościowej oraz wciąż rozwijającej się technologii.


Drukarz 3D- Nowy zawód przyszłości tworzony we współpracy z GLOBAL 3D!


W dniu 31.08.2022r, w siedzibie firmy GLOBAL 3D w Nysie, odbyło się spotkanie przedstawicieli firmy oraz prorektorów Politechniki Koszalińskiej - prof. dr hab. inż. Tomasza Królikowskiego oraz prof. dr hab. Krzysztofa Wasilewskiego. W ramach utworzenia Uniwersytetu Europejskiego EU4DUAL współtworzonego przez Politechnikę Koszalińską, firma GLOBAL 3D - jako ekspert w dziedzinie technologii addytywnych, będzie pomagać uczelni przy tworzeniu programów kształcenia dla nowego zawodu drukarz 3D, w efekcie czego, powstaną programy studiów oraz systemy szkoleń i podnoszenia kwalifikacji, rozpoczną się badania nastawione na kształcenie zarówno dualne jak i praktyczne. Wszystko to w imię idei rozwoju współpracy nauki i biznesu oraz ścisłych działań na szczeblu społeczno - gospodarczym.

GLOBAL 3D - wyłączny, autoryzowany dystrybutor i centrum serwisowe BCN3D w Polsce


Global 3D współpracuje z hiszpańską firmą BCN3D posiadając tym samym w swojej ofercie urządzenia dedykowane dla przemysłu i edukacji. Wyposażone są one w innowacyjny system IDEX- dwa niezależnie pracujące ekstrudery, które pozwalają na tworzenie profesjonalnych wydruków w dwukrotnie krótszym czasie, jednocześnie przy zachowaniu perfekcyjnej jakości. Dzięki podpisanej umowie o współpracy, serwis drukarek BCN3D będzie realizowany przez naszą firmę w Polsce, oferując klientom bezpośrednie wsparcie wdrożeniowe jak i wsparcie podczas eksploatacji urządzeń.

GLOBAL 3D i PWSZ w Nysie podpisały umowę o współpracy.


Dla firmy GLOBAL 3D to ogromne wyróżnienie, że pierwsza umowa o współpracy z jednostką naukową została podpisana właśnie z Państwową Wyższą Szkołą zawodową w Nysie, której absolwentami są założyciele firmy Bartłomiej Kozak i Grzegorz Sługocki. W ramach współpracy firma GLOBAL 3D i PWSZ w Nysie zaplanowały prowadzenie działań badawczo-rozwojowych, organizację warsztatów, szkoleń, konferencji oraz tworzenie miejsc praktyk, staży zawodowych i stanowisk pracy dla studentów absolwentów PWSZ w Nysie.

GLOBAL 3D i Politechnika Koszalińska podpisały umowę o współpracy.


Podczas zawarcia umowy o współpracy, jej strony reprezentowali Grzegorz Sługocki- dyrektor technologiczny firmy GLOBAL 3D oraz dr hab. Inż. Tomasz Królikowski-prof. PK, prorektor ds. studenckich i dyrektor Centrum Druku 3D Wydziału Mechanicznego. Dzięki podjęciu współpracy, nasze przedsiębiorstwo może korzystać z usług oferowanych przez uczelnię, w szczególności ze specjalistycznych urządzeń do digitalizacji i produkcji przyrostowej, będących na wyposażeniu Centrum Druku 3D.