ZASTOSOWANIE DRUKU 3D W BRANŻY LOTNICZEJ

Zastosowanie druku 3D w branży lotniczej

Zastosowanie technologii druku 3D w branży lotniczej przynosi wiele korzyści, które skracają czas oraz koszty produkcji, umożliwiają personalizację dostosowaną do konkretnej grupy pasażerów, naprawę oraz eksperymentowanie. Druk 3D przyczynia się do dalszego rozwoju i doskonalenia branży lotniczej, poprawiając jego wydajność.

Korzyści z wykorzystania druku 3D w branży lotniczej

Naprawa i utrzymanie

Naprawa i utrzymanie

Personalizacja i dostosowanie

Personalizacja i dostosowanie

Skrócenie czasu i kosztów produkcji

Skrócenie czasu i kosztów produkcji

Korzyści druku 3D w branży lotniczej

Naprawa i utrzymanie

Naprawa i utrzymanie

Technologia druku 3D wykorzystywana jest do produkcji części zamiennych w przypadku awarii lub uszkodzenia. Profesjonalne drukarki 3D pozwalają w krótkim czasie wydrukować i zastąpić uszkodzoną część, co znacznie zmniejsza czas przestoju samolotów oraz koszt naprawy. Szybka naprawa ma kluczowe znaczenie w branży lotniczej, gdzie czas przestoju samolotu może okazać się bardzo kosztowny.

Personalizacja i dostosowanie

Drukarki 3D umożliwiają dostosowanie części i elementów do indywidualnych potrzeb i preferencji pasażerów. Technologia druku pozwala na drukowanie modeli o niestandardowym kształcie lub rozmiarze, co pozwala na lepsze dopasowanie do określonych wymagań. Dodatkowo dostosowane może zostać również wnętrze samolotu do preferencji pasażerów, co może poprawić ich komfort podróży.

Personalizacja i dostosowanie
Skrócenie czasu i kosztów produkcji

Skrócenie czasu i kosztów produkcji

Druk 3D pozwala na szybkie prototypowanie oraz produkcję części lotniczych. Tradycyjne metody produkcji części lotniczych jest często czasochłonne oraz kosztowne. Technologia druku umożliwia wydrukowanie części w jednym procesie, bez konieczności stosowania narzędzi czy form, co znacznie skraca czas produkcji oraz zmniejsza ich koszt.

Zadzwoń do nas a my pomożemy wybrać Ci urządzenie odpowiednie do Twoich potrzeb

+48 790 770 200

Informacja o sklepie


GLOBAL 3D sp. z o.o.
ul. Rynek 40
48-300 Nysa
Polska

+48 790 770 200Firma GLOBAL 3D to zespół ekspertów specjalizujących się we wdrażaniu technologii druku 3D i skanu 3D w przemyśle oraz w jednostkach naukowo-badawczych. Oferujemy profesjonalne doradztwo przy budowie całych laboratoriów jak i wyborze pojedynczych urządzeń.

Druk 3D w branży lotniczej
 

Polecane urządzenia 3D do zastosowania w branży lotniczej:

korzyści druku 3D w lotnictwie

Druk 3D w lotnictwie

Druk 3D w branży lotniczej przyczynia się do redukcji masy samolotów, skrócenia czasu oraz kosztów produkcji i redukcji zużycia surowców. Dodatkowo pozwala na personalizację i dostosowanie elementów do preferencji pasażerów. Technologia druku 3D umożliwia również eksperymentowanie oraz wprowadzanie innowacyjności.

Zalety druku 3D w lotnictwie

Zastosowania druku 3D w branży lotniczej

  • Redukcja masy samolotuTechnologia druku 3D pozwala na tworzenie lekkich, a zarazem wytrzymałych części, co przyczynia się do zmniejszenia masy samolotów. Zmniejszenie masy prowadzi do mniejszego zużycia paliwa oraz emisji CO2. Lekkość jest kluczowa w branży lotniczej, gdzie nawet minimalne zmniejszenie masy może przynieść znaczące oszczędności.
  • Innowacyjność i eksperymentowanieProfesjonale drukarki 3D umożliwiają eksperymentowanie z nowymi materiałami oraz konstrukcjami. Możliwe jest testowanie różnych rozwiązań oraz ich doskonalenie co prowadzi do innowacyjnych rozwiązań w branży lotniczej. Technologia druku 3D otwiera na nowe możliwości projektowania oraz produkcji, które mogą poprawić osiągi oraz wydajność samolotów.
  • Redukcja zużycia surowców – Podczas procesu druku 3D materiał jest wykorzystywany w sposób efektywny, bez generowania dużych ilości odpadów, co przyczynia się do zmniejszenia zużycia surowców oraz minimalizacji odpadów, co jest bardzo ważne z punktu widzenia zrównoważonego rozwoju branży lotniczej.
Zastosowanie druku 3D w lotnictwie

Praktyczne zastosowania

Czy materiały kompozytowe można wykorzystać w druku 3D

Czy materiały kompozytowe można wykorzystać w druku 3D

Pracując z drukarką 3D - szczególnie w zastosowaniach profesjonalnych i przemysłowych wkraczamy w sferę konieczności uzyskania określonych właściwości fizycznych wydrukowanych obiektów. Najczęściej są to odporność na wysoką temperaturę, na wodę oraz różnorodne środki chemiczne, zapewnienie odpowiedniej wytrzymałości z zachowaniem niskiej wagi elementu lub po prostu aspekty wizualne zbliżone do drewna, metalu lub kamienia.

Zobacz więcej

BCN3D wprowadza do oferty Metal Pack – pakiet do druku 3D ze stali nierdzewnej

Hiszpańska firma BCN3D - odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie przemysłu na produkcję i prototypowanie części ze stali nierdzewnej, głównie w sektorach: farmaceutycznym, spożywczym, motoryzacyjnym, lotniczym i produkcyjnym – opracowała nowe rozwiązanie umożliwiające druk 3D z metalu na swoich maszynach z serii Epsilon.

Zobacz więcej
BCN3D wprowadza do oferty Metal Pack – pakiet do druku 3D ze stali nierdzewnej
Innowacyjne rozwiązania od Raise3D

Innowacyjne rozwiązania od Raise3D

Drukarka 3D Raise3D Pro3 Plus to ulepszona wersja znanego i wielokrotnie nagradzanego modelu Raise3D Pro2 Plus. Oprócz poprawek wprowadza też szereg nowych funkcjonalności. Seria Pro3 obejmuje dwie drukarki 3D z podwójnym ekstruderem: Pro3 o objętości roboczej 300x300x300mm i Pro3 Plus - 300x300x605mm.

Zobacz więcej

Skontaktuj się z nami