BCN3D Smart Cabinet
  • BCN3D Smart Cabinet
  • BCN3D Smart Cabinet
  • BCN3D Smart Cabinet

BCN3D Smart Cabinet

16 250,00 zł netto | 19 987,50 zł brutto

Smart Cabinet (SC) przeznaczony jest dla drukarek BCN3D Epsilon W50 i W27. Zwiększa wydajność drukarek, utrzymując materiały w optymalnym stanie i znacznie poprawiając jakość każdego wydruku.

DARMOWA WYSYŁKA

dla zamówień internetowych

Ilość
W magazynie. Wysyłka w 24h

help_outlineZapytaj o ofertę
BCN3D Smart Cabinet

BCN3D Smart Cabinet

 

Loading...

Zobacz także

Smart Cabinet (SC)

Smart Cabinet (SC)

BCN3D Smart Cabinet (SC) oferuje bezproblemową integrację z drukarkami BCN3D Epsilon i maksymalizując ich czas pracy. Kontrola wilgotności filamentu zwiększa wydajność drukarek, utrzymując materiały w optymalnym stanie, a zasilacz bezprzerwowy chroni Twoją pracę przez cały czas, unikając ryzyka utraty zadania drukowania z powodu przerw w zasilaniu.

Smart Cabinet (SC)

BCN3D Smart Cabinet (SC)

Smart Cabinet został zaprojektowany w celu wydłużenia żywotności materiałów, ochrony filamentu i zmniejszenia błędów drukowania spowodowanych wilgocią, znacznie poprawiając jakość wydruków. Smart Cabinet (SC) posiada żel, który pochłania wilgoć z powietrza w komorze. Po nasyceniu żel jest izolowany od materiałów i podgrzewany, aż uwolni wilgoć, usuwając ją z systemu. Proces ten skutecznie utrzymuje filament w stanie suchym i optymalnym do użycia.

Smart Cabinet (SC) może pomieścić do 8 małych szpul (od 750g - 1kg) lub 4 duże szpule (do 2,5kg) filamentów. Szuflada na narzędzia zapewnia wszystko, czego możesz potrzebować, a dzięki dodatkowej przestrzeni do przechowywania Twoje miejsce pracy będzie zawsze uporządkowane i czyste. Smart Cabinet integruje się z drukarkami 3D, materiałami i oprogramowaniem, usprawniając przepływ pracy dzięki szybkiemu i łatwemu ładowaniu do ośmiu szpul filamentu i konstrukcji na kółkach, co umożliwia bezproblemowy transport w obiektach.

SHINING3D EinScan H
Smart Cabinet (SC)

Wpływ wilgotności otoczenia na drukowanie z włókien higroskopijnych

Jakość druku została przetestowana przy użyciu naszych najbardziej higroskopijnych filamentów, po odtworzeniu środowiska o stałej wilgotności i przechowywaniu każdej szpuli przez 4 dni. PVA zapewniło dobre wyniki drukowania w szerokim zakresie warunków, podczas gdy PA, a zwłaszcza TPU, wymagały znacznie bardziej restrykcyjnego protokołu przechowywania.

Włókna wysoce higroskopijne: wilgotność graniczna

Wilgotność graniczną drukowania uzyskano po przechowywaniu filamentów przez 4 dni w temperaturze 25 ºC i wilgotności względnej właściwej (RH). Zaobserwowaliśmy, że PVA można z powodzeniem drukować, gdy jest przechowywany przy wilgotności względnej do 40%. PA zaczął wykazywać powierzchowną niedoskonałość, gdy był przechowywany przy 30% wilgotności względnej. TPU okazał się bardzo wrażliwy na wilgoć i nie dawał zadowalających wyników przy przechowywaniu powyżej 12% RH.

Smart Cabinet (SC)
Smart Cabinet (SC)

Wysoko higroskopijne włókna: okres trwałości

Trzy badane higroskopijne włókna poddano ocenie absorpcji kinetycznej. Przy przechowywaniu w typowych warunkach wilgotności (60% RH) każdy filament wymagał innego czasu, aby osiągnąć limit drukowalności. Obliczyliśmy, że PVA można przechowywać na niezabezpieczonej półce nawet przez 12 godzin, zanim będzie potrzebny cykl suszenia. Okres przechowywania PA został oszacowany na 4 godziny, co sprawia, że ​​nie nadaje się do bardzo długich wydruków. Według naszych obliczeń z TPU należy obchodzić się ostrożnie, ponieważ jego wydajność podczas wytłaczania zaczęła spadać już po 1,5 godziny.

SHINING3D EinScan H

Uzyskaj najlepsze wykończenie

Higroskopijność, czyli skłonność do pochłaniania wilgoci, jest wielkim wrogiem druku 3D, ponieważ jest charakterystyczną cechą większości materiałów termoplastycznych. Nawet niewielki procent wilgoci może negatywnie wpłynąć na większość filamentów, a tym samym na końcowy rezultat zadania drukowania, nie tylko poprzez niedoskonałości pojawiające się na powierzchni druku, ale także niszcząc jego właściwości mechaniczne. Prawidłowe przechowywanie filamentu będzie zatem miało znaczący wpływ na ogólną jakość drukowanych części.

Smart Cabinet (SC)
Szpula przechowywana 4 dni przy wilgotności względnej 70%.

Nadmierne wytłaczanie i niska dokładność. Szorstka powierzchnia, nieprzejrzysty wygląd i dużo nitek wskazują na nieregularne wytłaczanie i słabą przyczepność międzywarstwową.

Smart Cabinet (SC)
Szpula przechowywana 4 dni przy 30% wilgotności względnej.

Dobre wytłaczanie i dokładność wymiarowa, ale szorstka powierzchnia ze względu na tworzenie się mikropęcherzyków pary.

Smart Cabinet (SC)
Szpula prawidłowo przechowywana w Smart Cabinet BCN3D.

Ciągłe wytłaczanie bez przerw i tworzenia się pęcherzyków pary. Gładka powierzchnia i brak nitkowania.

SHINING3D EinScan H

Kluczowe cechy

Smart Cabinet to rozwiązanie, które pozwala między innymi na zmniejszenie kosztów energii potrzebnych do suszenia filamentów niż w przypadku innych sposobów. Sprawia, że filamenty nie tracą swoich właściwości oraz umożliwia kontrolowanie suszenia materiałów.

Smart Cabinet (SC)

Zalety Smart Cabinet w porównaniu z innymi metodami suszenia:

BCN3D Smart Cabinet:

  • Optymalne dla wszystkich materiałów
  • Niskie zużycie energii: 12 W średnio / 100 W maks
  • 8 przegródek na małe szpule filamentu (4 na duże szpule)
  • Drukuje w suchym magazynie
  • Środowisko o kontrolowanej wilgotności, wysycha bez ciepła
  • Brak części eksploatacyjnych

Środowisko o kontrolowanej wilgotności

Zaprojektowany, aby przedłużyć żywotność twoich materiałów, żel krzemionkowy otwarty na środowisko osuszające pochłania wilgoć z powietrza w komorze. Po nasyceniu żel jest izolowany od materiałów i podgrzewany, aż uwolni wilgoć, usuwając ją z systemu. Proces ten skutecznie utrzymuje filament w stanie suchym i optymalnym do użycia.

GLOBAL 3D jest oficjalnym dystrybutorem drukarek 3D BCN3D

Firma GLOBAL 3D jest wyłącznym, autoryzowanym dystrybutorem drukarek 3D BCN3D w Polsce. Zakup drukarek 3D w naszej firmie to gwarancja otrzymania oryginalnego urządzenia z dystrybucji na rynek polski oraz szybkiej i fachowej pomocy technicznej. Prowadzimy profesjonalne centrum serwisowe drukarek 3D oraz oferujemy dedykowane przez Producenta części zamienne. Dodatkowo oferujemy szkolenie wdrożeniowe z zakupionego urządzenia.

bcn3d_smart_cabinet
1 Przedmiot

Specyficzne kody