Drukarka 3D BCN3D Epsilon W27
  • Drukarka 3D BCN3D Epsilon W27
  • Drukarka 3D BCN3D Epsilon W27
  • Drukarka 3D BCN3D Epsilon W27
  • Drukarka 3D BCN3D Epsilon W27
  • Drukarka 3D BCN3D Epsilon W27
  • Drukarka 3D BCN3D Epsilon W27
  • Drukarka 3D BCN3D Epsilon W27
  • Drukarka 3D BCN3D Epsilon W27

Drukarka 3D BCN3D Epsilon W27

26 400,00 zł netto | 32 472,00 zł brutto

Epsilon W27 - generacja 2.0 to przemysłowa drukarka 3D pracująca w technologii FFF o polu roboczym 420 x 300 x 220 mm. Drukarka posiada pasywnie ogrzewaną komorę i pełną zabudowę oraz wyposażona jest w system dwóch niezależnych ekstruderów (IDEX) co pozwala na drukowanie z zaawansowanych materiałów.

Nowa generacja drukarek BCN3D wyróżnia się nowym wyglądem, ulepszoną elektroniką oraz automatyczną kalibracją XYZ.

DARMOWA WYSYŁKA

dla zamówień internetowych

Ilość
Produkt na zamówienie. Czas realizacji do 3 dni.

help_outlineZapytaj o ofertę
Drukarka 3D BCN3D Epsilon W27

Drukarka 3D BCN3D Epsilon W27

 

Zobacz także

BCN3D Smart Cabinet


19 987,50 zł

BCN3D Smart Cabinet


19 987,50 zł

Smart Cabinet (SC) przeznaczony jest dla drukarek BCN3D Epsilon W50 i W27. Zwiększa wydajność drukarek, utrzymując materiały w optymalnym stanie i znacznie poprawiając jakość...

BCN3D Metal Pack


6 494,40 zł

BCN3D Metal Pack


6 494,40 zł

Metal Pack to zestaw umożliwiający szybkie prototypowanie oraz produkcję końcową z metalu z wykorzystaniem druku 3D. Rozwiązanie to, doskonale sprawdzi się jako alternatywa lub...

BCN3D Fiber Pack


4 624,51 zł

BCN3D Fiber Pack


4 624,51 zł

BCN3D Fiber Pack to zestaw filamentów z dodatkiem włókna węglowego i materiałów eksploatacyjnych zaprojektowanych specjalnie do zastosowań wymagających wysokiej odporności...

Drukarka 3D BCN3D Epsilon W27

BCN3D Epsilon W27

Przemysłowa moc w Twojej firmie

Drukarka 3D BCN3D Epsilon W27

Epsilon W27 to przemysłowa drukarka 3D hiszpańskiego producenta BCN3D o polu roboczym 420 x 300 x 220 mm, która pozwala na drukowanie dużych części z materiałów klasy przemysłowej. Drukarka posiada pasywnie ogrzewaną komorę i pełną zabudowę, co pozwala na drukowanie z zaawansowanych materiałów. Epsilon wyposażony jest w system dwóch niezależnych ekstruderów (IDEX), zapewniając mocne, funkcjonalne części o wysokiej jakości i precyzji.

Drukarka 3D BCN3D Epsilon W27

BCN3D Epsilon W27

Drukarka 3D została zaprojektowana tak, aby umożliwić profesjonalistom dalsze wprowadzanie innowacji. Epsilon W27 to niezawodne i precyzyjne urządzenie, które posiada przemysłową konstrukcję, która gwarantuje niezrównaną wydajność zarówno podczas protypowania jak i produkcji finalnych części i elementów maszyn w halach produkcyjnych.

Nowa generacja drukarek BCN3D

Seria drukarek Epsilon została ulepszona co sprawiło, że powstała nowa generacja najlepszych drukarek BCN3D. Firma BCN3D unowocześniła oraz wprowadziła ulepszenia techniczne do swoich drukarek z serii Epsilon takie jak nowy wygląd, automatyczna kalibracja oraz ulepszona elektronika.

Rama drukarek wyprodukowana przez Farguell została przemodelowana, tak aby uzyskać bardziej elegancki wygląd. Dodatkowo dół drukarki został wzmocniony co poprawia sztywność i prawidłową równoległość osi.

Nowa generacja drukarek BCN3D

Ulepszona elektronika

Drukarki Epsilon zyskały nowy system wentylacji, nowe sterowniki silnika oraz nową płytę główną. Ulepszone sterowniki silnika Trinamic TMC2130 zapewniają bardzo cichą pracę oraz większą wydajność, natomiast nowa płyta główna została zaprojektowana specjalnie pod drukarki 3D Epsilon tak, aby wszystkie komponenty znajdowały się na jednej płycie.

Automatyczna kalibracja

Autokalibracja XYZ to kolejna niedawno dodana funkcja i zarazem najszybsza na rynku. Za naciśnięciem jednego przycisku ten automatyczny proces może skrócić czas konfiguracji drukowania z 40 minut do zaledwie 6 minut. Ponadto ta niezawodna technologia eliminuje zależność od ludzkich kryteriów, zmniejszając miejsce na błąd i gwarantując za każdym razem prawidłowe przyleganie pierwszej warstwy. Proces kalibracji odbywa się poprzez pomiar wielu punktów w celu automatycznego dostosowania wysokości powierzchni drukowania i przesunięcia (XY) między obiema dyszami. Odbywa się to poprzez użycie kwadratu znajdującego się z tyłu powierzchni druku. Głowice wykorzystują ten mały otwór do dotykania boków głowicami, obliczania ich pozycji na osi lewej i prawej, a następnie kalibrowania właściwych przesunięć między nimi. To wyrównanie XY zapewnia, że są one idealnie wyrównane i pozwala uniknąć krzyżowania się lub przesuwania warstw podczas drukowania w trybie duplikacji .

BCN3D nowa generacja

Niezrównana wydajność

Drukarka 3D Epsilon W27 łączy w sobie wyższą wydajność, niezawodność klasy przemysłowej oraz pełny dostęp do bezproblemowej codziennej pracy. Epsilon W27 to kompletne i profesjonalne rozwiązanie do druku 3D. Umożliwia łatwe tworzenie funkcjonalnych części, prototypów, przyrządów produkcyjnych oraz narzędzi. Urządzenie pracuje w technologii nakładania kolejnych warstw stopionego plastiku (FFF), która jest idealna do środowiska warsztatowego oraz do zastosowania w prototypowaniu i produkcji małych partii z wykorzystaniem najbardziej zaawansowanych materiałów.

Drukarka 3D BCN3D Epsilon W27
Drukarka 3D BCN3D Epsilon W27

Przemysłowa prędkość druku 3D

Drukarka 3D Epsilon W27 to przemysłowa drukarka z systemem dwóch niezależnych ekstruderów (IDEX), która pozwala na drukowanie 3D w wysokiej rozdzielczości - z zastosowaniem wielu materiałów. System IDEX umożliwia każdej z dwóch głowic drukujących poruszanie się w osi X zupełnie niezależnie od siebie. Dwie niezależne głowice umożliwiają między innymi druk w trybach duplikacji i odbicia lustrzanego a ich efektem jest znaczne skrócenie czasu projektowania i produkcji. Pozwala na drukowanie z materiałów z domieszkami włókien zapewniających najlepszą jakość i wytrzymałość oraz za pomocą ABS, PP i PA w celu uzyskania najlepszych prototypów lub koncepcji. Epsilon W27 doskonale sprawdzi się w produkcji małoseryjnej, druku 3D części do maszyn oraz w prototypowaniu.

BCN3D Epsilon W27 - podwójny ekstruder IDEX
Independed Dual Extruder System - IDEX BCN3D

Nowy standard

Unikalny system dwóch niezależnych ekstruderów IDEX pozwala drukować jednocześnie z dwóch różnych materiałów lub kolorów, zapewniając jednocześnie najlepszą jakość wykończenie powierzchni.

Podczas gdy jedna głowica drukuje, druga - bezczynna pozostaje zaparkowana, co zapobiega kapaniu stopionego plastiku na wydruk.

Wydruki multimateriałowe i multikolorowe

Drukarka 3D Epsilon W27 pozwala na tworzenie funkcjonalnych części, łącząc właściwości dwóch rożnych materiałów takich jak sztywne i elastyczne filamenty oraz na drukowanie w dwóch różnych kolorach. Epsilon W27 umożliwia na korzystanie z wodorozpuszczalnych struktur podporowych, które sprawiają, że użytkownik może drukować wszystko bez ograniczeń geometrycznych.

BCN3D Epsilon W27 Ekstruder Bondtech

Ekstruder Bondtech

BCN3D Epsilon W27 Hotendy e3D

Hotendy e3D

BCN3D Epsilon W27 Czujnik końca filamentu

Czujnik końca filamentu

BCN3D Epsilon W27 Dotykowy wyświetlacz

Dotykowy wyświetlacz

Zamknięta komora z filtrem HEPA i węglowym

Drukarka 3D Epsilon W27 wyposażona jest w zamkniętą komorę roboczą, która dzięki zastosowaniu pasywnego podgrzewania komory zapewnia stałą, wyznaczoną temperaturę podczas procesu drukowania. Zapobiega to wypaczaniu oraz podwijaniu wydruków przy drukowaniu z materiałów technicznych takich jak ABS, PET-G, Nylon, PP, PP GF30, PAHT CF15. Filtr HEPA i filtr węglowy wbudowane w drukarkę, chronią środowisko pracy przed potencjalnie szkodliwymi cząsteczkami oraz nieprzyjemnym zapachem topionego plastiku. Drukarka posiada system kontroli poziomu zużycia filtrów, co pozwala na uzyskanie dokładnych informacji o czasie wymiany zużytych elementów.

BCN3D wymienne hotendy

Wymienne hotendy

Hotendy używane w drukarce 3D BCN3D Epsilon W27 zostały starannie zaprojektowane przez e3D™, aby zapewnić najbardziej płynne i niezawodne wytłaczanie niż kiedykolwiek wcześniej. W zależności od potrzeb oraz specyfiki danego modelu dostępne są hotendy z dyszami o średnicach 0.4mm, 0.6mm, 0.8mm i 1mm oraz specjalna utwardzana głowica Hotend X 0.6mm. Hotendy od e3D ze względu na unikalną konstrukcję cechują się zdecydowanie wyższą stabilnością temperaturową dzięki czemu możemy cieszyć się wyższą precyzją oraz zredukowaną ilością artefaktów wizualnych na wydruku.

BCN3D Metal Pack

Metal Pack umożliwia szybkie prototypowanie oraz produkcję końcową z metalu z wykorzystaniem druku 3D. Metoda ta, doskonale sprawdzi się jako alternatywa lub uzupełnienie dla klasycznych technologii MIM i CNC, oferując podobne właściwości mechaniczne i znacznie większą swobodę projektowania.

Zestaw Metal Pack zawiera jedną szpulę Ultrafuse® 316L (3kg) i jedną Ultrafuse® 17-4PH (3kg), dedykowany klej adhezyjny Magigoo 316L, który jest również kompatybilny z materiałem 17-4PH, dwa nowe Hotendy M i nowe, mosiężne wycieraczki dyszy do metalu.

BCN3D Metal Pack

Drukarka 3D BCN3D Epsilon W27

Ekstrudery w drukarce wyposażone są w zaawansowane, podwójne napędy firmy Bondtech ™, które zapewniają większą kontrolę nad podawaniem materiału, ostrzejsze szczegóły i doskonałą wydajność, bez względu na zastosowany filament. Epsilon W27 posiada kolorowy 5" ekran dotykowy za pomocą którego wykonywana jest cała obsługa urządzenia. Atrakcyjny i intuicyjny interfejs jest w wyposażony w zaawansowane funkcje, oraz kreatory które prowadzą użytkownika krok po kroku przez procesy kalibracji, druku i konserwacji. Urządzenie wyposażony jest w czujnik końca filamentu, który zatrzyma wydruk i poinformuje użytkownika o braku materiału. Po uzupełnieniu filamentu wydruk zostanie wznowiony. Mechaniczne czujniki gwarantują pełną niezawodność i utrzymanie ciągłości druku - nawet przy dużych i wielogodzinnych wydrukach 3D - bez względu na rodzaj i kolor używanego włókna.

BCN3D wymienne hotendy

Oprogramowanie BCN3D Stratos

W zestawie z drukarką dołączone jest dedykowane oprogramowanie BCN3D Stratos, które obsługuje proces przygotowania modeli do druku 3D. Program konwertuje cyfrowy model 3D na zestaw instrukcji zrozumiałych dla drukarki 3D. Ten złożony proces został starannie zoptymalizowany i przetestowany pod kątem współpracy z drukarkami BCN3D w rezultacie czego użytkownik cieszy się bezbłędnymi i niezawodnymi wydrukami 3D.

BCN3D Stratos z łatwością korzysta ze wszystkich zalet systemu IDEX: oprócz kluczowych funkcji tj. duplikacji i lustra - możliwe jest łączenie modeli wielomateriałowych, generowanie struktur podporowych, a nawet skracanie czasu drukowania poprzez zastosowanie hotendów z różnymi rozmiarami dysz podczas jednoczesnego drukowania.

Oprogramowanie zawiera zestaw gotowych profili druku dla wszystkich obsługiwanych przez drukarkę materiałów producenta. Licencja oprogramowanie przewiduje możliwość uruchomienia na dowolnej ilości komputerów.

GLOBAL 3D jest oficjalnym dystrybutorem drukarek 3D BCN3D

Firma GLOBAL 3D jest wyłącznym, autoryzowanym dystrybutorem drukarek 3D BCN3D w Polsce. Zakup drukarek 3D w naszej firmie to gwarancja otrzymania oryginalnego urządzenia z dystrybucji na rynek polski oraz szybkiej i fachowej pomocy technicznej. Prowadzimy profesjonalne centrum serwisowe drukarek 3D oraz oferujemy dedykowane przez Producenta części zamienne. Dodatkowo oferujemy szkolenie wdrożeniowe z zakupionego urządzenia.

Specyfikacja

Technologia druku
FFF
Tolerancja średnicy
+/- 0.05mm
Temperatura stołu
do 120°C
Obszar pola roboczego
420 x 300 x 220 mm
Rodzaj platformy roboczej
Silikonowa podkładka termiczna
Średnica filamentu
2,85 mm
Ekstruder
IDEX - system podwójnych niezależnych ekstruderów, hotendy e3D
Ilość ekstruderów
2
Temperatura dyszy
Max. 300°C
Kalibracja
W pełni automatyczna
Obsługuje formaty wydruku
.gcode
Język interfejsu
Hiszpański, Angielski, Niemiecki, Francuski, Włoski, Japoński, Portugalski, Chiński
Łączność
Wi-F lub Ethernet, karta micro SD
Obsługiwane typy plików
STL, OBJ, 3MF
Systemy operacyjne
MacOS, Windows i Linux
Dokładność pozycjonowania X/Y/Z
1,25μm / 1,25μm / 1μm
Wysokość warstwy
0,05mm - 0,5mm (profile niestandardowe)
Rodzaj drukarki
FFF, FDM, LPD
Głośność
49 dB
Średnica dyszy
0,4mm , 0,6mm, 0,8mm, 1,0mm, Hotend X: 0,6mm
Max. temperatura w komorze
60 ºC
Temperatura otoczenia pracy
15 ºC - 30 ºC
Waga
33 kg
Wymiary
690 x 530 x 750 mm
Gwarancja
12 miesięcy
bcn3d_epsilon_w27

Specyfikacja

Technologia druku
FFF
Tolerancja średnicy
+/- 0.05mm
Temperatura stołu
do 120°C
Obszar pola roboczego
420 x 300 x 220 mm
Rodzaj platformy roboczej
Silikonowa podkładka termiczna
Średnica filamentu
2,85 mm
Ekstruder
IDEX - system podwójnych niezależnych ekstruderów, hotendy e3D
Ilość ekstruderów
2
Temperatura dyszy
Max. 300°C
Kalibracja
W pełni automatyczna
Obsługuje formaty wydruku
.gcode
Język interfejsu
Hiszpański, Angielski, Niemiecki, Francuski, Włoski, Japoński, Portugalski, Chiński
Łączność
Wi-F lub Ethernet, karta micro SD
Obsługiwane typy plików
STL, OBJ, 3MF
Systemy operacyjne
MacOS, Windows i Linux
Dokładność pozycjonowania X/Y/Z
1,25μm / 1,25μm / 1μm
Wysokość warstwy
0,05mm - 0,5mm (profile niestandardowe)
Rodzaj drukarki
FFF, FDM, LPD
Głośność
49 dB
Średnica dyszy
0,4mm , 0,6mm, 0,8mm, 1,0mm, Hotend X: 0,6mm
Max. temperatura w komorze
60 ºC
Temperatura otoczenia pracy
15 ºC - 30 ºC
Waga
33 kg
Wymiary
690 x 530 x 750 mm
Gwarancja
12 miesięcy

Specyficzne kody