Informacja o sklepie
GLOBAL 3D sp. z o.o.
ul. Rynek 40
48-300 Nysa
Polska
INFORMACJE TECHNICZNE:
Przyjmujemy pliki w formacie:
.STL | .3MF | .OBJ | .STP
Jeżeli mieli Państwo styczność z drukiem 3D lub projektowali Państwo modele 3D w programie typu CAD, to nie będą mieli Państwo problemu z przygotowaniem odpowiednich plików. Jeśli jednak nie mają Państwo doświadczenia w tym temacie, to nasi specjaliści udzielą państwu informacji odnośnie procesu przygotowania plików do druku 3D. Istnieje również możliwość przygotowania modeli do druku od podstaw.
W razie dodatkowych pytań lub problemów prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.
Nasza firma posiada w swojej ofercie produkcję części w technologiach SLS, SLA oraz FFF(FDM).
- Technologia SLS - maksymalny wydruk o rozmiarze do 340 x 340 x 600 mm.
- Technologia SLA - maksymalny wydruk o rozmiarze do 300x 300 x 300 mm.
- Technologia FFF(FDM) - maksymalny wydruk o rozmiarze do 500 x 500 x 570 mm.
Profesjonalny druk 3D
FFF(FDM) - Technologia ta oferuje najlepszy stosunek jakości do ceny.
FFF(FDM) to technologia druku 3D polegająca na nakładaniu kolejnych warstw materiału poprzez roztapianie cienkiego materiału z tworzyw sztucznych nawiniętego na szpule. Materiał ten nazywany jest filamentem i tworzony jest z wielu materiałów takich jak PLA, ABS czy PET-G, występuje również w postaci kompozytów takich jak np. nylon z włóknem węglowym.
SLA - technologia druku tą metodą charakteryzuje się rewelacyjną rozdzielczością, precyzyjnym odwzorowaniem detali oraz zaskakująco gładką powierzchnią.
Proces druku technologii SLA polega na utwardzaniu płynnej żywicy wiązką lasera. Wysokość utwardzanych warstw może się różnić w zależności od potrzeb, a wydruki w najwyższej rozdzielczości to nawet 25 mikronów. Żywice dostępne na rynku oferują szereg zastosowań w zależności od przeznaczenia drukowanego modelu, więc doskonale spiszą się nie tylko przy prototypowaniu, ale także jako produkty końcowe.
SLS – technologia, która doskonale się sprawdzi w przemyśle produkcyjnym. Druk proszkowy oferowany w tej technologii pozwala na uzyskanie dużej odporności mechanicznej oraz chemicznej. Wydrukowane modele charakteryzują się lekko chropowatą powierzchnią zachowując jednak wyrazistość konturów oraz dobre odwzorowanie detali.
Proces produkcyjny elementów ta metodą polega na spiekaniu przez wiązkę lasera ubitego proszku. Dzięki temu, że proszek podtrzymuje spiekany element nie ma potrzeby stosowania podpór, daje to większą swobodę podczas projektowania. Polecamy skorzystanie z tej metody w przypadku obiektów ze złożoną geometrią, gdzie wydruk w innej technologii nie przyniósłby tak dobrych rezultatów. Głównym materiałem stosowanym w tej technologii jest sproszkowany Nylon, w branży nazywany również PA.
DLP – łączy w sobie szybkość oraz precyzję, idealnie nadaje się do produkcji dużej liczby elementów doskonałej jakości.
DLP to technologia druku 3D polegająca na utwardzaniu materiałów światłoczułych (fotopolimerów) za pomocą światła projektora, w przeciwieństwie do bardzo podobnej technologii SLA (Stereolitografia), w której żywice utwardzane są za pomocą lasera. Dzięki zastosowaniu ekranów LCD cała warstwa drukowanego elementu jest utwardzana jednocześnie co pozwala uzyskać błyskawiczny czas druku dużej liczby elementów. Oferuje przy tym wzorową jakość drukowanych elementów ustępując drukowi SLS jedynie pod względem wytrzymałości.
Najczęściej zadawane pytania
Docelowe wydruki wykonujemy na podstawie plików .stl, dlatego też prosimy o przesyłanie plików w tym formacie. Akceptujemy również formaty .3MF .OBJ .STP. W szczególnych przypadkach można do nas wysłać pliki w innych formatach, ale prosimy wtedy o kontakt telefoniczny lub mailowy w celu ustalenia szczegółów.
Eksport do pliku stl jest dostępny w większości programów 3D oraz programów typu CAD. Istotną rzeczą jest zaznaczenie wysokiej jakości podczas eksportu modelu do tego formatu, gdyż w przypadku niskiej lub średniej jakości wydrukowany model może stracić na jakości.
W przypadku rysunku technicznego przygotowanie projektu jest możliwe po skontaktowaniu się z nami telefonicznie lub mailowo i ustaleniu szczegółów. Natomiast sama wycena czy to z rysunku technicznego czy zdjęcia jest możliwa ale może być mocno niedoszacowana, ze względu na to, że nie mamy możliwości wyliczyć dokładnie czasu druku oraz ilości zużytego materiału.