ZASTOSOWANIE DRUKU 3D W BRANŻY KOLEJOWEJ

Zastosowanie druku 3D w branży kolejowej

Zastosowanie technologii druku 3D w branży kolejowej przynosi wiele korzyści, takich jak szybkie prototypowanie, personalizacja, optymalizacja konstrukcji, szkolenia, poprawa bezpieczeństwa i redukcja kosztów. Druk 3D może przyczynić się do dalszego rozwoju i doskonalenia systemów transportu kolejowego.

Korzyści z wykorzystania druku 3D w branży kolejowej

Indywidualizacja i personalizacja

Indywidualizacja i personalizacja

Dostępność części zamiennych

Dostępność części zamiennych

Redukcja kosztów

Redukcja kosztów

Korzyści druku 3D w branży kolejowej

Indywidualizacja i personalizacja

Indywidualizacja i personalizacja

Technologia druku 3D umożliwia indywidualizację i personalizację części oraz komponentów. Drukowane elementy mogą zostać dopasowane do konkretnych potrzeb i wymagań takich jak ergonomiczne uchwyty oraz panele sterujące, co znacznie zwiększa komfort oraz efektywność użytkowania pojazdów kolejowych.

Dostępność części zamiennych

Drukarki 3D umożliwiają tworzenie części zamiennych w krótkim czasie. Firmy kolejowe zamiast polegać na dostawcach zewnętrznych lub magazynowaniu dużej liczy zapasów mogą drukować części zamienne w momencie, kiedy są potrzebne. Wykorzystanie druku 3D pozwala na zmniejszenie kosztów magazynowania oraz zapewnia szybki dostęp do części zamiennych.

Dostępność części zamiennych
Redukcja kosztów

Redukcja kosztów

Druk 3D pozwala na drukowanie części zamiennych w dowolnej chwili, co pozwala na redukcję kosztów magazynowania oraz zarządzania zapasami. Potrzebne części mogą zostać wydrukowane w dowolnym czasie eliminując tym konieczność przechowywania dużej liczby zapasów.

Zadzwoń do nas a my pomożemy wybrać Ci urządzenie odpowiednie do Twoich potrzeb

+48 790 770 200

Informacja o sklepie


GLOBAL 3D sp. z o.o.
ul. Rynek 40
48-300 Nysa
Polska

+48 790 770 200Firma GLOBAL 3D to zespół ekspertów specjalizujących się we wdrażaniu technologii druku 3D i skanu 3D w przemyśle oraz w jednostkach naukowo-badawczych. Oferujemy profesjonalne doradztwo przy budowie całych laboratoriów jak i wyborze pojedynczych urządzeń.

Druk 3D branży kolejowej
 

Polecane urządzenia 3D do zastosowania w branży kolejowej:

korzyści druku 3D w branży kolejowej

Druk 3D w branży kolejowej

Najkorzystniejszymi korzyściami w zastosowaniu druku 3D w branży kolejowej możliwość szybkiego prototypowania, dostępność części zamiennych, indywidualizacja, optymalizacja konstrukcji, łatwość napraw i modyfikacji oraz możliwość wprowadzania innowacji. Technologia druku 3D w branży kolejowej poprawia efektywność, bezpieczeństwo oraz obniża koszty.

zalety druku 3D w branży kolejowej

Zastosowania druku 3D w branży kolejowej

  • Szybkość prototypowaniaProfesjonalne drukarki 3D pozwalają na szybkie tworzenie prototypów części i komponentów kolejowych. Tradycyjną metodę produkcji można zastąpić drukiem 3D, która tworzy prototypy w znacznie krótszym czasie. Technologia druku 3D umożliwia szybkie testowanie oraz dostosowywanie projektów znacznie przyspieszając proces rozwoju i wprowadzania nowych rozwiązań.
  • Optymalizacja konstrukcji - Druk 3D umożliwia eksperymentowane z różnymi kształtami oraz materiałami. Profesjonalne drukarki 3D pozwalają na tworzenie lekkich i jednocześnie wytrzymałych elementów, co znacznie redukuje wagę pojazdów kolejowych oraz zmniejsza zużycie energii. Wykorzystanie technologii druku zapewnia niższe koszty eksploatacji oraz zwiększa efektywność.
  • Naprawy i modyfikacjeTechnologia druku 3D pozwala na szybkie i łatwe naprawy oraz modyfikacje części oraz komponentów. Gdy pojawi się uszkodzenie lub konieczność dostosowania elementów, można je w łatwy sposób wydrukować i wymienić co znacznie minimalizuje czas i koszty napraw.
  • Tworzenie modeli do szkoleń - Technologia druku 3D pozwala na drukowanie modeli do szkoleń dla personelu kolejowego. Mogą zostać wydrukowane modele taboru kolejowego, torów oraz stacji, które pomagają w praktycznym szkoleniu personelu oraz zwiększają ich umiejętności.
Zastosowanie druku 3D w branży kolejowej

Korzyści druku 3D w branży kolejowej

  • Poprawa bezpieczeństwa - Profesjonalne drukarki 3D mogą zostać użyte do druku elementów zwiększających bezpieczeństwo. Wydrukowanie ergonomicznych uchwytów na poręcze, zabezpieczenia przed wypadnięciem oraz elementów odblaskowych sprawiają, że podróż staje się bezpieczniejsza.
  • Personalizacja wnętrza pociągów - Druk 3D umożliwia tworzenie niestandardowych elementów wyposażenia wewnątrz pociągów takich jak uchwyty na bagaż, panele sterujące czy uchwyty na napoje. Każdy element może zostać dostosowany do indywidualnych preferencji pasażerów co znacznie poprawia komfort podróży.
  • Innowacje - Zastosowanie druku 3D otwiera nowe możliwości eksperymentowania oraz wprowadzania innowacji w branży kolejowej. Drukarki 3D umożliwiają tworzenie nowych koncepcji i rozwiązań oraz testować je w praktyce i dostosowywać w oparciu o powstałe wyniki, co prowadzi do doskonalenia i rozwoju systemu kolejowego.

Praktyczne zastosowania

Czy materiały kompozytowe można wykorzystać w druku 3D

Czy materiały kompozytowe można wykorzystać w druku 3D

Pracując z drukarką 3D - szczególnie w zastosowaniach profesjonalnych i przemysłowych wkraczamy w sferę konieczności uzyskania określonych właściwości fizycznych wydrukowanych obiektów. Najczęściej są to odporność na wysoką temperaturę, na wodę oraz różnorodne środki chemiczne, zapewnienie odpowiedniej wytrzymałości z zachowaniem niskiej wagi elementu lub po prostu aspekty wizualne zbliżone do drewna, metalu lub kamienia.

Zobacz więcej

BCN3D wprowadza do oferty Metal Pack – pakiet do druku 3D ze stali nierdzewnej

Hiszpańska firma BCN3D - odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie przemysłu na produkcję i prototypowanie części ze stali nierdzewnej, głównie w sektorach: farmaceutycznym, spożywczym, motoryzacyjnym, lotniczym i produkcyjnym – opracowała nowe rozwiązanie umożliwiające druk 3D z metalu na swoich maszynach z serii Epsilon.

Zobacz więcej
BCN3D wprowadza do oferty Metal Pack – pakiet do druku 3D ze stali nierdzewnej
Innowacyjne rozwiązania od Raise3D

Innowacyjne rozwiązania od Raise3D

Drukarka 3D Raise3D Pro3 Plus to ulepszona wersja znanego i wielokrotnie nagradzanego modelu Raise3D Pro2 Plus. Oprócz poprawek wprowadza też szereg nowych funkcjonalności. Seria Pro3 obejmuje dwie drukarki 3D z podwójnym ekstruderem: Pro3 o objętości roboczej 300x300x300mm i Pro3 Plus - 300x300x605mm.

Zobacz więcej

Skontaktuj się z nami