Drukarka 3D Formlabs Form 3BL
  • Drukarka 3D Formlabs Form 3BL

Drukarka 3D Formlabs Form 3BL

67 200,00 zł netto | 82 656,00 zł brutto

Formlabs Form 3BL to żywiczna wielkoformatowa drukarka 3D pracująca w technologii LFS (Low Force Stereolithography™) o polu roboczym 335 x 200 x 300 mm. Drukarka przeznaczona jest do stomatologii i medycyny.

DARMOWA WYSYŁKA

dla zamówień internetowych

Ilość
Produkt dostępny na zamówienie. Czas realizacji do 7 dni.

help_outlineZapytaj o ofertę
Drukarka 3D Formlabs Form 3BL

Drukarka 3D Formlabs Form 3BL

 

Zobacz także

Formlabs Form Wash L


29 630,70 zł

Formlabs Form Wash L


29 630,70 zł

Formlabs Form Wash L to automatyczna myjka czyszcząca modele z pozostałości nieutwardzonej żywicy. Urządzenie pozwala na umieszczenie dwóch platform z drukarek 3D Form 2 i Form...

Drukarka 3D Formlabs Form 3BL

Drukarka 3D Formlabs Form 3BL

Formlabs Form 3BL to żywiczna wielkoformatowa drukarka 3D pracująca w technologii LFS (Low Force Stereolithography™) o polu roboczym 335 x 200 x 300 mm. Drukarka umożliwia drukowanie z materiałów dentystycznych i biokompatybilnych co sprawia, że doskonale sprawdzi się w stomatologii i medycynie. Formlabs Form 3BL posiada czujniki utrzymujące idealne warunki drukowania oraz umożliwia zdalne zarządzanie drukarką.

Form 3BL

Formlabs Form 3BL

Drukarka wyposażona jest w dwie głowice optyczne (LPU - Light Processing Units), które przetwarzają dwie wiązki lasera o mocy 250 mW. Wykorzystanie dwóch głowic optycznych umożliwia drukowanie dużych elementów w trakcie jednego procesu druku 3D. Drukarka posiada automatyczny system dozowania żywicy oraz umożliwia załadowanie 2 kartridży na materiały. Wbudowany 5,5" ekran dotykowy o rozdzielczości 1280 x 720 zapewnia łatwą pracę z urządzeniem.

Materiały dentystyczne i biokompatybilne

W ofercie żywic dentystycznych Formlabs znajdują się specjalnie opracowane materiały, które zapewniają szeroki zakres zastosowań w stomatologii i ortodoncji. Form 3BL umożliwia drukowanie łuków zębowych i modeli ortodontycznych w zaledwie kilka godzin przy zachowaniu wysokiej jakości i precyzji. W ofercie znajdują się również materiały biokompatybilne, które przeznaczone są do drukowania szyn implantologicznych oraz wytwarzania narzędzi, szablonów operacyjnych i narzędzi chirurgicznych. Biokompatybilne żywice firmy Formlabs zostały przetestowane i posiadają certyfikat do kontaktu z ludzką tkanką i błonami śluzowymi. Dodatkowo modele wykonane przy użyciu materiałów biokompatybilnymi mogą być poddane sterylizacji.

Zastosowania

Ze względu na swoje parametry, duży obszar pola roboczego oraz szeroką gamę materiałów drukarka pozwala na drukowanie dużych modeli, urządzeń medycznych, a nawet anatomii dorosłego człowieka w skali 1:1.

  • Duże części wymagające biokompatybilności i kompatybilności sterylizacyjnej
  • Pełnowymiarowe modele anatomiczne w skali 1:1, w tym anatomia dzieci i dorosłych
  • Prototypy urządzeń medycznych, przyrządy, osprzęt i części końcowe
  • Narzędzia chirurgiczne dostosowane do potrzeb chirurga lub pacjenta
  • Modele planowania chirurgicznego do użytku diagnostycznego w przepływach pracy zatwierdzonych przez FDA
Wydruki 3D naturalnej wielkości

Wydruki 3D naturalnej wielkości

Duże pole robocze o rozmiarze 33.5 × 20 × 30 cm jest wystarczająco duże, aby drukować pełnowymiarowe modele anatomiczne i urządzenia medyczne. Dzięki przekątnej 19,4 cala można drukować kości udowe dorosłych, kości miednicy, czaszki i inne elementy w skali 1:1.

Drukowanie na żądanie

Drukowanie modeli 3D

Drukarka pozwala na szybkie drukowanie modeli 3D przy zachowaniu precyzji oraz wysokiej jakości. Dodatkowo system automatycznego dozowania żywicy, czujniki oraz możliwość zdalnego zarządzania drukarką sprawią, że urządzenie może pracować 24 godziny na dobę.

Certyfikaty

Certyfikaty

Form 3BL została zatwierdzona przez FDA i umożliwia drukowanie modeli 3D z szerokiej gamy biokompatybilnych materiałów posiadających certyfikat ISO 13485.

Form Wash i Form Cure (akcesoria opcjonalne)

Drukarka 3D pracująca w technologii SLA/LFS Formlabs Form 3BL wymaga odpowiednich urządzeń peryferyjnych do pracy z wydrukami. Form Wash i Form Cure to inteligentne urządzenia do post-processingu i obróbki modeli wydrukowanych w technologii SLA/LFS na drukarkach 3D Form 3L oraz Form 3BL.

Form Wash

Form Wash to myjka służąca do płukania modeli z pozostałości nieutwardzonej żywicy po wydruku. Dzięki specjalnemu uchwytowi możemy zamontować modele do czyszczenia bez ściągania ich ze stołu roboczego. Wystarczy wstawić stół roboczy z wydrukiem lub umieścić model bezpośrednio w koszyku. Wbudowany wirnik wywołuje cyrkulację alkoholu izopropylowego (IPA), co gwarantuje skuteczne i efektywne wypłukiwanie pozostałego materiału w każdym detalu. Po zakończeniu pracy urządzenie automatycznie wyciągnie model z IPA, zmniejszając tym ryzyko uszkodzenia gotowego wydruku.

Form Cure

Form Cure to stacja do naświetlania i utwardzania wydruków. Form Cure L została opracowana dla w pełni automatycznej pracy. Wystarczy wybrać na ekranie dotykowym predefiniowane ustawienia dla konkretnej żywicy, wstawić model i włączyć urządzenie. Urządzenie samo dobierze czas pracy oraz temperaturę dla uzyskania najlepszych właściwości wydruku. Można również wprowadzić własne ustawienia wedle potrzeb.

Profesjonalne oprogramowanie PreForm

Oprogramowanie drukarki obsługuje modele zaprojektowane w dowolnym oprogramowaniu CAD. Aby wydrukować model – wystarczy wygenerować plik w formacie STL lub OBJ i wgrać go do oprogramowania PreForm. Program automatycznie sprawdzi poprawność pliku, oraz zaproponuje gotowe ustawienia do druku dzięki czemu proces przygotowania do druku zajmie maksymalnie kilka minut. PreForm został zintegrowany z najpopularniejszymi programami CAD, by ułatwić proces modelowania do druku 3D. Oprogramowanie posiada prosty i wygodny interfejs, który prowadzi użytkownika przez cały proces optymalizacji modelu wykorzystujący zaawansowane algorytmy odpowiadające za odpowiednią orientację modelu, ustawienie podpór i dobór parametrów druku. Jednocześnie – na każdym etapie druku – operator ma możliwość pełnego wpływu na zadane ustawienia.

Oprogramowanie PreForm

Zmienna wysokość warstwy – szybszy wydruk, bez strat jakości

Adaptive layer thickness dla drukarek 3D Form 3/Form 3B to ustawienie, które równoważy szybkość i jakość druku. Gdy PreForm wykryje w geometrii modelu krzywe, skosy i inne cechy, które muszą zostać wydrukowane w niższej warstwie, automatycznie dostosuje parametry druku. Gdy oprogramowanie wykryje ściany, kolumny i inne pionowe elementy, które można wydrukować w jednym, dużym kawałku, automatycznie zwiększy wysokość warstwy.

PreForm płynnie przechodzi z jednej warstwy do drugiej co sprawia, że nagłe skoki grubości są niezauważalne. W ten sposób, nie tracąc na rozdzielczości, skrócony zostaje czas drukowania. Jest to jedna z unikalnych cech Formlabsa, która ma bezpośredni wpływ na szybkość druku z zachowaniem najwyższej dostępnej na rynku jakości powierzchni.

PreForm

Żywice kompatybilne z drukarką 3D Formlabs Form 3BL

Szeroka gama dostępnych materiałów dentystycznych i biokompatybilnych sprawia, że Form 3BL może być używana między innymi w stomatologii i medycynie.

Custom Tray

Custom Tray

Biokompatybilna żywica przeznaczona do drukowania niestandardowych łyżek wyciskowych na implanty, protezy, korony i mosty oraz inne wyroby stomatologiczne

Denture Base

Denture Base

Biokompatybilna żywica przeznaczona do drukowania protez całkowitych oraz koron tymczasowych.

Permanent Crown

Permanent Crown

Biokompatybilna żywica przeznaczona do drukowania stałych, pełnokonturowych uzupełnień protetycznych.

Surgical Guide

Surgical Guide

Biokompatybilna żywica przeznaczona do drukowania precyzyjnych szablonów chirurgicznych.

Temporary CB

Temporary CB

Biokompatybilna żywica przeznaczona do drukowania koron tymczasowych, nakładek, licówek, mostów.

Przykładowe wydruki

Specyfikacja

Technologia druku
Low Force Stereolithography (LFS)
Obszar pola roboczego
335 x 200 x 300 mm
Grubość warstwy
25 – 300 mikronów
Łączność
Wi-Fi (2.4, 5 GHz) , Ethernet (1000 Mbit), USB 2.0
Rodzaj drukarki
SLA - żywiczna
Rozdzielczość osi X/Y
25 mikronów
Ekran dotykowy
Interaktywny ekran dotykowy 5,5"
Rozdzielczość ekranu
1280 × 720
Waga
54.4 kg
Gwarancja
12 miesięcy
Komora druku
Podgrzewana
Średnica plamki lasera
85 mikronów
System wypełniania żywicą
Automatyczny
Ilość kartridży na żywice
2
Materiały biokompatybilne
Tak
formlabs_form_3bl

Specyfikacja

Technologia druku
Low Force Stereolithography (LFS)
Obszar pola roboczego
335 x 200 x 300 mm
Grubość warstwy
25 – 300 mikronów
Łączność
Wi-Fi (2.4, 5 GHz) , Ethernet (1000 Mbit), USB 2.0
Rodzaj drukarki
SLA - żywiczna
Rozdzielczość osi X/Y
25 mikronów
Ekran dotykowy
Interaktywny ekran dotykowy 5,5"
Rozdzielczość ekranu
1280 × 720
Waga
54.4 kg
Gwarancja
12 miesięcy
Komora druku
Podgrzewana
Średnica plamki lasera
85 mikronów
System wypełniania żywicą
Automatyczny
Ilość kartridży na żywice
2
Materiały biokompatybilne
Tak

Specyficzne kody