Drukarka 3D Formlabs Form 3B+
  • Drukarka 3D Formlabs Form 3B+

Drukarka 3D Formlabs Form 3B+

29 990,00 zł netto | 36 887,70 zł brutto

Formlabs Form 3B+ to żywiczna drukarka 3D pracująca w technologii Low Force Stereolithography™ (LFS) o polu roboczym 145 x 145 x 185 mm. Drukarka przeznaczona jest do zastosowań stomatologicznych.

DARMOWA WYSYŁKA

dla zamówień internetowych

Ilość
Produkt dostępny na zamówienie. Czas realizacji do 7 dni.

help_outlineZapytaj o ofertę
Drukarka 3D Formlabs Form 3B+

Drukarka 3D Formlabs Form 3B+

 

Zobacz także

Formlabs Form Cure


4 489,50 zł

Formlabs Form Cure


4 489,50 zł

Formlabs Form Cure to stacja do naświetlania i utwardzania wydruków, która kontroluje temperaturę i czas naświetlania UV. Urządzenie przeznaczone jest do post-processingu i...

Drukarka 3D Formlabs Form 3B+

Drukarka 3D Formlabs Form 3B+

Formlabs Form 3B+ to żywiczna drukarka 3D pracująca w technologii Low Force Stereolithography™ (LFS) o polu roboczym 145 × 145 × 185 mm. Korzystanie z technologii SLA (Stereolitografia) umożliwia osiągnięcie wysokiej precyzji druku 3D. Zmniejszenie plamki lasera do 85 mikrometrów pozwala na uzyskanie bezkonkurencyjnej dokładności odwzorowania każdego detalu. Technologia druku LFS pozwala na szybkie, wydajne i niezawodne drukowanie modeli z precyzją 25 mikrometrów. Drukarka przeznaczona jest do ortodoncji, protetyki i implantologii.

Formlabs Form 3B+

Form 3B+ wyposażona jest w ulepszony system optyczny, który steruje wiązką lasera o wielkości 85 mikrometrów. Drukarka posiada 5.5" dotykowy ekran, który zapewnia łatwą obsługę urządzenia. Aby zapewnić szybszą i łatwiejszą pracę, Form 3B+ może łączyć się poprzez Złącze USB, Wi-Fi i Ethernet.

Drukarka Form 3B+ idealnie sprawdzi się w protetyce stomatologicznej do tworzenia modeli łuków zębowych. Modele drukowane są szybciej, łatwiej oraz z większą precyzją niż modele z masy gipsowej. Technologia druku 3D LFS doskonale sprawdzi się przy tworzeniu:

  • małych i średnich części wymagające biokompatybilności i kompatybilności sterylizacyjnej
  • prototypów urządzeń medycznych, przyrządy, osprzęt, formy i części końcowych
  • modeli anatomiczne i przyrządy chirurgiczne dostosowane do pacjenta
  • pomocy wizualne do diagnozy i edukacji
  • modeli planowania chirurgicznego do użytku diagnostycznego w przepływach pracy zatwierdzonych przez FDA
Precyzyjne wydruki 3D

Precyzyjne wydruki 3D

Drukarka 3D Form 3B+ posiada wystarczające wymiary, aby drukować narzędzia chirurgiczne oraz urządzenia medyczne. Urządzenie pozwala na drukowanie modeli z precyzją 25 mikrometrów.

Wszechstronność

Wszechstronność

Drukarka 3D pozwala na drukowanie obiektów o dowolnym kształcie oraz dowolnej geometrii. Umożliwia drukowanie modeli stosowanych w ortodoncji, protetyce i implantologii.

Certyfikaty

Certyfikaty

Form 3B+ jest kompatybilna z szeroką gamą biokompatybilnych materiałów nadających się do sterylizacji, produkowanych w zakładzie zarejestrowanym przez FDA i posiadającym certyfikat ISO 13485.

Form Wash i Form Cure (akcesoria opcjonalne)

Drukarka 3D pracująca w technologii SLA/LFS Formlabs Form 3B+ wymaga odpowiednich urządzeń peryferyjnych do pracy z wydrukami. Form Wash i Form Cure to inteligentne urządzenia do post-processingu i obróbki modeli wydrukowanych w technologii SLA/LFS na drukarkach 3D Form 3L oraz Form 3BL.

Form Wash

Form Wash to myjka służąca do płukania modeli z pozostałości nieutwardzonej żywicy po wydruku. Dzięki specjalnemu uchwytowi możemy zamontować modele do czyszczenia bez ściągania ich ze stołu roboczego. Wystarczy wstawić stół roboczy z wydrukiem lub umieścić model bezpośrednio w koszyku. Wbudowany wirnik wywołuje cyrkulację alkoholu izopropylowego (IPA), co gwarantuje skuteczne i efektywne wypłukiwanie pozostałego materiału w każdym detalu. Po zakończeniu pracy, urządzenie automatycznie wyciągnie model z IPA, zmniejszając tym samym ryzyko uszkodzenia gotowego wydruku.

Form Cure

Form Cure to stacja do naświetlania i utwardzania wydruków. Form Cure L została opracowana dla w pełni automatycznej pracy. Wystarczy wybrać na ekranie dotykowym predefiniowane ustawienia dla konkretnej żywicy, wstawić model i włączyć urządzenie. Form Cure samo dobierze czas pracy oraz temperaturę dla uzyskania najlepszych właściwości wydruku. Można również wprowadzić własne ustawienia wedle potrzeb.

Profesjonalne oprogramowanie PreForm

Oprogramowanie drukarki obsługuje modele zaprojektowane w dowolnym oprogramowaniu CAD. Aby wydrukować model – wystarczy wygenerować plik w formacie STL lub OBJ i wgrać go do oprogramowania PreForm. Program automatycznie sprawdzi poprawność pliku, oraz zaproponuje gotowe ustawienia do druku dzięki czemu proces przygotowania do druku zajmie maksymalnie kilka minut. PreForm został zintegrowany z najpopularniejszymi programami CAD, by ułatwić proces modelowania do druku 3D. Oprogramowanie posiada prosty i wygodny interfejs, który prowadzi użytkownika przez cały proces optymalizacji modelu wykorzystujący zaawansowane algorytmy odpowiadające za odpowiednią orientację modelu, ustawienie podpór i dobór parametrów druku. Jednocześnie – na każdym etapie druku – operator ma możliwość pełnego wpływu na zadane ustawienia.

Oprogramowanie PreForm

Zmienna wysokość warstwy – szybszy wydruk, bez strat jakości

Adaptive layer thickness dla drukarek 3D Form 3/Form 3B to ustawienie, które równoważy szybkość i jakość druku. Gdy PreForm wykryje w geometrii modelu krzywe, skosy i inne cechy, które muszą zostać wydrukowane w niższej warstwie, automatycznie dostosuje parametry druku. Gdy oprogramowanie wykryje ściany, kolumny i inne pionowe elementy, które można wydrukować w jednym, dużym kawałku, automatycznie zwiększy wysokość warstwy.

PreForm płynnie przechodzi z jednej warstwy do drugiej co sprawia, że nagłe skoki grubości są niezauważalne. W ten sposób, nie tracąc na rozdzielczości, skrócony zostaje czas drukowania. Jest to jedna z unikalnych cech Formlabsa, która ma bezpośredni wpływ na szybkość druku z zachowaniem najwyższej dostępnej na rynku jakości powierzchni.

PreForm

Żywice kompatybilne z drukarką 3D Formlabs Form 3B+

Szeroka gama dostępnych materiałów standardowych i inżynieryjnych sprawia, że Form 3B+ może być używana między innymi do produkcji funkcjonalnych prototypów oraz części zamiennych.

Standard Grey

Standard Grey

Żywica przeznaczona do drukowania łuków zębowych oraz innych wyrobów stomatologicznych. Materiał stosowany jest w ortodoncji i protetyce do precyzyjnego druku matryc łuków zębowych.

Castable Wax

Castable Wax

Żywica z domieszką wosku (20%) przeznaczona do łatwego i bezresztkowego wypalania. Materiał przeznaczony do tworzenia modeli odlewniczych wykorzystywanych w produkcji metodą wosku traconego.

Dental Model

Dental Model

Materiał przeznaczony do drukowania modeli koronowo-mostowych z wymiennymi matrycami z zachowaniem stałego dopasowania. Żywica zapewnia gładką i matową powierzchnię oraz kolor podobny do gipsu.

Dental LT Clear

Dental LT Clear

Żywica biokompatybilna z klasą IIa charakteryzująca się wysoką odpornością na zrywanie i zużycie. Materiał przeznaczony do druku szyn, elementów mocujących i innych bezpośrednich urządzeń ortodontycznych.

Dental SG

Dental SG

Żywica biokompatybilna pierwszej klasy (EN-ISO 10993-1:2009/AC:2010, USP Class VI), która przeznaczona jest do drukowania precyzyjnych prowadnic chirurgicznych, modeli stomatologicznych lub podobnych detali.

Dental Denture Base i Teeth

Dental Denture Base i Teeth

Biokompatybilne żywice przeznaczone do drukowania protez całkowitych i koron tymczasowych. Materiał sprawia, że gotowy model posiada realistyczne kolory oraz najwyższą dokładność wymiarową.

Specyfikacja

Technologia druku
Low Force Stereolithography (LFS)
Obszar pola roboczego
145 x 145 x 185 mm
Obsługiwane materiały
Standard, Castable Wax, Denture Base i Teeth, Dental Model, Dental SG, Dental LT Clear
Grubość warstwy
25 – 300 mikronów
Oprogramowanie
Preform
Moc lasera
Jeden laser o mocy 250 mW
Rodzaj drukarki
SLA - żywiczna
Waga
17.5 kg
Wymiary
405 x 375 x 530 mm
Gwarancja
12 miesięcy
Średnica plamki lasera
85 mikronów
formlabs_form_3bplus

Specyfikacja

Technologia druku
Low Force Stereolithography (LFS)
Obszar pola roboczego
145 x 145 x 185 mm
Obsługiwane materiały
Standard, Castable Wax, Denture Base i Teeth, Dental Model, Dental SG, Dental LT Clear
Grubość warstwy
25 – 300 mikronów
Oprogramowanie
Preform
Moc lasera
Jeden laser o mocy 250 mW
Rodzaj drukarki
SLA - żywiczna
Waga
17.5 kg
Wymiary
405 x 375 x 530 mm
Gwarancja
12 miesięcy
Średnica plamki lasera
85 mikronów

Specyficzne kody