Stwórz swoje własne laboratorium

Laboratoria Przyszłości to program zorientowany na szkoły podstawowe oraz ogólnokształcące szkoły artystyczne. Program ma na celu rozwój kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach „Laboratoriów Przyszłości” placówki oświatowe otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego, niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.


Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności przede wszystkim w zakresie technologii i inżynierii - są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.

Jak wnioskować o dofinansowanie w ramach programu Laboratoria Przyszłości?

Laboratoria Przyszłości wniosek

Szkoła wypełnia wiosek przez stronę internetową

Laboratoria Przyszłości weryfikacja

Organ prowadzący weryfikuje i tworzy wniosek o udzielenie wsparcia finansowego przez stronę internetową

Laboratoria Przyszłości rozpatrywanie

Wniosek rozpatrywany jest przez wojewodę

Laboratoria Przyszłości przyznanie środków

Prezes Rady Ministrów przyznaje środki, wojewoda przekazuje dofinansowanie organom prowadzącym

Na co można wydatkować wsparcie?

  • Na innowacyjny sprzęt, niezbędny do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży:

    • Drukarki 3D z akcesoriami (w tym aplikacjami, slicerami etc.)

    • Mikrokontrolery z sensorami, wzmacniaczami, płytkami prototypowymi i innymi akcesoriami

    • Sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (kamery, mikrofony, oświetlenie etc.)

    • Stacje lutownicze (do mikrokontrolerów)

  • Na programy oraz zestawy lekcji, dzięki którym działalność edukacyjna stanie się ciekawsza, sprawniejsza, bardziej kreatywna i angażująca wszystkie strony procesu nauczania.

Gdzie szukać informacji o programie?

Zdajemy sobie sprawę, że wybór wyposażenia to jeden z najprzyjemniejszych etapów. Zanim to jednak nastąpi- niezbędne jest dopełnienie formalności. Poniżej znajdują się przydatne linki do witryn, na których znaleźć można szczegółowe informacje.


ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA ZE WSZYSTKIMI TERMINAMI ZWIĄZANYMI Z REALIZAJĄ PROGRAMU LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Data Etap
15 września 2021 Rozpoczęcie konsultacji dotyczących katalogu wyposażenia
30 września 2021 Zakończenie konsultacji
początek października 2021 Ogłoszenie finalnej wersji katalogu wyposażenia i rozpoczęcie zgłoszeń szkół samorządowych oraz organów prowadzących
30 listopada 2021 Zamknięcie terminu zgłoszeń dla szkół samorządowych
31 grudnia 2021 Ostateczny termin dla szkół samorządowych na wykorzystanie co najmniej 60% środków przyznanych w ramach programu
31 sierpnia 2022 Ostateczny termin dla szkół samorządowych na wykorzystanie pozostałych maksymalnie 40% środków przyznanych w ramach programu
1 września 2022 Ostateczny termin na dostarczenie wyposażenia Laboratoriów Przyszłości

Wspólnie zmieńmy edukację na lepsze!

Oferujemy Państwu wsparcie w zakresie dostarczenia zintegrowanych systemów nowoczesnych narzędzi edukacyjnych wspierających nauczycieli w codziennej pracy, zapewniając przy tym terminową realizację zamówień. Gwarantujemy wsparcie techniczne, szkolenie z obsługi zakupionego sprzętu oraz serwis i obsługę posprzedażową.

Zapraszamy do kontaktu z naszą Specjalistką, która przeprowadzi Państwa przez całą procedurę programu Laboratoria Przyszłości. Zachęcamy również do odwiedzenia naszego biura w Nysie, gdzie mogą Państwo zobaczyć najwyższej klasy sprzęt do druku 3D i skanu 3D.

Jesteśmy pewni, że wypracowane i wsparte dotychczasowymi doświadczeniami propozycje rozwiązań, przyniosą satysfakcję Państwu, a Uczniom umożliwią rozwój kompetencji przyszłości.