Drukarka 3D Zortrax Inkspire 2
  • Drukarka 3D Zortrax Inkspire 2
  • Drukarka 3D Zortrax Inkspire 2
  • Drukarka 3D Zortrax Inkspire 2
  • Drukarka 3D Zortrax Inkspire 2
  • Drukarka 3D Zortrax Inkspire 2
  • Drukarka 3D Zortrax Inkspire 2
  • Drukarka 3D Zortrax Inkspire 2

Drukarka 3D Zortrax Inkspire 2

16 900,00 zł netto | 20 787,00 zł brutto

Zortrax Inkspire 2 to żywiczna drukarka 3D pracująca w technologii UV LCD o polu roboczym 192 x 120 x 280 mm. Inkspire 2 jest kompatybilna z żywicami czołowych światowych producentów, takich jak BASF Forward AM i Henkel/Loctite. W sprzedaży dostępne są również urządzenia do post-processingu takie jak Zortrax Cleaning Station i Zortrax Curing Station. Urządzenia te razem z drukarką tworzą profesjonalny, spójny ekosystem.

DARMOWA WYSYŁKA

dla zamówień internetowych

Ilość
Produkt dostępny na zamówienie. Czas realizacji do 3 dni.

help_outlineZapytaj o ofertę
Drukarka 3D Zortrax Inkspire 2

Drukarka 3D Zortrax Inkspire 2

 

Zobacz także

Drukarka 3D Zortrax Inkspire 2

Drukarka 3D Zortrax Inkspire 2

Zortrax Inkspire 2 to żywiczna drukarka 3D pracująca w technologii UV LCD o polu roboczym 192 x 120 x 280 mm. Dla uzyskania optymalnych rezultatów żywicznych wydruków wymagana jest niezawodna drukarka 3D, wysokiej jakości żywice oraz urządzenia do post-processingu. Inkspire 2 jest kompatybilna z żywicami czołowych światowych producentów, takich jak BASF Forward AM i Henkel/Loctite. W sprzedaży dostępne są również urządzenia do post-processingu takie jak Zortrax Cleaning Station i Zortrax Curing Station, które w połączeniu z drukarką Zortrax Inspire 2 tworzą spójny i profesjonalny ekosystem.

Zortrax Inkspire 2

Zortrax Inkspire 2

Drukarka wyposażona jest w autorski panel LED, który został skonstruowany w całości przez inżynierów Zortrax. Posiada on układ diod UV, które podświetlają monochromatyczny ekran, tak aby uzyskać jednolitą ekspozycję na promieniowanie UV każdego pojedynczego piksela na dużej platformie roboczej przy zachowaniu najwyższej precyzji. Sprawia to, że wydrukowane modele 3D cechują się znakomitą jakością, niezależnie od tego, czy są umieszczone na środku, czy w obszarze krawędzi platformy. Ponadto, nowa matryca świetlna jest o 7 razy mocniejsza niż standardowy ekran UV LCD.

Zortrax Inkspire 2 posiada pełną automatyzację w kluczowych elementach procesu druku 3D. Sprawia to, że cały proces drukowania przy użyciu żywicy jest prostszy i czystszy. Drukarka doskonale nada się zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych użytkowników.

Zortrax Inkspire 2
Wyprodukowane w UE

Wyprodukowane w UE

Drukarka 3D wraz ze stacją myjącą i utwardzarką produkowane są w UE.

Duże pole robocze

Duże pole robocze

192 x 120 x 280 mm pozwala na drukowanie dużych modeli.

Automatyzacja

Automatyzacja

Automatyzacja procesu druku 3D oszczędza czas użytkownika.

Zintegrowany ekosystem

Zintegrowany ekosystem

Profesjonalny ekosystem razem z urządzeniami do post-processingu.

Szeroka kompatybilność

Szeroka kompatybilność

Możliwość korzystania z żywic czołowych producentów.

Plug & Play

Plug & Play

Możliwość drukowania od razu po rozpakowaniu.

Zortrax Inkspire 2
Inteligentny system mocowania platformy

Inteligentny system mocowania platformy

Inkspire 2 posiada specjalną platformę roboczą, która ułatwia zdejmowanie żywicznych wydruków 3D oraz pozbycie się resztek żywicy. Platforma jest łatwa w montażu oraz fabrycznie skalibrowana, co sprawia, że drukarka jest gotowa do pracy od razu po wyjęciu z pudełka.

System utrzymania poziomu żywicy

Drukarka wyposażona jest w system, który rozpoznaje ilość dostępnej w zbiorniku żywicy oraz określa ile materiału potrzeba do zakończenia drukowania. System posiada trzy oddzielne elementy, które współpracują ze sobą.

System utrzymania poziomu żywicy
Ergonomiczny zbiornik na żywicę

Ergonomiczny zbiornik na żywicę

Zortrax Inkspire 2 posiada zbiornik na żywicę, który jest łatwy w instalowaniu i zdejmowaniu. Posiada zakrzywione krawędzie, które ułatwiają jego czyszczenie. Dodatkowo posiada automatyczną wycieraczkę, która doskonale radzi sobie z osadami bardziej zaawansowanych żywic.

System kontroli zasilania

Urządzenie posiada system kontroli zasilania, który umieszczony jest również w drukarkach Zortrax M Series Plus. Podczas pracy urządzenie przechowuje wystarczającą ilość energii, aby zachować postępy w drukowaniu w przypadku problemów w dostawie prądu. Po przywróceniu zasilania możliwe jest wznowienie drukowania od tego samego miejsca.

System kontroli zasilania
Szeroka gama żywic

Szeroka gama żywic

Inkspire 2 umożliwia korzystanie z inżynieryjnych żywic dostarczanych przez najbardziej zaufanych światowych producentów. Dostępne są materiały podstawowe, elastyczne, sztywne, wytrzymałe, odporne na wysoką temperaturę oraz odlewnicze.

Żywice elastomerowe

Żywice elastomerowe

Żywice elastomerowe to wysokiej jakości materiał przypominający rożne rodzaje gumy. Materiały te są wykorzystywane do produkcji uszczelek, uszczelnień lub zawiasów. Wyróżniają się różnym stopniem elastyczności, wytrzymałością mechaniczną i właściwościami termicznymi. To wszystko sprawia, że można je dostosować do szerokiego zakresu potrzeb inżynieryjnych.

Żywice o wysokiej sztywności

Żywice o wysokiej sztywności

Żywice charakteryzują się przede wszystkim wysoką sztywnością. Gotowe wydruki wykonane z tych żywic nie odkształcają się pod wpływem naprężeń, zachowując swój kształt aż do złamania. Doskonale sprawdzają się w ramach konstrukcyjnych, przyrządach do pozycjonowania oraz uchwytach.

Żywice wytrzymałe

Żywice wytrzymałe

Żywice Tough charakteryzują się zwiększoną wytrzymałością na bardzo duże obciążenia. Żywica szybciej odkształca się pod wpływem naprężeń, ale potrzebuje większej siły, aby osiągnąć punkt złamania niż w porównaniu z innymi sztywnymi materiałami. Wykorzystywana jest przy produkcji elementów mechanicznych pracujących przy znacznych obciążeniach.

Żywice wysokotemperaturowe

Żywice wysokotemperaturowe

Żywice wysokotemperaturowe potrafią wytrzymać wystawienie na wysoką temperaturę bez utraty swoich właściwości mechanicznych. Wykorzystywane są do drukowania elementów o właściwościach porównywalnych z formowaniem wtryskowym lub do wytwarzania części pracujących w środowisku o wysokiej temperaturze.

Żywice odlewnicze BlueCast

Żywice odlewnicze BlueCast

Żywice odlewnicze BlueCast to materiały stworzone do wykorzystania w procesie wytwarzania docelowych części z metali. Materiał pozwala na drukowanie precyzyjnych wzorców odlewniczych pozostawiających minimalną lub zerową ilość popiołu podczas wypalania.

Żywice Zortrax Basic

Żywice Zortrax Basic

Zortrax Basic to wysokiej jakości żywica, która oferuje doskonały stosunek ceny do jakości. Żywice Basic posiadają przygotowane profile druku, które umożliwiają uzyskanie najlepszych możliwie właściwości termicznych i mechanicznych.

Zaawansowany ekosystem post-processingu

Aby wydruk mógł osiągnąć wszystkie deklarowane przez producenta właściwości wymagane jest poddanie gotowego wydruku obróbce końcowej. Aby ułatwić ten proces dostępne są urządzenia do post-processingu Zortrax Cleaning Station i Zortrax Curing Station, które uzupełniają drukarkę 3D Inkspire 2 w zaawansowanym ekosystemie. Zortrax Cleaning Station służy do usuwania nieutwardzonej żywicy z powierzchni modeli, natomiast Zortrax Curing Station odpowiedzialny jest za dodatkowe utwardzanie gotowych modeli.

Krok 1 Druk 3D

Krok 1 - Druk 3D

Drukowanie modelu 3D na żywicznej drukarce 3D Zortrax Inkspire 2.

Krok 2 - Mycie wydruku

Krok 2 - Mycie wydruku

Usuwanie pozostałości nieutwardzonej żywicy z powierzchni modelu w Zortrax Cleaning Station.

Krok 3 - Utwardzanie

Krok 3 - Utwardzanie

Utwardzanie oczyszczonego modelu 3D w Zortrax Curing Station.

Oprogramowanie

Z-SUITE to dedykowane, bezpłatne oprogramowanie do cięcia modeli, które jest dołączone do drukarki 3D. Program umożliwia przygotowanie modeli cyfrowych do druku 3D, tak aby uzyskać najlepszą jakość w jak najkrótszym czasie.

Drukarka 3D Zortrax Inkspire 2
Zortrax Cleaning Station

Zortrax Cleaning Station

Zortrax Cleaning Station to urządzenie odpowiedzialne za usuwanie nadmiaru nieutwardzonej żywicy z powierzchni modeli wykonanych na wszystkich typach fotopolimerowych drukarek 3D. Oczyszczanie modelu jest niezbędne do zachowania dokładności wymiarowej modelu i należy wykonać je przed utwardzaniem UV.

Zortrax Curing Station

Zortrax Curing Station to urządzenie do post-processingu, które zapewnia dodatkowe utwardzanie gotowych modeli wydrukowanych na wszystkich żywicowych drukarkach 3D w różnych technologiach. Dodatkowe naświetlanie jest niezbędne do osiągnięcia docelowych właściwości mechanicznych wykorzystanej żywicy.

Zortrax Curing Station
Zortrax Inkspire 2

Zortrax inCloud

Drukarka 3D Inkspire 2 posiada możliwość łączności przez Wi-Fi, co sprawia, że można połączyć się z Zortrax inCloud. Zortrax inCloud to system, który umożliwia zarządzanie drukiem 3D w chmurze.

Połącz się

Połącz się

Możliwość połączenia się ze wszystkimi drukarkami 3D Zortrax z dowolnego miejsca na świecie.

Zarządzaj

Zarządzaj

Możliwość zarządzanie personelem poprzez Zortrax inCloud. Użytkownicy mogą zostać podzieleni na zespoły, które mają przypisane dostępne drukarki 3D.

Sprawdź

Sprawdź

Sprawdzanie statusu działań wszystkich zespołów praz pracy drukarek 3D poprzez Zortrax inCloud w czasie rzeczywistym. Dostępna jest możliwość sprawdzenia przydzielone projekty, godziny pracy i wykorzystane materiały.

Zortrax Inkspire 2 Drukarka 3D
Pełna kontrola

Pełna kontrola

Zortrax inCloud pozwala na zdalne zarządzenie wszystkimi dostępnymi drukarkami 3D Zortrax w czasie rzeczywistym. Dodatkowo wydruki mogą zostać przesłane, uruchomione i wstrzymane na każdym urządzeniu podłączonym do konta inCloud.

Zarządzanie farmą druku 3D

Zortrax inCloud umożliwia zarządzanie farmą drukarek 3D do produkcji na średnią i dużą skalę. Pozwala na zorganizowanie sprzętu do druku 3D i zasobów ludzkich w zespoły przypisane do różnych projektów w zakresie druku 3D.

Zarządzanie farmą druku 3D
Drukarka 3D żywiczna

Specyfikacja

Technologia druku
UV LCD
Obszar pola roboczego
192 x 120 x 280 mm
Platforma drukowania
Kalibrowana w trakcie kontroli jakości; od razu gotowa do druku 3D
Grubość warstwy
25, 50, 100 μm
Obsługuje formaty wydruku
.zcodex2
Typ wyświetlacza
8.9′′ monochromatyczny
Łączność
WiFi, LAN, Port USB
Oprogramowanie
Z-SUITE
Obsługiwane typy plików
.stl, .obj, .3mf, .dxf (tylko modele 2D), .ply
Systemy operacyjne
Mac OS Mojave i nowsze / Windows 7 i nowsze
Źródło światła
Zintegrowany panel LED (długość fali 405 nm), gwarantujący równomierny rozkład światła na całej platformie
Temperatura przechowywania
0°-35° C
Ekran dotykowy
“4
Struktury podporowe
Usuwalne mechanicznie - drukowane z materiału modelowego
Temperatura pomieszczenia
20-40 °C
Pobór mocy
340 W
Gwarancja
12 miesięcy
Materiały zewnętrzne
Obsługiwane
Wielkość pojedynczego piksela
50 μm
Natężenie prądu wejściowego
100-240 V AC 6.2 A 50/60 Hz
Zawartość zestawu
Zortrax Inkspire 2, żywica UV, uchwyt na butelkę z żywicą, FEP Film (zestaw), wycieraczka, pływak, Starter Kit
zortrax_inkspire_2

Specyfikacja

Technologia druku
UV LCD
Obszar pola roboczego
192 x 120 x 280 mm
Platforma drukowania
Kalibrowana w trakcie kontroli jakości; od razu gotowa do druku 3D
Grubość warstwy
25, 50, 100 μm
Obsługuje formaty wydruku
.zcodex2
Typ wyświetlacza
8.9′′ monochromatyczny
Łączność
WiFi, LAN, Port USB
Oprogramowanie
Z-SUITE
Obsługiwane typy plików
.stl, .obj, .3mf, .dxf (tylko modele 2D), .ply
Systemy operacyjne
Mac OS Mojave i nowsze / Windows 7 i nowsze
Źródło światła
Zintegrowany panel LED (długość fali 405 nm), gwarantujący równomierny rozkład światła na całej platformie
Temperatura przechowywania
0°-35° C
Ekran dotykowy
“4
Struktury podporowe
Usuwalne mechanicznie - drukowane z materiału modelowego
Temperatura pomieszczenia
20-40 °C
Pobór mocy
340 W
Gwarancja
12 miesięcy
Materiały zewnętrzne
Obsługiwane
Wielkość pojedynczego piksela
50 μm
Natężenie prądu wejściowego
100-240 V AC 6.2 A 50/60 Hz
Zawartość zestawu
Zortrax Inkspire 2, żywica UV, uchwyt na butelkę z żywicą, FEP Film (zestaw), wycieraczka, pływak, Starter Kit

Specyficzne kody