Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
 • Wersja w pełnym zestawie z kamerą do tesktur, statywem i stolikiem obrotowym
 • Dodatkowa kamera do tekstur zamontowana na skanerze
 • Wersja w pełnym zestawie z kamerą do tesktur, statywem i stolikiem obrotowym

Skaner 3D SHINING EinScan PRO

20 853,66 zł netto
25 650,00 zł brutto

Skaner Shining 3D EinScan-Pro to profesjonalny skaner ręczny, który umożliwia precyzyjne skanowanie obiektów o wielkości od 3 aż do 400cm. W zestawie oprogramowanie Solid Edge ST10 Classic. W połączeniu z kamerą do tekstur oraz statywem i stolikiem obrotowych to niezastąpione narzędzie w wielu gałęziach przemysłu a także edukacji, architektury oraz konserwacji zabytków.

Kamera do tekstur
 • TAK
 • NIE
Statyw i stolik obrotowy (industrial pack)
 • TAK
 • NIE
Oprogramowanie Solid Edge ST10 for SHINING w zestawie
 • TAK
Ilość

 • Polityka bezpieczeństwa Polityka bezpieczeństwa
 • Zasady dostawy Zasady dostawy
 • Zasady zwrotu Zasady zwrotu

Skaner 3D EinScan-Pro

Skaner 3D EinScan-Pro

EinScan-Pro to profesjonalne, wielofunkcjyne narzędzie do skanowania 3D czyli digitalizacji fizycznych przedmiotów. Skaner posiada cztery tryby pracy, umożliwia skanowanie zarówno w trybie ręcznym jak i stacjonarnym. W zestawie ze statywem oraz stolikiem obrotowym pozwala również na automatyzację procesu skanowania. Przy użyciu opcjonalnej kamery możliwa jest również szybka i dokładna digitalizacja tekstury obiektu.

Skaner 3D EinScan-Pro to profesjonalne narzędzie do digitalizacji fizycznych przedmiotów do formy cyfrowych modeli 3D. Może być stosowany do zastosowań konsumenckich i komercyjnych w produkcji, inżynierii, projektowaniu, rozwoju, testowaniu, archiwizowaniu dzieł sztuki, animacji, edukacji. EinScan-Pro umożliwia stworzenie punktu wyjścia do modelowania w CAD (Computer Aided Design) - znacznie upraszcza proces prototypowania i skraca czas potrzebny na modelowanie.

Przy zastosowaniu opcjonalnej kamery do tekstur - może przechwytywać kolorowe obiekty w zakresie od 3cm do 4 metrów.

Wygodny, ergonomiczny kształt oraz niska waga skanera EinScan-Pro sprawiają, że ​​jest to idealny wybór do skomplikowanych i długotrwałych projektów. Ważący zaledwie 0,8 kg - lekki przenośny skaner może często tworzyć bardziej dokładne i lepiej dopasowane części w porównaniu z tworzeniem modeli od zera w systemach CAD.

Oprogramowanie do skanowania EinScan-Pro pozwala użytkownikom tworzyć "otwarte" modele do inżynierii odwrotnej w systemie CAD lub tworzyć "zamknięte" modele wodoszczelne, idealne do drukowania 3D.

Praca w 4 trybach skanowania

Wielofunkcyjny skaner 3D EinScan-Pro oferuje zarówno mobilność, dokładność jak i wysoką użyteczność ze względu na cztery wszechstronne tryby skanowania. Dodatkowy pakiet "Industrial pack" składający się ze statywu i stolika obrotowego - umożliwia skanowanie automatyczne.

Shining EinScan-Pro - ręczny skan szybki

Ręczny skan szybki

Tryb ręczny, szybki - używany przy skanowaniu sylwetek ludzi oraz dużych obiektów. Skaner jest trzymany w dłoni operatora, skanowanie odbywa się z prędkością 450 000 punktów na sekundę oraz dokładnością 0.3 mm

Shining EinScan-Pro - ręczny skan szybki

Ręczny skan HD

Tryb ręczny o wysokiej dokładności - używany przy skanowaniu obiektów muzealnych, dzieł sztuki, obiektów o skomplikowanej geometrii. Na obiekcie są umieszczone znaczniki pozycjonujące, skanowanie odbywa się z prędkością 550 000 punktów na sekundę oraz dokładnością 0.1 mm

Shining EinScan-Pro - automatyczne skanowanie

Tryb automatyczny

Tryb automatyczny - używany przy skanowaniu szczegółowych detali z wykorzystaniem znaczników pozycjonujących, statywu oraz stolika obrotowego. Skanowanie z najwyższą dokładnością 0.05 mm

Shining EinScan-Pro - automatyczne skanowanie

Tryb statyczny

Tryb statyczny - używany przy skanowaniu szczegółowych detali z wykorzystaniem znaczników pozycjonujących, statywu bez stolika obrotowego. Skanowanie z najwyższą dokładnością 0.05 mm

Ręczny skaner 3D EinScan-Pro

Zastosowanie

Inżynieria odwrotna

Skanowanie 3D inżynieria odwrotna

Inżynieria odwrotna w przemyśle - to kluczowe zastosowanie skanerów Shining EinScan Pro. Poprzez wykonanie skanu w 3D projektanci są w stanie uzyskać cyfrowy obraz praktycznie dowolnego przedmiotu, który następne może zostać poddany dalszej analizie oraz obróbce w programach typu CAD aby finalnie posłużyć jako baza do dalszego rozwoju produktu bądź jego skopiowania z zastosowaniem druku 3D lub maszyn CNC.

Druk 3D i szybkie prototypowanie

Skanowanie 3D druk 3D, szybkie prototypowanie

Skaner 3D w połączeniu z drukarką 3D to potężne narzędzie, które znajduje zastosowanie podczas szybkiego prototypowania. Dzięki zasotsowaniu skanera 3D można szybko uzyskać cyfrowy model obiektu bez konieczności inwestowania dużych nakładów czasowych na jego zaprojektowanie od podstaw. Zeskanowane a następnie wydrukowane obiekty mogą posłużyć jako prototypy przed finalnym wdrożeniem produktu do produkcji.

Edukacja

Skanowanie 3D edukacja

Edukacja - systemy skanowania 3D Shining są wdrażane w szkołach i na uczelniach wyższych nie tylko w Polsce ale i na całym świecie. Skaner 3D stanowi niezbędne narzędzie do kształcenia przyszłych inżynierów. Technologia digitalizacji obiektów do formy cyfrowej stanowi podstawę w nowoczesnych przedsiębiorstwach produkcyjnych do których trafiają przyszli absolwenci kierunków technicznych.

Architektura, renowacja zabytków, rękodzieło

Skanowanie 3D w architekturze

EinScan-Pro pomaga architektom oraz konserwatorom zabytków w ich codziennej pracy. Pole robocze skanera wynosi aż do 4m co umożliwia precyzyjne przenoszenie do formy cyfrowej nawet bardzo dużych obiektów. Skaner może dodatkowo wykorzystywać znaczniki pomocnicze aczkolwiek przy wrażliwych obiektach jak dzieła sztuki - ich użycie nie jest konieczne.

Solid Edge 10ST for SHINING - oprogramowanie do obróbki modeli 3D

Oprogramowanie Solid Edge® to kompleksowy system do projektowania 3D, który wykorzystuje technologię synchroniczną do przyspieszenia projektowania, szybszego wprowadzania zmian i umożliwienia lepszego ponownego wykorzystania. Od 1 czerwca 2018 skanery EinScan-Pro oraz EinScan-Pro+ są sprzedawane w zestawie z oprogramowaniem SolidEdge dzięki czemu uzyskujemy kompletne rozwiązanie dla inżynierii odwrotnej, które umożliwia dalszą obróbkę zeskanowanych modeli. Wartym podkreślenia jest fakt, że oprogramowanie jest dostarczane z licencją wieczystą - z darmowymi aktualizacjami przez 12 miesięcy.

Solid Edge firmy Siemens PLM Software oferuje projektantom sprawdzone rozwiązanie do opracowywania produktów 3D, łatwe w implementacji i nauce oraz wyposażone w zaawansowane funkcje. Solid Edge to najbardziej kompletny hybrydowy system CAD 2D / 3D, który wykorzystuje technologię synchroniczną. Skaner 3D w połączeniu z profesjonalnym oprogramowaniem CAD to potężne narzędzie, które pozwala zaoszczędzić olbrzymie ilości czasu w stosunku do projektowania modeli 3D od zera. Zeskanowane modele mogą zostać podane dalszej obróbce w Solid Edge dzięki czemu mogą zostać poprawione, zmodyfikowane oraz rozbudowane. Pakiet obejmuje oprogramowanie SolidEdge dedykowane do skanerów SHINING z kluczem sprzętowym podpinanym do portu USB.

Oprogramowanie EinScan 2.0

Nowe ulepszone oprogramowanie EinScan 2.0

Najważniejsze zalety oprogramowania EinScan v2.0 obejmują lepszą obsługę, ulepszoną przyjazność dla użytkownika interfejsu oprogramowania, przesyłanie danych jednym kliknięciem do platformy "Sketchfab" i usprawniony proces udostępniania zeskanowanych danych 3D bezpośrednio przez Internet. EinScan v2.0 zawiera również wiele nowych i ulepszonych funkcji.

Oprogramowanie EinScan 2.0

Estetyka i nowoczesny design skanera 3D EinScan-Pro

Nowy lśniący design

Poza wysoką jakością i szybkością skanowania w modelu EinScan-Pro przywiązano dużą wagę do wykończenia wizualnego skanera. Skaner posiada delikatną i głęboką metaliczną teksturę - nie tylko działa ale również wygląda profesjonalnie. Wymiary fizyczne: 248 x 156 x 48 mm lub 9,76 x 6,14 x 1,89 cala); Waga: 0,8 kg (1,76 funta).

Dostępne akcesoria

Kamera do tekstur dla skanera EinScan-Pro

Color pack - Kamera do tekstur

Dzięki zewnętrznej kamerze EinScan-Pro może skanować geometrię obiektów wraz z teksturami w pełnym kolorze. Uwaga - skanowanie tekstur nie jest dostępne w trybie ręcznego skanu HD.

Statyw i stolik obrotowy dla skanera EinScan-Pro

Industrial pack - statyw i stolik obrotowy

Użycie stolika obrotowego oraz statywu umożliwia skanowanie w trybie automatycznym oraz statycznym.

Instalacja skanera

Kalibracja skanera

Ręczy skan szybki

Statyczny skan z użyciem statywu

Automatyczny skan z użyciem stolika obrotowego i kamery do tekstur

FAQ - najczęściej zadawane pytania

1. Czy skaner umożliwia rozpoznawanie kolorów skanowanych obiektów?

TAK - skanowanie tekstur obiektów jest możliwe przy użyciu dodatkowej kamery "color pack" - zakup tej kamery jest opcjonalny.

2. Czy w zestawie znajduje się oprogramowanie do edycji zeskanowanych modeli?

TAK - od 1 czerwca 2018 wszystkie skanery EinScan-Pro oraz EinScan-Pro+ są sprzedawane w pakiecie z oprogramowaniem Solid Edge ST10 Classic.

3. Czy istnieje możliwość zobaczenia skanera przed zakupem?

TAK - posiadamy modele prezentacyjne wybranych skanerów 3D.

4. Czy skaner może pracować na zewnątrz pomieszczeń?

TAK - należy jednak unikać skanowania w pełnym słońcu. Można użyć np. parasola aby osłonić obiekt przed słońcem

5. W wymaganiach technicznych jest podana karta graficzna NVIDIA - czy jest ona konieczna?

TAK, na chwilę obecną skaner współpracuje wyłącznie z kartami NVIDIA (minimum GTX660 lub lepsze).

6. Czy jest możliwe skanowanie metalowych (odbijających światło) przedmiotów?

TAK - jeżeli skanowany przedmiot odbija światło należy go zmatowić specjalnym sprayem lub np. pudrem kosmetycznym.

7. Czy skaner współpracuje z drukarką 3D?

Efektem skanowania może być gotowy model w formacie .STL, który można następnie przesłać prosto do drukarki 3D.

Specyfikacja

Waga
0.8 kg
Systemy operacyjne
Windows 7, 8 lub 10, 64bit
Obsługiwane typy plików
OBJ, STL, ASC, PLY
Wymagania sprzętowe
Obsługiwana jest tylko karta graficzna z serii NVIDIA GTX, GTX660 lub wyższa, Pamięć wyświetlacza: większa niż 2G, Procesor: I5 lub wyższy, Pamięć: 8G lub więcej
Dokładność skanowania
Ręczny skan HD : 0,1 mm, Ręczny szybki skan : 0,3 mm, Automatyczny i Manualny : 0,05 mm
Praca na zewnątrz
Możliwa jest również praca na zewnątrz pomieszczeń - należy unikać bezpośredniego promieniowania słonecznego
Tryb skanowania
Ręczny skan HD, Ręczny skan szybki, Automatyczny , Manualny
Szybkość skanowania
HD: 15 fps, Ręczny: 10 fps, Automatyczny i Manualny: mniej niż 2 s
Rozdzielczość
HD : 0,2 - 3 mm, Szybki : 0.7 - 3 mm , Automatyczny i Manualny : 0.24 mm
Rozmiar skanowanego przedmiotu
HD : 10 - 4000 mm, Szybki : 150 - 4000 mm , Automatyczny : 30 - 150 mm , Manualny : 50 - 4000 mm
Skanowanie tekstur
HD - Nie, Szybki, Automatyczny i Manualny - Tak
Wielkość pojedynczego skanu
210 x 150 mm
Specjalny obiekt skanowania
Dla przezroczystego, odbijającego lub ciemnego obiektu należy spryskać proszkiem przed skanowaniem
Zakres skanowania
30-4000mm
Rodzaj światła
Białe światło LED
Drukowanie danych wyjściowych
Tak
Współpraca z Sketchfab
Tak

Specyfikacja

Waga
0.8 kg
Systemy operacyjne
Windows 7, 8 lub 10, 64bit
Obsługiwane typy plików
OBJ, STL, ASC, PLY
Wymagania sprzętowe
Obsługiwana jest tylko karta graficzna z serii NVIDIA GTX, GTX660 lub wyższa, Pamięć wyświetlacza: większa niż 2G, Procesor: I5 lub wyższy, Pamięć: 8G lub więcej
Dokładność skanowania
Ręczny skan HD : 0,1 mm, Ręczny szybki skan : 0,3 mm, Automatyczny i Manualny : 0,05 mm
Praca na zewnątrz
Możliwa jest również praca na zewnątrz pomieszczeń - należy unikać bezpośredniego promieniowania słonecznego
Tryb skanowania
Ręczny skan HD, Ręczny skan szybki, Automatyczny , Manualny
Szybkość skanowania
HD: 15 fps, Ręczny: 10 fps, Automatyczny i Manualny: mniej niż 2 s
Rozdzielczość
HD : 0,2 - 3 mm, Szybki : 0.7 - 3 mm , Automatyczny i Manualny : 0.24 mm
Rozmiar skanowanego przedmiotu
HD : 10 - 4000 mm, Szybki : 150 - 4000 mm , Automatyczny : 30 - 150 mm , Manualny : 50 - 4000 mm
Skanowanie tekstur
HD - Nie, Szybki, Automatyczny i Manualny - Tak
Wielkość pojedynczego skanu
210 x 150 mm
Specjalny obiekt skanowania
Dla przezroczystego, odbijającego lub ciemnego obiektu należy spryskać proszkiem przed skanowaniem
Zakres skanowania
30-4000mm
Rodzaj światła
Białe światło LED
Drukowanie danych wyjściowych
Tak
Współpraca z Sketchfab
Tak

Zobacz także