Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
 • EinScan Pro 2X Plus z dodatkową kamerą do tekstur (color pack)
 • EinScan Pro 2X Plus z dodatkową kamerą HD (HD prime pack)

Skaner 3D SHINING3D EinScan PRO 2X Plus

27 500,00 zł netto
33 825,00 zł brutto

Skaner Shining 3D EinScan Pro 2X Plus to profesjonalny skaner ręczny przeznaczony do digitalizacji dużych obiektów w wyjątkowo krótkim czasie.

EinScan Pro 2X Plus umożliwia skanowanie obiektów nawet do 5.1m z dokładnością wymiarową do 0,2 mm/1 metr skanowania i dokładnością punktową do 0,04mm (w zależności od trybu skanowania). 

W zestawie ze skanerem 3D dostarczane jest oprogramowanie SolidEdge for SHINING3D - specjalna edycja zapewniająca możliwość post-processingu zeskanowanych modeli do wydruku 3D czy inżynierii odwrotnej.

Kamera do tekstur
 • TAK
 • NIE
Statyw i stolik obrotowy (industrial pack)
 • TAK
 • NIE
Kamera HD (HD prime pack)
 • TAK
 • NIE
Oprogramowanie Solid Edge ST10 for SHINING w zestawie
 • TAK
Ilość
Czas realizacji do 24 godzin.

Oficjalny dystrybutor skanerów 3D SHINING3D w Polse

Skaner 3D EinScan Pro 2X Plus

EinScan Pro 2X PLus to najnowszy model wielofunkcyjnego skanera 3D chińskiej firmy SHINING3D od lat specjalizującej się w systemach druku i skanowania 3D.

Skanery EinScan to w pełni profesjonalne, wielofunkcyjne narzędzia do skanowania 3D zarówno małych, wymagających wysokiej precyzji jak i dużych przemysłowych obiektów. Skaner posiada cztery tryby pracy, umożliwia skanowanie zarówno w trybie ręcznym jak i stacjonarnym. W zestawie ze statywem oraz stolikiem obrotowym pozwala również na automatyzację procesu skanowania. Urządzenie posiada możliwość rozszerzenia o dedykowane akcesoria w postaci dodatkowej kamery do skanowania tekstur obiektów (kolorów) lub kamery HD która pozwala uzyskać jeszcze dokładniejsze wyniki skanowania bez używania znaczników w trybie ręcznym.

Skaner 3D EinScan Pro 2X Plus to profesjonalne narzędzie do digitalizacji fizycznych przedmiotów do formy cyfrowych modeli 3D. Może być stosowany do zastosowań komercyjnych oraz przemysłowych w produkcji, inżynierii, projektowaniu, rozwoju, testowaniu, archiwizowaniu dzieł sztuki, animacji, edukacji. EinScan Pro 2X Plus umożliwia stworzenie punktu wyjścia do modelowania w CAD (Computer Aided Design) - znacznie upraszcza proces prototypowania i skraca czas potrzebny na modelowanie.

Przy zastosowaniu opcjonalnej kamery do tekstur - może przechwytywać kolorowe obiekty w zakresie od 3cm do 5.1 metrów.

Wygodny, ergonomiczny kształt oraz niska waga skanera EinScan Pro 2X Plus sprawiają, że ​​jest to idealny wybór do skomplikowanych i długotrwałych projektów. Ważący zaledwie 1,1 kg - lekki przenośny skaner może często tworzyć bardziej dokładne i lepiej dopasowane części w porównaniu z tworzeniem modeli od zera w systemach CAD.

Oprogramowanie do skanowania EinScan-Pro pozwala użytkownikom tworzyć "otwarte" modele do inżynierii odwrotnej w systemie CAD lub tworzyć "zamknięte" modele wodoszczelne, idealne do drukowania 3D.

EinScan PRO 2X Plus - archiwizacja dzieł sztuki

Prędkość skanowania

(Ręczny skan szybki)
30 ftps 1,500,000 punktów/s

(Ręczny skan HD)
20 ftps 1,100,000 punktów/s

100 Linii przechwytywania danych

Powiększone pole skanowania

312 × 204 mm

Skaner 3D do digitalizacji obiektów 3D

Praca w 4 trybach skanowania

Wielofunkcyjny skaner 3D EinScan-Pro oferuje zarówno mobilność, dokładność jak i wysoką użyteczność ze względu na cztery wszechstronne tryby skanowania. Dodatkowy pakiet "Industrial pack" składający się ze statywu i stolika obrotowego - umożliwia skanowanie automatyczne.

Shining EinScan-Pro - ręczny skan szybki

Ręczny skan szybki

Tryb ręczny, szybki - używany przy skanowaniu sylwetek ludzi oraz dużych obiektów. Skaner jest trzymany w dłoni operatora, skanowanie odbywa się z prędkością 1,500,000 punktów na sekundę oraz dokładnością 0.1 mm

Shining EinScan-Pro - ręczny skan szybki

Ręczny skan HD

Tryb ręczny o wysokiej dokładności - używany przy skanowaniu obiektów muzealnych, dzieł sztuki, obiektów o skomplikowanej geometrii. Na obiekcie są umieszczone znaczniki pozycjonujące, skanowanie odbywa się z prędkością 1,100,000 punktów na sekundę oraz dokładnością 0.05 mm

Shining EinScan-Pro - automatyczne skanowanie

Tryb automatyczny

Tryb automatyczny - wykorzystuje stół obrotowy w celu wykonania automatycznego skanowania w 360 stopniach w kilka minut. Przeznaczony jest głównie do małych obiektów.

Shining EinScan-Pro - automatyczne skanowanie

Tryb statyczny

Tryb statyczny - wykorzystuje tylko statyw wraz z zamontowanym skanerem 3D. Przeznaczony jest głównie do średnich obiektów. Doskonale przechwytuje dane o wysokiej dokładności oraz szczegółowości.

Zastosowanie

Zastosowania skanerów 3D SHINING3D EinScan

Inżynieria odwrotna

Skanowanie 3D inżynieria odwrotna

Inżynieria odwrotna w przemyśle - to kluczowe zastosowanie skanerów Shining EinScan Pro 2X Plus. Poprzez wykonanie skanu w 3D projektanci są w stanie uzyskać cyfrowy obraz praktycznie dowolnego przedmiotu, który następne może zostać poddany dalszej analizie oraz obróbce w programach typu CAD aby finalnie posłużyć jako baza do dalszego rozwoju produktu bądź jego skopiowania z zastosowaniem druku 3D lub maszyn CNC.

Druk 3D i szybkie prototypowanie

Skanowanie 3D druk 3D, szybkie prototypowanie

Skaner 3D w połączeniu z drukarką 3D to potężne narzędzie, które znajduje zastosowanie podczas szybkiego prototypowania. Dzięki zastosowaniu skanera 3D można szybko uzyskać cyfrowy model obiektu bez konieczności inwestowania dużych nakładów czasowych na jego zaprojektowanie od podstaw. Zeskanowane a następnie wydrukowane obiekty mogą posłużyć jako prototypy przed finalnym wdrożeniem produktu do produkcji.

Edukacja

Skanowanie 3D edukacja

Edukacja - systemy skanowania 3D Shining są wdrażane w szkołach i na uczelniach wyższych nie tylko w Polsce ale i na całym świecie. Skaner 3D stanowi niezbędne narzędzie do kształcenia przyszłych inżynierów. Technologia digitalizacji obiektów do formy cyfrowej stanowi podstawę w nowoczesnych przedsiębiorstwach produkcyjnych do których trafiają przyszli absolwenci kierunków technicznych.

Architektura, renowacja zabytków, rękodzieło

Skanowanie 3D w architekturze

EinScan-Pro 2X Plus pomaga architektom oraz konserwatorom zabytków w ich codziennej pracy. Pole robocze skanera wynosi aż do 4m co umożliwia precyzyjne przenoszenie do formy cyfrowej nawet bardzo dużych obiektów. Skaner może dodatkowo wykorzystywać znaczniki pomocnicze aczkolwiek przy wrażliwych obiektach jak dzieła sztuki - ich użycie nie jest konieczne.

Skaner 3D do digitalizacji obiektów gabarytowych

Oprogramowanie SolidEdge for SHINING3D

SolidEdge for SHINING3D

SolidEdge - edycja dla SHINING 3D

Narzędzie do projektowania od SIEMENS PLM Software

 • Modelowanie konwergentne
 • Modelowanie synchroniczne
 • Inżynieria odwrotna
 • Generative Design
 • Symulacje
 • Wytwarzanie przyrostowe
 • Post-processing do druku 3D

SolidEdge - edycja dla SHINING3D - oprogramowanie do obróbki modeli 3D

Oprogramowanie SolidEdge® to kompleksowy system do projektowania 3D, który wykorzystuje technologię synchroniczną do przyspieszenia projektowania, szybszego wprowadzania zmian i umożliwienia lepszego ponownego wykorzystania. Od 1 czerwca 2018 skanery EinScan-Pro oraz EinScan-Pro+ są sprzedawane w zestawie z oprogramowaniem SolidEdge dzięki czemu uzyskujemy kompletne rozwiązanie dla inżynierii odwrotnej, które umożliwia dalszą obróbkę zeskanowanych modeli. Wartym podkreślenia jest fakt, że oprogramowanie jest dostarczane z licencją wieczystą - z darmowymi aktualizacjami przez 12 miesięcy.

SolidEdge firmy Siemens PLM Software oferuje projektantom sprawdzone rozwiązanie do opracowywania produktów 3D, łatwe w implementacji i nauce oraz wyposażone w zaawansowane funkcje. Solid Edge to najbardziej kompletny hybrydowy system CAD 2D / 3D, który wykorzystuje technologię synchroniczną. Skaner 3D w połączeniu z profesjonalnym oprogramowaniem CAD to potężne narzędzie, które pozwala zaoszczędzić olbrzymie ilości czasu w stosunku do projektowania modeli 3D od zera. Zeskanowane modele mogą zostać podane dalszej obróbce w Solid Edge dzięki czemu mogą zostać poprawione, zmodyfikowane oraz rozbudowane. Pakiet obejmuje oprogramowanie SolidEdge dedykowane do skanerów SHINING z kluczem sprzętowym podpinanym do portu USB.

Oprogramowanie SolidEdge - edycja dla Shining

EinScan PRO 2X Plus - nowe oprogramowanie do obsługi skanera 3D

Nowe oprogramowanie do skanowania EXSCAN PRO

Zupełnie nowy interfejs użytkownika i workflow
Nowa opcja trybu pracy
W nowym oprogramowaniu zadbano przede wszystkim o wydajność - dzięki czemu użytkownik odczuwa realne przyspieszenie skanowania podczas pracy oraz o wiele szybsze przetwarzanie i zapis skanu w wybranej rozdzielczości.

Wysoka kompatybilność

Wyjściowe standardowe formaty plików obejmują STL, OBJ, PLY, ASC, 3MF i P3

Estetyka i nowoczesny design skanera 3D EinScan-Pro

Estetyka i nowoczesny design skanera 3D EinScan-Pro

Estetyka i nowoczesny design skanera 3D EinScan-Pro

Estetyka i nowoczesny design skanera 3D EinScan-Pro

EinScan PRO 2X Plus BOX

ergonomia skanera 3D EinScan PRO 2X Plus for SHINING3D

Lekkośc i ergonomia

Lekki i niewielki rozmiar zapewnia wysoką mobilność skanera. Ergonomiczny design, szybkie działanie oraz mechanizm "plug-and-play" czynią pracę ze skanerem 3D czystą przyjemnością.

Waga


1.13kg

Wymiary z opakowaniem

37×36.5×13.5 cm

Zawartość zestawu EinScan PRO 2X Plus

Zawartość zestawu

 • Skaner 3D EinScan PRO 2X Plus
 • Komplet okablowania
 • Płyta kalibracyjna wraz z podstawą
 • Zestaw markerow
 • Uchwyt na telefon
 • Oprogramowanie SolidEdge - edycja dla SHINING3D

Dostępne akcesoria

Skaner posiada budowę modularną - dzięki czemu może zostać dowolnie skonfigurowany do pracy z wieloma rożnymi zastosowaniami. Prezentowane dodatki są opcjami dodatkowymi, które mają wpływ na cenę końcową (zobacz wybór opcji na górze strony).

Kamera do tekstur dla skanera EinScan Pro 2X Plus

Color pack - Kamera do tekstur

Dzięki zewnętrznej kamerze EinScan-Pro może skanować geometrię obiektów wraz z teksturami w pełnym kolorze. Uwaga - skanowanie tekstur nie jest dostępne w trybie ręcznego skanu HD.

Statyw i stolik obrotowy dla skanera EinScan Pro 2X Plus

Industrial pack - statyw i stolik obrotowy

Użycie stolika obrotowego oraz statywu umożliwia skanowanie w trybie automatycznym oraz statycznym.

Kamera HD dla skanera EinScan Pro 2X Plus

HD Prime pack - kamera HD

Zewnętrzna kamera dzięki której skanowanie w trybie ręcznego skanu HD jest jeszcze szybsze (30%) i bardziej szczegółowe. Prime pack umożliwia również skanowanie w trybie ręcznym bez użycia markerów. Dodatek jest dedykowany do skanowania zabytków, obiektów muzealnych oraz dzieł sztuki.

Filmy:

FAQ - najczęściej zadawane pytania

1. Czy skaner umożliwia rozpoznawanie kolorów skanowanych obiektów?

TAK - skanowanie tekstur obiektów jest możliwe przy użyciu dodatkowej kamery "color pack" - zakup tej kamery jest opcjonalny.

2. Czy w zestawie znajduje się oprogramowanie do edycji zeskanowanych modeli?

TAK - od 1 czerwca 2018 wszystkie skanery EinScan-Pro oraz EinScan-Pro+ są sprzedawane w pakiecie z oprogramowaniem Solid Edge ST10 Classic.

3. Czy istnieje możliwość zobaczenia skanera przed zakupem?

TAK - posiadamy modele prezentacyjne wybranych skanerów 3D.

4. Czy skaner może pracować na zewnątrz pomieszczeń?

TAK - należy jednak unikać skanowania w pełnym słońcu. Można użyć np. parasola aby osłonić obiekt przed słońcem

5. W wymaganiach technicznych jest podana karta graficzna NVIDIA - czy jest ona konieczna?

TAK, na chwilę obecną skaner współpracuje wyłącznie z kartami NVIDIA (minimum GTX770 lub lepsze).

6. Czy jest możliwe skanowanie metalowych (odbijających światło) przedmiotów?

TAK - jeżeli skanowany przedmiot odbija światło należy go zmatowić specjalnym sprayem lub np. pudrem kosmetycznym.

7. Czy skaner współpracuje z drukarką 3D?

Efektem skanowania może być gotowy model w formacie .STL, który można następnie przesłać prosto do drukarki 3D.

Specyfikacja

Obsługiwane typy plików
OBJ , STL , ASC , PLY , 3MF, P3
Systemy operacyjne
Windows 7, 8 lub 10, 64bit
Wymagania sprzętowe
Obsługiwana jest tylko karta graficzna z serii NVIDIA GTX, GTX770 lub wyższa, Pamięć karty: min 4GB, Procesor: I7 lub wyższy, Pamięć RAM: 16G lub więcej
Dokładność skanowania
Ręczny skan HD : 0,05 mm, Ręczny szybki skan : 0,1 mm, Automatyczny i Statyczny : 0,04 mm
Praca na zewnątrz
Możliwa jest również praca na zewnątrz pomieszczeń - należy unikać bezpośredniego promieniowania słonecznego
Tryb skanowania
Ręczny skan HD, Ręczny skan szybki, Automatyczny , Manualny
Szybkość skanowania
HD: 20 fpsm, 1,100,000 punktów/s, 7 linii odczytywania danych; Ręczny szybki: 30 fps, 1,500,000 points/s; Automatyczny i Manualny: mniej niż 0,5s (pojedynczy skan)
Rozdzielczość
HD: 0,2-3 mm, Ręczny szybki: 0.25-3 mm, Automatyczny i Manualny: 0.24 mm
Rozmiar skanowanego przedmiotu
HD : 10 - 4000 mm, Szybki : 150 - 4000 mm , Automatyczny : 30 - 150 mm , Manualny : 50 - 4000 mm
Skanowanie tekstur
HD - Nie, Szybki, Automatyczny i Manualny - Tak (z zastosowaniem dodatkowej kamery do tekstur)
Wielkość pojedynczego skanu
208x136 – 312x204 mm
Specjalny obiekt skanowania
Dla przezroczystego, odbijającego lub ciemnego obiektu należy spryskać proszkiem przed skanowaniem
Rodzaj światła
Białe światło LED
Współpraca z Sketchfab
Tak
Waga
1.13 kg

Specyfikacja

Obsługiwane typy plików
OBJ , STL , ASC , PLY , 3MF, P3
Systemy operacyjne
Windows 7, 8 lub 10, 64bit
Wymagania sprzętowe
Obsługiwana jest tylko karta graficzna z serii NVIDIA GTX, GTX770 lub wyższa, Pamięć karty: min 4GB, Procesor: I7 lub wyższy, Pamięć RAM: 16G lub więcej
Dokładność skanowania
Ręczny skan HD : 0,05 mm, Ręczny szybki skan : 0,1 mm, Automatyczny i Statyczny : 0,04 mm
Praca na zewnątrz
Możliwa jest również praca na zewnątrz pomieszczeń - należy unikać bezpośredniego promieniowania słonecznego
Tryb skanowania
Ręczny skan HD, Ręczny skan szybki, Automatyczny , Manualny
Szybkość skanowania
HD: 20 fpsm, 1,100,000 punktów/s, 7 linii odczytywania danych; Ręczny szybki: 30 fps, 1,500,000 points/s; Automatyczny i Manualny: mniej niż 0,5s (pojedynczy skan)
Rozdzielczość
HD: 0,2-3 mm, Ręczny szybki: 0.25-3 mm, Automatyczny i Manualny: 0.24 mm
Rozmiar skanowanego przedmiotu
HD : 10 - 4000 mm, Szybki : 150 - 4000 mm , Automatyczny : 30 - 150 mm , Manualny : 50 - 4000 mm
Skanowanie tekstur
HD - Nie, Szybki, Automatyczny i Manualny - Tak (z zastosowaniem dodatkowej kamery do tekstur)
Wielkość pojedynczego skanu
208x136 – 312x204 mm
Specjalny obiekt skanowania
Dla przezroczystego, odbijającego lub ciemnego obiektu należy spryskać proszkiem przed skanowaniem
Rodzaj światła
Białe światło LED
Współpraca z Sketchfab
Tak
Waga
1.13 kg

Specyficzne kody

Zobacz także