Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
Skaner 3D SHINING3D EinScan PRO 2X
 • Skaner 3D SHINING3D EinScan PRO 2X
 • Skaner 3D SHINING3D EinScan PRO 2X - industrial pack
 • Skaner 3D SHINING3D EinScan PRO 2X zawartość zestawu

Skaner 3D SHINING3D EinScan PRO 2X

21 500,00 zł netto
26 445,00 zł brutto

EinScan Pro 2X to profesjonalny ręczny skaner 3D przeznaczony do skanowania małych i średnich obiektów Pozwala na skanowanie pojedynczego obiektu o wielkości 135 x 100 – 225 x 170 mm.

Kamera do tekstur
 • NIE
 • TAK
Statyw i stolik obrotowy (industrial pack)
 • NIE
 • TAK
Gwarancja
 • 12 miesięcy
 • 24 miesiące
Oprogramowanie w zestawie
 • SolidEdge
Ilość
Czas realizacji do 24 godzin.

Skaner 3D EinScan Pro 2X

SHINING3D EinScan PRO 2X

Przenośny i wszechstronny skaner 3D

Skaner 3D SHINING3D EinScan PRO 2X

Skanery EinScan to w pełni profesjonalne, wielofunkcyjne narzędzia do skanowania 3D głównie małych, wymagających wysokiej precyzji obiektów. Skaner posiada cztery tryby pracy, umożliwia skanowanie zarówno w trybie ręcznym jak i stacjonarnym. W zestawie ze statywem oraz stolikiem obrotowym pozwala również na automatyzację procesu skanowania. Urządzenie posiada możliwość rozszerzenia o dedykowane akcesoria w postaci dodatkowej kamery do skanowania tekstur obiektów (kolorów) lub kamery HD która pozwala uzyskać jeszcze dokładniejsze wyniki skanowania bez używania znaczników w trybie ręcznym.

Skaner 3D SHINING3D EinScan PRO 2X

EinScan PRO 2X

Skaner 3D EinScan Pro 2X to profesjonalne narzędzie do digitalizacji małych obiektów do formy cyfrowych modeli 3D. Może być stosowany do zastosowań komercyjnych oraz przemysłowych w produkcji, inżynierii, projektowaniu, rozwoju, testowaniu, archiwizowaniu dzieł sztuki, animacji, edukacji. EinScan Pro 2X umożliwia stworzenie punktu wyjścia do modelowania w CAD co znacznie upraszcza proces prototypowania i skraca czas potrzebny na modelowanie.

Wygodny, ergonomiczny kształt oraz niska waga skanera EinScan Pro 2X sprawiają, że ​​jest to idealny wybór do skomplikowanych i długotrwałych projektów. Skaner może często tworzyć bardziej dokładne i lepiej dopasowane części w porównaniu z tworzeniem modeli od zera w systemach CAD.

Skaner 3D SHINING3D EinScan PRO 2X

Skaner 3D EinScan Pro 2X

Wielofunkcyjny skaner 3D EinScan Pro 2X oferuje zarówno mobilność, dokładność jak i wysoką użyteczność ze względu na cztery wszechstronne tryby skanowania. Dodatkowy pakiet "Industrial pack" składający się ze statywu i stolika obrotowego umożliwia skanowanie automatyczne.

Skaner 3D SHINING3D EinScan PRO 2X ręczny skan szybki

Ręczny skan szybki

Tryb ręczny, szybki używany przy skanowaniu sylwetek ludzi oraz dużych obiektów. Skaner jest trzymany w dłoni operatora, skanowanie odbywa się z prędkością 1 500 000 punktów na sekundę oraz dokładnością 0.1 mm.

Skaner 3D SHINING3D EinScan PRO 2X ręczny skan HD

Ręczny skan HD

Tryb ręczny o wysokiej dokładności używany przy skanowaniu obiektów muzealnych, dzieł sztuki, obiektów o skomplikowanej geometrii. Na obiekcie są umieszczone znaczniki pozycjonujące, skanowanie odbywa się z prędkością 100 000 punktów na sekundę oraz dokładnością 0.05 mm.

Skaner 3D SHINING3D EinScan PRO 2X tryb automatyczny

Tryb automatyczny

Tryb automatyczny wykorzystuje stół obrotowy w celu wykonania automatycznego skanowania w 360 stopniach w kilka minut. Przeznaczony jest głównie do małych obiektów.

Skaner 3D SHINING3D EinScan PRO 2X tryb statyczny

Tryb statyczny

Tryb statyczny wykorzystuje tylko statyw wraz z zamontowanym skanerem 3D. Przeznaczony jest głównie do średnich obiektów. Doskonale przechwytuje dane o wysokiej dokładności oraz szczegółowości.

Skaner 3D SHINING3D EinScan PRO 2X Zastosowanie

Zastosowanie

Skaner przeznaczony jest głównie do skanowania małych i średnich obiektów. Idealnie sprawdzi się w inżynierii odwrotnej, szkolnictwie, lotnictwie, architekturze oraz przy archiwizacji obiektów muzealnych.

Skaner 3D SHINING3D EinScan PRO 2X inżynieria odwrotna

Inżynieria odwrotna

Inżynieria odwrotna w przemyśle to kluczowe zastosowanie skanerów Shining EinScan Pro. Poprzez wykonanie skanu w 3D projektanci są w stanie uzyskać cyfrowy obraz praktycznie dowolnego przedmiotu, który następne może zostać poddany dalszej analizie oraz obróbce w programach typu CAD aby finalnie posłużyć jako baza do dalszego rozwoju produktu bądź jego skopiowania z zastosowaniem druku 3D lub maszyn CNC.

Skaner 3D SHINING3D EinScan PRO 2X szybkie prototypowanie

Druk 3D i szybkie prototypowanie

Skaner 3D w połączeniu z drukarką 3D to potężne narzędzie, które znajduje zastosowanie podczas szybkiego prototypowania. Dzięki zastosowaniu skanera 3D można szybko uzyskać cyfrowy model obiektu bez konieczności inwestowania dużych nakładów czasowych na jego zaprojektowanie od podstaw. Zeskanowane a następnie wydrukowane obiekty mogą posłużyć jako prototypy przed finalnym wdrożeniem produktu do produkcji

Skaner 3D SHINING3D EinScan PRO 2X edukacja

Edukacja

Systemy skanowania 3D Shining są wdrażane w szkołach i na uczelniach wyższych nie tylko w Polsce ale i na całym świecie. Skaner 3D stanowi niezbędne narzędzie do kształcenia przyszłych inżynierów. Technologia digitalizacji obiektów do formy cyfrowej stanowi podstawę w nowoczesnych przedsiębiorstwach produkcyjnych do których trafiają przyszli absolwenci kierunków technicznych.

Skaner 3D SHINING3D EinScan PRO 2X architektura

Architektura, renowacja zabytków, rękodzieło

EinScan-Pro pomaga architektom oraz konserwatorom zabytków w ich codziennej pracy. Pole robocze skanera wynosi aż do 4m co umożliwia precyzyjne przenoszenie do formy cyfrowej nawet bardzo dużych obiektów. Skaner może dodatkowo wykorzystywać znaczniki pomocnicze aby zapewnić większą dokładność. Przy wrażliwych obiektach jak dzieła sztuki ich użycie nie jest konieczne.

Oprogramowanie SolidEdge for SHINING3D

SolidEdge for SHINING3D

SolidEdge - edycja dla SHINING 3D

Narzędzie do projektowania

 • Modelowanie konwergentne
 • Modelowanie synchroniczne
 • Inżynieria odwrotna
 • Generative Design
 • Symulacje
 • Wytwarzanie przyrostowe
 • Post-processing do druku 3D

SolidEdge - edycja dla SHINING3D - oprogramowanie do obróbki modeli 3D

Oprogramowanie SolidEdge® to kompleksowy system do projektowania 3D, który wykorzystuje technologię synchroniczną do przyspieszenia projektowania, szybszego wprowadzania zmian i umożliwienia lepszego ponownego wykorzystania. Skanery EinScan Pro 2X jest sprzedawany w zestawie z oprogramowaniem SolidEdge dzięki czemu uzyskujemy kompletne rozwiązanie dla inżynierii odwrotnej, które umożliwia dalszą obróbkę zeskanowanych modeli. Oprogramowanie jest dostarczane z licencją wieczystą oraz z darmowymi aktualizacjami przez 12 miesięcy.

SolidEdge firmy oferuje projektantom sprawdzone rozwiązanie do opracowywania produktów 3D, łatwe w implementacji i nauce oraz wyposażone w zaawansowane funkcje. Solid Edge to najbardziej kompletny hybrydowy system CAD 2D / 3D, który wykorzystuje technologię synchroniczną. Skaner 3D w połączeniu z profesjonalnym oprogramowaniem CAD to potężne narzędzie, które pozwala zaoszczędzić olbrzymie ilości czasu w stosunku do projektowania modeli 3D od zera. Zeskanowane modele mogą zostać podane dalszej obróbce w Solid Edge dzięki czemu mogą zostać poprawione, zmodyfikowane oraz rozbudowane. Pakiet obejmuje oprogramowanie SolidEdge dedykowane do skanerów SHINING z kluczem sprzętowym podpinanym do portu USB.

Skaner 3D SHINING3D EinScan PRO 2X - zawartość zestawu

Skaner 3D SHINING3D EinScan PRO 2X zawartość zestawu

Zawartość zestawu

Skaner 3D SHINING3D EinScan PRO 2X sprzedawany jest w zestawie. W Skład zestawu wchodzi: skaner 3D EinScan Pro 2X, komplet oprogramowania, płyta kalibracyjna wraz z podstawą, zestaw markerów, uchwyt na telefon oraz oprogramowanie SolidEdge - edycja dla SHINING3D.

EinScan PRO 2X - EinScan PRO 2X Plus

Skaner 3D SHINING3D EinScan PRO 2X i PRO 2X Plus równią się przede wszystkim rozmiarem skanowanego obiektu oraz przeznaczeniem. Wielkość pojedynczego skanu dla skanera PRO 2X wynosi 135 x 100 – 225 x 170 mm, a dla PRO 2X Plus 208 x 136 – 312 x 204 mm. Skaner PRO 2X przeznaczony jest dla małych obiektów natomiast PRO 2X Plus przeznaczony jest dla średnich i dużych obiektów. Pro 2X ma mniejsze pole widzenia niż PRO 2X, co sprawia, że jest dokładniejszy i zeskanuje więcej detali. EinScan PRO 2X Plus posiada nie tylko większe pole widzenia, a także jest znacznie szybszy niż skaner PRO 2X.

Skaner 3D SHINING3D EinScan PRO 2X Plus porównanie

Specyfikacja

Obsługiwane typy plików
OBJ , STL , ASC , PLY , 3MF, P3
Systemy operacyjne
Windows 7, 8 lub 10, 64bit
Wymagania sprzętowe
Obsługiwana jest tylko karta graficzna z serii NVIDIA GTX, GTX770 lub wyższa, Pamięć karty: min 4GB, Procesor: I7 lub wyższy, Pamięć RAM: 16G lub więcej
Dokładność skanowania
Ręczny skan HD : 0,05 mm, Ręczny szybki skan : 0,1 mm, Automatyczny i Statyczny : 0,04 mm
Praca na zewnątrz
Możliwa jest również praca na zewnątrz pomieszczeń - należy unikać bezpośredniego promieniowania słonecznego
Tryb skanowania
Ręczny skan HD, Ręczny skan szybki, Automatyczny , Manualny
Szybkość skanowania
HD: 20 fps, 100 000 punktów/s, 7 linii odczytywania danych; Ręczny szybki: 30 fps, 1 500 000 punktów/s; Automatyczny i Manualny: mniej niż 0,5 s (pojedynczy skan)
Rozdzielczość
HD: 0.2 - 2 mm, Ręczny szybki: 0.2 - 2 mm, Automatyczny i Manualny: 0.16 mm
Rozmiar skanowanego przedmiotu
HD : 10 - 4000 mm, Szybki : 150 - 4000 mm , Automatyczny : 30 - 150 mm , Manualny : 50 - 4000 mm
Skanowanie tekstur
HD - Nie, Szybki, Automatyczny i Manualny - Tak (z zastosowaniem dodatkowej kamery do tekstur)
Wielkość pojedynczego skanu
135 x 100 – 225 x 170 mm
Specjalny obiekt skanowania
Dla przezroczystego, odbijającego lub ciemnego obiektu należy spryskać proszkiem przed skanowaniem
Rodzaj światła
Białe światło LED
Współpraca z Sketchfab
Tak
Waga
1.13 kg

Specyfikacja

Obsługiwane typy plików
OBJ , STL , ASC , PLY , 3MF, P3
Systemy operacyjne
Windows 7, 8 lub 10, 64bit
Wymagania sprzętowe
Obsługiwana jest tylko karta graficzna z serii NVIDIA GTX, GTX770 lub wyższa, Pamięć karty: min 4GB, Procesor: I7 lub wyższy, Pamięć RAM: 16G lub więcej
Dokładność skanowania
Ręczny skan HD : 0,05 mm, Ręczny szybki skan : 0,1 mm, Automatyczny i Statyczny : 0,04 mm
Praca na zewnątrz
Możliwa jest również praca na zewnątrz pomieszczeń - należy unikać bezpośredniego promieniowania słonecznego
Tryb skanowania
Ręczny skan HD, Ręczny skan szybki, Automatyczny , Manualny
Szybkość skanowania
HD: 20 fps, 100 000 punktów/s, 7 linii odczytywania danych; Ręczny szybki: 30 fps, 1 500 000 punktów/s; Automatyczny i Manualny: mniej niż 0,5 s (pojedynczy skan)
Rozdzielczość
HD: 0.2 - 2 mm, Ręczny szybki: 0.2 - 2 mm, Automatyczny i Manualny: 0.16 mm
Rozmiar skanowanego przedmiotu
HD : 10 - 4000 mm, Szybki : 150 - 4000 mm , Automatyczny : 30 - 150 mm , Manualny : 50 - 4000 mm
Skanowanie tekstur
HD - Nie, Szybki, Automatyczny i Manualny - Tak (z zastosowaniem dodatkowej kamery do tekstur)
Wielkość pojedynczego skanu
135 x 100 – 225 x 170 mm
Specjalny obiekt skanowania
Dla przezroczystego, odbijającego lub ciemnego obiektu należy spryskać proszkiem przed skanowaniem
Rodzaj światła
Białe światło LED
Współpraca z Sketchfab
Tak
Waga
1.13 kg

Specyficzne kody

Zobacz także