Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Calibry Nest 3.2 nowa wersja oprogramowania jest już dostępna.

W: Root Dodano: Wyświetlono: 453

Najnowsza wersja oprogramowania Calibry jest już dostępna do pobrania i zawiera wiele nowych przydatnych narzędzi i funkcji.

Calibry Nest 3.2

Calibry Nest

Calibry Nest

Calibry Nest to połączenie dwóch programów: jednego „wbudowanego” (preinstalowanego w skanerze 3D) i jednego przeznaczonego dla komputera stacjonarnego lub laptopa. Calibry Nest służy zarówno do obsługi procesu skanowania jak i późniejszej obróbki skanów.

Live3D

Podczas skanowania narzędzie pokazuje w czasie rzeczywistym na ekranie dotykowym dokładnie, które części obiektu zostały już zeskanowane, a które nadal wymagają zeskanowania. Jest to przydatna funkcja dla wszystkich podczas skanowania, a w szczególności dla biur serwisowych, które często mają dostęp do obiektu przez ograniczony czas.

Calibry Nest kalibracja

Jakość kalibracji

Skorzystanie z tej funkcji przed skanowaniem pozwala sprawdzić czy urządzenie wymaga kalibracji. Narzędzie to jest przydatne dla użytkowników, którzy cenią sobie dokładność. Im lepsza kalibracja tym dokładniejsze są uzyskane dane.

Calibry Nest Mapa odległości

Mapa odległości

Pozwala na porównanie dwóch siatek, aby uzyskać informacje o odchyleniu w geometrii. Jest to przydatne narzędzie dla inżynierów kontroli jakości.

Sekcje

Pozwala na przekroje przez dowolną siatkę, w celu utworzenia konturów 2D, aby później wyeksportować je do formatu CAD w formacie .SVG lub .DXF. Funkcja ta przydatna jest dla specjalistów inżynierii odwrotnej pracujących w 2D oraz dla krawców, którzy potrzebują szybkich pomiarów.

Calibry Nest

Odwracanie normalnych

Odwracając normalne, można obrócić siatkę „na lewą stronę” jednym kliknięciem myszy. Funkcja przydatna dla inżynierów skanujących formy odlewnicze części ciała (głównie w branży ortopedycznej i protetycznej).

Calibry Nest Odwracanie normalnych
Calibry Nest Odwracanie normalnych

Odległość geodezyjna

Narzędzie służy do obliczania najkrótszej odległości między dwoma punktami na powierzchni. Funkcja dostępna jest podczas pracy z siatką wielokątną. Narzędzie przydatne dla inżynierów kontroli jakości.

Wykrywanie fałszywych markerów

Czasami podczas skanowania błyszczących powierzchni chwilowe odblaski mogą wyglądać jak markery powodujące niedokładności w końcowej siatce. Rozróżnienie fałszywych i prawdziwych znaczników na powierzchni podczas skanowania rozwiązuje ten problem. Funkcja ta przydatna jest dla użytkowników skanujących błyszczące powierzchnie i wymagających dużej dokładności.

Calibry Nest Wykrywanie fałszywych markerów

Dodatkowe ulepszenia:

  • zwiększono prędkość ładowania modeli teksturowanych
  • dodano pasek postępu funkcji wypełniania otworów
  • oddzielne wypełnienie otworu oddzielnym gwintem w celu optymalizacji pracy Calibry Nest podczas tego procesu
  • ulepszone śledzenie podczas skanowania
  • poprawiono interfejs użytkownika
  • losowy generator nazw