Drukarka 3D BCN3D Sigmax R19
  • Drukarka 3D BCN3D Sigmax R19
  • Drukarka 3D BCN3D Sigmax R19
  • Drukarka 3D BCN3D Sigmax R19
  • Drukarka 3D BCN3D Sigmax R19
  • Drukarka 3D BCN3D Sigmax R19
  • Drukarka 3D BCN3D Sigmax R19
  • Drukarka 3D BCN3D Sigmax R19
  • Drukarka 3D BCN3D Sigmax R19
  • Drukarka 3D BCN3D Sigmax R19

Drukarka 3D BCN3D Sigmax R19

17 000,00 zł netto | 20 910,00 zł brutto

Najbardziej wszechstronna drukarka 3D w swojej klasie z systemem dwóch niezależnych ekstruderów IDEX o polu roboczym 420mm x 297mm x 210mm.

DARMOWA WYSYŁKA

dla zamówień internetowych

Ilość

help_outlineZapytaj o ofertę
Drukarka 3D BCN3D Sigmax R19

Drukarka 3D BCN3D Sigmax R19

 

Zobacz także

BCN3D Sigmax R19 - drukarka 3D

BCN3D Sigmax

drukarka hiszpańskiego producenta, wielokrotnie uznawana za najlepszą drukarkę 3D z podwójnym ekstruderem na rynku.

Sigmax wyróżnia się autorskim systemem dwóch niezależnych ekstruderów IDEX.

BCN3D Sigmax R19

najbardziej wszechstronna drukarka 3D w swojej klasie

BCN3D jest jednym z wiodących producentów desktopowych drukarek 3D na świecie.

Działalność BCN3D z siedzibą w Barcelonie rozpoczęła się w 2012 roku, a jej głównym celem jest podniesienie jakości prototypowania oraz produkcji poprzez dostarczanie niezawodnych, wszechstronnych i łatwych w użyciu produktów, aby umożliwić klientom wdrożenie wszystkich korzyści technologicznych dla ich firm.

BCN3D Sigmax - drukarka 3D

Podwójna prędkość druku 3D

BCN3D Sigmax R19 to najnowsza odsłona niezawodnej i łatwej w obsłudze, desktopowej drukarki 3D z systemem dwóch niezależnych ekstruderów (IDEX), która umożliwia druk 3D w wysokiej rozdzielczości - z zastosowaniem wielu materiałów.

Drukarki BCN3D korzystają z systemu IDEX, który umożliwia każdej z dwóch głowic drukujących działanie całkowicie oddzielnie od siebie. Dwie niezależne głowice umożliwiają między innymi druk w trybach duplikacji i odbicia lustrzanego a ich efektem jest znaczne skrócenie czasu projektowania i produkcji.

BCN3D Sigmax - podwójny ekstruder IDEX
Independed Dual Extruder System - IDEX BCN3D

Nowy standard

Unikalny system dwóch niezależnych ekstruderów IDEX pozwala drukować jednocześnie z dwóch różnych materiałów lub kolorów, zapewniając jednocześnie najlepszą jakość wykończenie powierzchni.

Podczas gdy jedna głowica drukuje, druga - bezczynna pozostaje zaparkowana, co zapobiega kapaniu stopionego plastiku na wydruk.

BCN3D Sigmax wielomateriałowe wydruki

Wydruki multimateriałowe i multikolorowe

Twórz funkcjonalne części, łącząc właściwości dwóch różnych materiałów, takich jak sztywne i elastyczne filamenty lub uatrakcyjnij swoje projekty, drukując w dwóch różnych kolorach.

BCN3D Sigmax wielomateriałowe wydruki

Wodorozpuszczalne struktury podporowe

Unikaj ograniczeń geometrycznych i drukuj najtrudniejsze części dzięki rozpuszczalnym podporom. Wystarczy zanurzyć model w wodzie i obserwować, jak wsporniki znikają.

Dwukrotnie większa produktywność z jednego urządzenia

Dzięki systemowi IDEX BCN3D Sigmax R19 oferuje dwa nowe, bardzo wydajne tryby drukowania.

IDEX pozwala na podwójne przyspieszenie druku w porównaniu do konwencjonalnych drukarek 3D, możliwy jest również druk tego samego modelu jednocześnie z dwóch różnych kolorów oraz materiałów.

Tryb duplikacji

Umożliwia drukowanie dwóch identycznych modeli z użyciem obu głowic w efekcie czego zyskujemy podwójną wydajność. Tym samym uzyskujemy dwukrotnie wyższą wydajność niż w przypadku standardowych drukarek jednogłowicowych.

Tryb lustra

Umożliwia drukowanie dwóch modeli jednocześnie w odbiciu lustrzanym dzięki czemu skrócony jest nie tylko czas druku ale również samego projektowania.

Niezrównana wydajność

W drukarce BCN3D Sigmax zastosowano hotendy ulepszone i wyproduktowane przez e3D oraz ekstruder Bondtech - globalnych specjalistów.

Ekstruder pobierając materiał ze szpuli, przepuszcza go przez czujnik, który zatrzyma aktualny wydruk w przypadku wyczerpania materiału. Następnie filament trafia do hotendu e3D, gdzie jest topiony i z najwyższą precyzją osadzany kolejno warstwa po warstwie.

BCN3D wymienne hotendy

Wymienne hotendy

Nowe hotendy Sigmax zostały starannie przeprojektowane przez e3D™, aby zapewnić najbardziej płynne i niezawodne wytłaczanie niż kiedykolwiek wcześniej. W zależności od potrzeb i specyfiki danego modelu - dostępne są hotendy z dyszami o średnicach 0.3mm, 0.4mm (standard), 0.5mm utwardzany, 0.6mm, 0.8mm i 1mm.

Hotendy od e3D ze względu na unikalną konstrukcję cechują się zdecydowanie wyższą stabilnością teperaturową dzięki czemu możemy cieszyć się wyższą precyzją oraz zredukowaną ilością artefaktów wizualnych na wydruku.

Ekstruder Bondtech

Ekstrudery w drukarkach Sigmax R19 są wyposażone w zaawansowane, podwójne napędy firmy Bondtech ™, które zapewniają większą kontrolę nad podawaniem materiału, ostrzejsze szczegóły i doskonałą wydajność, bez względu na zastosowany filament.

BCN3D Ekstruder Bondtech
Sigmax R19 HEPA enclosure pokrywa cover

Pokrywa z filtrem HEPA

(dostępna opcjonalnie)

Pokrywa zapewnia stałą temperaturę we wnętrzu komory drukującej, zapobiega wypaczaniu oraz podwijaniu wydruków przy drukowaniu z materiałów technicznych.

Filtr HEPA wbudowany w pokrywę chroni twoje środowisko pracy przed potencjalnie szkodliwymi cząsteczkami.

BCN3D wyświetlacz dotykowy

Dotykowy wyświetlacz

Drukarka 3D BCN3D Sigmax posiada kolorowy ekran dotykowy za pomocą którego wykonywana jest cała obsługa urządzenia. Atrakcyjny i intuicyjny interfejs jest w wyposażony w zaawansowane funkcje, oraz kreatory które prowadzą użytkownika krok po kroku przez procesy kalibracji, druku i konserwacji.

Pole robocze 420mm x 297mm x 210mm

BCN3D Sigmax posiada szklaną platformę roboczą o wymiarach 210mm x 297mm x 210mm, które idealnie nadają się do zastosowania z systemem IDEX poprzez drukowanie nawet dwóch modeli jednocześnie.

Obszerna komora robocza pozwala na umieszczenie filamentów wewnątrz drukarki aczkolwiek istnieje również możliwość zamontowania dodatkowych uchwytów na obudowie, które pozwolą na zastosowanie szpul 2 i 4kg.

Wnętrze drukarki jest oświetlone diodami LED dzięki czemu mamy stały podgląd na przebieg procesu druku 3D. Szklana platforma robocza posiada mocowania magnetyczne które umożliwiają jej wyjęcie z drukarki w zaledwie kilka sekund.

BCN3D pole robocze drukarki 3D
BCN3D Sigmax czujnik końca filamentu

Czujnik końca filamentu

Mechaniczny czujnik końca filamentu w porę zaalarmuje użytkownika jeśli skończy się materiał na szpuli, wydruk zostanie zapauzowany a następnie uruchomiony ponownie w momencie załadowania nowego materiału. Mechaniczne czujniki gwarantują pełną niezawodność i utrzymanie ciągłości druku - nawet przy dużych i wielogodzinnych wydrukach 3D - bez względu na rodzaj i kolor używanego włókna.

BCN3D Sigmax drukarka 3d filamenty

Filamenty BCN3D

Filamenty BCN3D zostały opracowane w celu zapewnienia najwyższej jakości druku, zapewniają znakomite wyniki dla drukarek Sigmax oraz Sigmax.

Drukarki BCN3D Sigmax i Sigmax obsługują materiały: PLA, ABS, PET-G, TPU, Nylon, PVA (wodorozpuszczalny filament podporowy), kompozyty z domieszkami włókien szklanych, carbonu, drewna oraz metali. Dzięki otwartej polityce materiałowej możesz stosować również filamenty dowolnych innych producentów.

Wysoka jakość wykończenia

Drukarki 3D BCN3D cechują się niebywałą jakością wykończenia powierzchni oraz wiernym odwzorowaniem detali. Głowice pracujące w systemie IDEX posiadają karetki czyszczące dysze dzięki czemu wydruki dwukolorowe i dwumateriałowe są idealnie czyste a kolory nie mieszają się.

BCN3D Sigmax wydruki 3D
BCN3D Sigmax druk 3D z PVA
BCN3D Sigmax wydruki 3D
BCN3D Sigmax druk 3D colorfabb

Oprogramowanie BCN3D Cura

BCN3D Cura - najlepsze narzędzie do przygotowania modeli dla najbardziej wszechstronnej drukarki 3D

W zestawie z drukarką dołączne jest oprogramowanie Cura w wersji przygotowanej przez BCN3D, które obsługuje proces przygotowania modeli do druku 3D. Program konwertuje cyfrowy model 3D na zestaw instrukcji zrozumiałych dla drukarki 3D. Ten złożony proces został starannie zoptymalizowany i przetestowany pod kątem współpracy z drukarkami BCN3D w rezultacie czego użytkownik cieszy się bezbłędnymi i niezawodnymi drukiem 3D. BCN3D Cura z łatwością korzysta ze wszystkich zalet systemu IDEX: oprócz kluczowych funkcji tj. duplikacji i lustra - możliwe jest łączenie modeli wielomateriałowych, generowanie struktur podporowych, a nawet skracanie czasu drukowania poprzez zastosowanie hotendów z różnymi rozmiarami dysz podczas jednoczesnego drukowania.

BCN3D Cura - oprogramowanie do drukarki 3D
BCN3D Ekstruder Bondtech
Sigmax otwarty projekt open source

Idea projektu Open Source

Marka BCN3D wywodzi się z OpenSourcowego projektu RepRap, wykorzystuje również otwarte oprogramowanie Cura. Wszystkie pliki źródłowe oraz szczegółowe schematy budowy drukarki są ogólnodostępne dzięki czemu w każdej chwili mamy dostęp do kompletnych informacji.

Konstrukcja Sigmy posiada 47 części wydrukowanych w 3D, pełna biblioteka plików źródłowych jest dostępna do pobrania za darmo - od tej pory nie jesteś już uzależniony od dostępności części zamiennych.

BCN3D serwis w Polsce

2 lata gwarancji i serwis w Polsce

Wszystkie drukarki 3D marki BNC3D są objęte 24 miesięczną gwarancją realizowaną w naszym serwisie w Polsce. (2 lata gwarancji obowiązują również dla firm)
Jako autoryzowany punkt serwisowy BCN3D posiadamy stale w magazynie wszystkie części zamienne.

Istnieje również możliwość przedłużenia okresu gwarancyjnego nawet do 36 miesięcy!

Prezentacje drukarki 3D BCN3D Sigmax

Specyfikacja

Technologia
FFF
Obszar pola roboczego
420mm x 297mm x 210mm
Obsługiwane materiały
PLA / ABS / Nylon / PET-G / TPU / PVA / Kompozyty (otwarta polityka materiałowa - możliwość używania filamentów innych producentów)
Średnica filamentu
2,85 mm
Ekstruder
IDEX - system podwójnych niezależnych ekstruderów, hotendy e3D
Ilość ekstruderów
2
Rozdzielczość warstw
0,05 - 0,5mm (zależnie od średnicy używanej dyszy)
Temperatura dyszy
Max. 290 ºC
Platforma drukowania
Podgrzewana, szklana z magnetycznymi mocowaniami
Max. temperatura platformy drukowania
100 ºC
Kalibracja
Półautomatyczna z asystentem kalibracji
Tryby drukowania
Zwykły, Dual - IDEX duplikacja, Lustrzany
Typ wyświetlacza
Dotykowy
Język interfejsu
Angielski, Hiszpański
Filtr HEPA
Tak - z zastosowaniem opcjonalnej pokrywy
Łączność
Karta SD / USB
Oprogramowanie
W zestawie oprogramowanie dedykowane producenta BCN3D Cura, kompatybilność z Slic3r, Simplify3D
Obsługiwane typy plików
STL, OBJ, AMF, GCODE
Systemy operacyjne
Windows, Mac, Linux
Czujniki
Czujnik końca filamentu
Dokładność pozycjonowania X/Y/Z
1,25 µm / 1,25 µm / 1 µm
Pobór mocy
240 W
Temperatura otoczenia pracy
15°C - 35°C
Firmware
BCN3D Sigma - Marlin
Certyfikaty
CE, FCC
Waga
18 kg
Waga transportowa
24 kg
Wymiary zewnętrzne
675mm x 440mm x 680mm
Gwarancja
24 miesiące
bcn3d_sigmax_r19

Specyfikacja

Technologia
FFF
Obszar pola roboczego
420mm x 297mm x 210mm
Obsługiwane materiały
PLA / ABS / Nylon / PET-G / TPU / PVA / Kompozyty (otwarta polityka materiałowa - możliwość używania filamentów innych producentów)
Średnica filamentu
2,85 mm
Ekstruder
IDEX - system podwójnych niezależnych ekstruderów, hotendy e3D
Ilość ekstruderów
2
Rozdzielczość warstw
0,05 - 0,5mm (zależnie od średnicy używanej dyszy)
Temperatura dyszy
Max. 290 ºC
Platforma drukowania
Podgrzewana, szklana z magnetycznymi mocowaniami
Max. temperatura platformy drukowania
100 ºC
Kalibracja
Półautomatyczna z asystentem kalibracji
Tryby drukowania
Zwykły, Dual - IDEX duplikacja, Lustrzany
Typ wyświetlacza
Dotykowy
Język interfejsu
Angielski, Hiszpański
Filtr HEPA
Tak - z zastosowaniem opcjonalnej pokrywy
Łączność
Karta SD / USB
Oprogramowanie
W zestawie oprogramowanie dedykowane producenta BCN3D Cura, kompatybilność z Slic3r, Simplify3D
Obsługiwane typy plików
STL, OBJ, AMF, GCODE
Systemy operacyjne
Windows, Mac, Linux
Czujniki
Czujnik końca filamentu
Dokładność pozycjonowania X/Y/Z
1,25 µm / 1,25 µm / 1 µm
Pobór mocy
240 W
Temperatura otoczenia pracy
15°C - 35°C
Firmware
BCN3D Sigma - Marlin
Certyfikaty
CE, FCC
Waga
18 kg
Waga transportowa
24 kg
Wymiary zewnętrzne
675mm x 440mm x 680mm
Gwarancja
24 miesiące

Specyficzne kody